www.mamboteam.com

26.03.2019.
 
 

Posprzątane - świetna frekwencja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Ponad 50 osób przybyło  na plażę Jeziora Górzno, aby wziąć udział w akcji sprzątania brzegów jezior. Szkoda tylko, że mimo wielu apeli dołączyła do nas tylko grupa wędkarzy z Koła PZW LOB Metalplast Leszno.
Na początku zebrani wędkarze podzieleni zostali na dwie grupy, z których jedna skupiła się na porządkowaniu Jeziora Górznickie, druga grupa udała się nad Jezioro Świerczyńskie Małe.


Mając do dyspozycji tak dużą ilość chętnych do pracy, sprzątanie rozszerzyliśmy o obrzeża lasów, które otaczają nasze jeziora. Jak widać na załączonych zdjęciach niewiele śmieci pozostawionych zostało przez łowiących ryby, większość to odpady gospodarcze i komunalne. W trakcie kilkugodzinnej akcji zebrano prawie dwie przyczepy śmieci - przeważająca ilość zebrana została z lasów otaczających jeziora.
Szczególnie uznanie trzeba oddać młodym wędkarzom, którzy z dużym zapałem wykonywali prace zlecone im przez organizatorów.
Po skończonej akcji zebraliśmy się ponownie na plaży j. Górznickiego na wspólnym posiłku - serwowano kawę oraz kiełbasę z grilla.

Zarząd Koła składa wszystkim wędkarzom serdeczne podziękowanie za poświęcenie swojego wolnego czasu na poprawienie wizerunku brzegów naszych jezior i lasów. Pokazaliście, że nie jest wam obojętny stan środowiska naturalnego nad naszymi jeziorami.
Szczególne wyróżnienie należy się kol. Ryszardowi Marciniakowi i kol. Tomaszowi Frankowi, których duże zaangażowanie przyczyniło się do sprawnego przeprowadzenia zaplanowanej akcji.

Oddzielne podziękowania Zarząd Koła PZW Osieczna 179 składa na ręce Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Andrzeja Pietrula, za zapewnienie transportu  do odbioru zebranych śmieci.
Zmieniony ( 10.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

07.04.19r  # Spławikowe MK 1 tura - k. Wojnowicki 
28.04.19r  # Spławikowe MK 2 tura - j. Łoniewskie

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!