www.mamboteam.com

22.04.2019.
 
 

Wyniki zawodów na stawach w Garzynie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Areną zmagań drugich zawodów w tym roku były Słoneczne Stawy w Garzynie gdzie rywalizowano o Puchar Otwarcia Sezonu 2015R. Kolejny raz okazało się, że frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów i niedzielnym rankiem 26 kwietnia tuż o godzinie 6:00 stawiło się 60 chętnych do rywalizacji z rybami. Po losowaniu wszyscy uczestnicy wśród których nie zabrakło i tych najmłodszych rozeszli się na stanowiska i punktualnie o 7:00 rozległ się wystrzał sygnalizujący – można łowić. Pogoda dopisała i pomimo nieprzychylnych prognoz deszczu nie było. Wiał lekki zachodni wiatr, a niebo często przysłaniały chmury. Jak się okazało w trakcie łowienia taka pogoda sprzyjała żerowaniu ryb ponieważ już od pierwszych godzin notowano brania karpi, amurów, karasi, płoci oraz okoni. Stosowano różne metody połowu od spławika po gruntowe z koszyczkiem lub na kulki proteinowe. Zdecydowana większość zawodników zdecydowała się na tzw. grube zestawy licząc na duże ryby. Nieliczni tylko jak koledzy Romek Klefas, Franciszek Stachowiak, Daniel Niezgódka zastosowali taktykę systematycznego odławiania drobniejszej ryby. Notowano wiele zaciętych karpi, które jednak wygrywały starcia z wędkarzami o czym przekonali się między innymi koledzy Tomek Flak, Romek Jankowiak i Kaziu Karolczak którym 2 lub 3 holowane karpie odpłynęły spod nóg. Po czterech godzinach okazało się, że ryb złowiono sporo mimo, że stawy to trudne technicznie łowisko. Zwycięscy w swoich siatkach mieli po kilka dużych ryb złowionych różnymi metodami.

 Po 4 godzinach zmagań klasyfikacja przedstawiła się następująco:

1 M-ce:    Adam Bajer                   4690 pkt.
2
M-ce:    Mieczysław Skiba         4670 pkt.
3
M-ce:    Tomasz Siniecki            4520 pkt.
4 M-ce:    Roman Klefas                3600 pkt.
5
M-ce:    Władysław Siniecki      3220 pkt.

Puchar za największą rybę zawodów zdobył:

Władysław Siniecki z karpiem o wadzę 3220 g !


 

Nad sportowym przebiegiem zawodów czuwał Darek Kostka – sędzia główny.

Puchary i upominki wręczali: Bogdan Szmania, Tomasz Franek, Wojtek Bartkowiak, którzy zadbali też o posiłek regeneracyjny dla wszystkich.

Zarząd Koła PZW Osieczna bardzo dziękuję za  liczą frekwencję i sportową rywalizację zapraszając jednocześnie na kolejne zmagania sportowe nad kanał Wojnowicki 16 maja.
Zmieniony ( 06.05.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

28.04.19r  # Spławikowe MK 2 tura - j. Łoniewskie
05.05.19r  #Spinning/żywiec - zawody j. Żelazno

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!