www.mamboteam.com

16.10.2018.
 
 

Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Rejonu VIII
klik aby powiększyć 
Zmieniony ( 09.10.2018. )
 
Mistrzostwa koła w spinningu - Osieczna - 14.10.2018
Spinningowe Mistrzostwa Koła odbędą się w niedzielę 14 października na jeziorze Łoniewskim.
Zapraszamy na zbiórkę o godz. 6:30 przy pomoście obok stanicy. 
Łodzie we własnym zakresie.
Zapisy tel. 609-509-737.

Zmieniony ( 08.10.2018. )
 
Wręczono odznaczenia PZW

W dniu 28 września 2018 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Koła PZW Osieczna. Celem posiedzenia Zarządu było wręczenie odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego. 


Na wniosek Zarządu Koła Osieczna odznaczenie ”
Zasłużony Dla Wędkarstwa Wielkopolskiego” z rąk wiceprezesa Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu Andrzeja Lebiotkowskiego otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak. Odznaczenie to jest podziękowaniem dla Pana Burmistrza za wieloletnią, owocną współpracę z naszym lokalnym kołem wędkarskim, a także za osobisty udział w imprezach organizowanych przez Zarząd Koła Osieczna. 

Następnie wiceprezes Okręgu PZW w Poznaniu Andrzej Lebiotkowski w asyście prezesa Koła PZW Osieczna Tomasza Franka odznaczyli członków naszego koła: kolega Aleksander Trzmiel otrzymał „Złotą Odznakę Polskiego Związku Wędkarskiego”, a koledzy Waldemar Matuszewski i Artur WojdowskiSrebrną Odznaką Polskiego Związku Wędkarskiego”.
Odznaczenia te wyróżnieni członkowie naszego koła otrzymali jako podziękowanie od władz PZW za duże zaangażowanie w sprawy związku oraz wieloletnią społeczną pracę na rzecz wędkarstwa polskiego.
Zarząd Koła PZW Osieczna składa wszystkim wyróżnionym serdeczne gratulacje.
/jb/

 galeria

Zmieniony ( 08.10.2018. )
 
Zawody aktyw - odlboys - Wyniki
1 września 2018 roku wędkarze Koła PZW Osieczna nad Jeziorem Łoniewskim rozegrali spławikowe zawody wędkarskie. W zawodach udział brali wędkarze, którzy w roku 2018 aktywnie uczestniczyli w pracach na rzecz koła. W drugiej kategorii „oldboy” rywalizowali wędkarze , który ukończyli 60 lat. W zawodach udział wzięło 29 wędkarzy w tym 21 w kategorii „aktyw” i 8 w kategorii „oldboy”.

Brak wiatru w tym dniu nie sprzyjał dobrym braniem, ale wynik ponad 7kg ryb osiągnięty przez zwycięzcę zawodów w kategorii „aktyw” kol. Romana Klefasa zasługuje na duże uznanie. Poza jednym uczestnikiem zawodów wszyscy wędkarze mogli się pochwalić złowionymi rybami.

 

Zawody sędziowali: sędzia główny zawodów kol. Dariusz Kostka oraz sędzia kol. Aleksander Trzmiel.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody oraz upominki, a zwycięzcom puchary wręczali: Prezes Koła Osieczna Tomasz Franek i Wiceprezes Koła Osieczna kol. Aleksander Trzmiel. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki.

 

Kategoria oldboys: 

I miejsce kol. Zenon Gralak - 3760g
II miejsce kol. Jacek Borowiec -3650g
III miejsce kol. Mieczysław Ratajczak - 2750g 

Kategoria aktyw :

I miejsce kol. Roman Klefas - 7450g
II miejsce kol. Dariusz Kostka - 7004g
II miejsce kol. Homski Paweł - 4960g 

Całość wyników w załączonej tabeli. klik

/jb/

 

Zmieniony ( 20.09.2018. )
 
Wywożenie przynęt - zasady
 

Ze względu na liczne pytania wędkarzy oraz konflikty nad wodą i różne interpretacje przepisów wędkarskich w zakresie wywożenia przynęt wyjaśniamy:

 

1. Na jeziorach ogólnodostępnych PZW na których dopuszcza się używanie sprzętu pływającego do celów wędkarskich dopuszcza się wywożenie zestawów karpiowych (sumowych) łodziami i pontonami. Środki te muszą być zarejestrowane jako sprzęt służący do połowu ryb. Dopuszcza się również używanie modeli RC (sterowanych radiem). Na pozostałych akwenach, gdzie używanie sprzętu pływającego jest zabronione dopuszcza się stosowanie wyłącznie modeli RC do wywozu przynęt.

 

2. Wywożenie przynęty jak i zarzucanie przynęty na duże odległości nie uprawnia wędkującego do roszczenia praw do odległego łowiska lub opuszczenia łowiska przez innego wędkującego. Zgodnie z RAPR PZW wielkość stanowiska wędkującego metodą gruntową to 10 m. Inny wędkarz wędkujący metodą spławikowo-gruntową może ustawić się już w odległości 10 m na brzegu, a jeżeli wędkuje z łodzi 50 m. Tym samym wywożąc przynętę (wyrzucając zestaw) pod drugi brzeg stawu, jeziora, pod drugą ostrogę na rzece, wędkarz nie może rościć sobie praw i zakazywać wędkować innemu wędkarzowi na drugim brzegu akwenu, jak również zakazywać przepływać w tym rejonie łodzią.

 

3. Ponadto wędkarz, który wywozi zestaw na znaczne odległości powinien zatopić linkę (żyłkę) w taki sposób by nie dopuścić do możliwości wplątania się jej w śrubę przepływającego statku (łodzi, pontonu). Za powstałe w ten sposób szkody armator może domagać się odszkodowania w postępowaniu cywilnym.

 

4. Wędkarz, pływający łodzią powinien również zachować szczególną ostrożność i roztropność przemieszczając się wzdłuż brzegu. Powinien mieć na uwadze, że w odległości mniejszej niż 50 m od brzegu mogą być zestawy innych wędkarzy i istnieje ryzyko wkręcenia się żyłki w śrubę. Na kapitanie statku ciąży obowiązek upewnienia się co do występującego zagrożenia.

 

5. Wszelkie konflikty na przedmiotowym tle są naruszeniem zasady wzajemnego poszanowania, którym powinni cechować się członkowie PZW. Za naruszenie tej zasady Członek PZW może odpowiadać dyscyplinarnie przed Sadem Koleżeńskim PZW.

 

6. Na łowiskach specjalnych PZW mogą obowiązywać odrębne obostrzenia lub zasady. 

źródło 
Klik tutaj.

Zmieniony ( 30.08.2018. )
 
Zawody dla Aktywu i Oldbojów Koła - j. Łoniewskie - 1.09.2018

Zgodnie z terminarzem zapraszamy na Zawody dla Aktywu i Oldbojów Koła 

  • dla członków powyżej 60 lat
  • dla członków którzy wykonywali prace na rzecz koła 
  • j. Łoniewskie
  • zbiórka 6:30 
  • 2 wędki z brzegu

 
 
 
 
 
  

 

Zmieniony ( 28.08.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 366

Wkrótce

04.11 # g.6:45  - zb. Jeżewo - Mistrzostwa Rejonu w Spinningu 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!