www.mamboteam.com

30.11.2023.
 
 

Zawody Rejonu XIII 2017 Dzieci i Młodzież - Jeżewo Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.06.2017.
W dniu 11 czerwca na Zalewem Jeżewo spotkali się młodzi wędkarze z kół zrzeszonych w Rejonie XIII celem rozegrania spławikowych zawodów wędkarskich. W zawodach udział brali wędkarze reprezentujący koła : PZW Borek, Gostyń, Kobylin, Osieczna, w sumie wystartowało 17 zawodników. Zbiórka o godzinie 8.00 losowanie i od godziny 9.15 wędkowanie. Zdecydowana większość zawodników łowiła metodą na bata nastawiając się na łowienie szybkościowe drobnej ryby. Inni natomiast wędkami odległościowymi próbowali łowić większe ryby zarzucając zestawy daleko od brzegu. Jak pokazały końcowe wyniki łowienie szybkościowe dało lepsze rezultaty i zawodnicy, którzy wybrali tę metodę połowu, zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów. Ryby w tym dniu brały bardzo dobrze i wszystkie dzieci biorące udział w zawodach mogły się pochwalić wieloma złowionymi okazami. Wśród złowionych ryb przeważały : płocie, leszcze, krąpie, okonie. Zdarzały się brania większych ryb , niestety delikatne zestawy zrywały się i nie dawały szans na wyholowanie ryb. Koledze Mateuszowi Guzikowskiemu udało się wyholować karpia o długości 32 cm i to była największa ryba zawodów. Po trzygodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Dawid Sworowski - 4055g - Koło PZW Gostyń
II miejsce kol. Lucjan Łopaczyk  - 3395g - Koło PZW Kobylin
III miejsce Aleksander Zaremba - 3280g - Koło PZW Gostyń

Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Koła PZW Borek Franciszek Zaremba. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody i upominki. Na zakończenie umówiliśmy się, że w przyszłym roku także spotkamy się, aby wspólnie powędkować.
/jb/

 

 

 a

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   zebranie - 26 listopada 13:00, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!