www.mamboteam.com

26.03.2019.
 
 

Uporządkowany brzeg jeziora Łoniewskiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
  Zarząd Koła PZW Osieczna 179 już w 2014r planował przeprowadzenie gruntownego uporządkowania brzegów Jeziora Łoniewskiego. W trakcie przeglądu zauważono wiele suchych drzew, które stanowiły zagrożenie dla wędkujących. Część dzikich krzewów porastających brzegi jeziora stała się miejscem pozbywania różnego rodzaju śmieci oraz miejscem załatwiania przez niektórych potrzeb fizjologicznych. W tej sytuacji Zarząd Koła PZW Osieczna 179 wystąpił z pismem do Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu o wszczęcie procedur, których celem było uzyskania pozwoleń umożliwiających nam przystąpienie do prac porządkowych. Pozwolenia zostały uzyskane i pod koniec 2015 roku i mogliśmy przystąpić do pracy. Wycinkę drzew przeprowadziła profesjonalna firma. Nasi członkowie skupili się na usuwaniu krzewów oraz śmieci w nich zalegających. Zarząd Koła zorganizował trzy duże akcje z udziałem kilkudziesięciu wędkarzy. Były też prace wykonywane w mniejszych grupach, które trwały wiele dni.

Część prac przeprowadzili pracownicy Gospodarstwa Rybackiego z Osiecznej - gospodarstwo zabezpieczyło również potrzebny transport. Dużym ułatwieniem dla nas było użycie rozdrabniarki do gałęzi, którą udostępnił nam Urząd Miasta i Gminy Osieczna.
Składamy za to serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Osieczna Stanisławowi Glapiakowi. Dzięki tym pracom brzegi naszego jeziora stały się czyste i bardziej dostępne nie tylko dla wędkarzy. Prace te oraz inne prace wykonane w poprzednich latach ułatwiają rozgrywanie na naszym jeziorze zawodów wędkarskich. Trzeba zaznaczyć, że z roku na rok coraz więcej kół wędkarskich z całej wielkopolski rozgrywa u nas swoje zawody. Jest to duża promocja naszej miejscowości.
Dostępność brzegu jeziora zachęca także indywidualnych wędkarzy do skorzystania z możliwości wędkowania na naszym akwenie.
Zarząd Koła składa podziękowanie wszystkim wędkarzom, którzy wzięli udział w porządkowaniu brzegu naszego jeziora. Na wyróżnienie za duże zaangażowanie w pracach na rzecz poprawy wizerunku brzegu Jeziora Łoniewskiego zasługują następujący koledzy : Prezes Mieczysław Ratajczak,  Zenon Gralak, Ryszard Marciniak, Artur Wojdowski oraz Jacek Borowiec, który na bieżąco przygotowywał dla pracujących ciepłe napoje i posiłki.  
Zmieniony ( 21.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

07.04.19r  # Spławikowe MK 1 tura - k. Wojnowicki 
28.04.19r  # Spławikowe MK 2 tura - j. Łoniewskie

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!