www.mamboteam.com

18.10.2019.
 
 

Zawody dla Aktywu Rejonu XIII - Wyniki
W dniu 6.08.2017 roku nad Jeziorem Łoniewskim spotkali się wędkarze Rejonu XIII Gostyń na spławikowych zawodach wędkarskich. W zawodach brali udział członkowie kół PZW Kobylin, Gostyń, Poniec, Borek, Osieczna. Konkurowano w kategorii indywidualnej i drużynowej na jedną wędkę. Organizatorzy zawodów, członkowie Koła PZW Osieczna przywitali przybyłych gości poranną kawą. Następnie losowanie i od godziny 8.30 wędkowanie. Piękna pogoda z lekkim wietrzykiem południowo-zachodnim wróżyła w tym dniu bardzo dobre brania. Po zanęceniu przystąpiono do wędkowania. Jak można było zauważyć wielu zawodników położyło zanętę w dwóch miejscach : na długość bata, oraz  w dalszej odległości , gdzie wędką odległościową próbowano złowić  większe ryby. Jak się okazało niezależnie od odległości od brzegu w trakcie zawodów  w zanęcone miejsca  
weszły tylko drobne i średnie ryby. Odnotować trzeba, że wszyscy zawodnicy punktowali i nikt nie zanotował wyniku zerowego. Jak na Jezioro Łoniewskie w trakcie zawodów zawodnicy osiągali średnie wyniki wagowe.


W zawodach zwyciężyli zawodnicy , którzy w sposób najbardziej korzystny umieli 
podzielić czas stosowania poszczególnych metod wędkowania. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki :

Kategoria drużynowe:
I miejsce Koło PZW Osieczna - 26.740g
II miejsce Koło PZW Kobylin - 22.950g 
III miejsce Koło PZW Gostyń - 22.150g 
 
Kategoria indywidualna:
I miejsce kol. Bartosz Borowiec - 8.150g - Koło PZW Osieczna
II miejsce kol. Robert Dudziak - 7.930 g - Koło PZW Kobylin
III miejsce kol. Eugeniusz Dziewiątka - 6.980 - Koło PZW Poniec
 
Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Artur Wojdowski, puchary zwycięzcom wręczali Prezes Rejonu XIII Gostyń kol. Włodzimierz Wojtaszyk oraz Prezes Koła Osieczna  kol. Tomasz Franek.
O poczęstunek i  napoje zadbał skarbnik Koła Osieczna kol. Jacek Borowiec, kiełbaski z grilla przygotował gospodarz Koła Osieczna kol. Ryszard Marciniak. 

Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowanie uczestnikom zawodów za stworzenie miłej i sympatycznej atmosfery w trakcie zawodów, oraz wszystkim członkom Koła Osieczna  którzy poświęcili swój czas na przygotowanie terenu pod zawody.

Zmieniony ( 07.08.2017. )
 
Zawody dla Zarządów Kół w Osiecznej - 6.08.2017
 
Zawody nocne Puchar Prezesa w Ziemnicach - 29/30.07.2017

Zawody o "Puchar Prezesa" nocne parami.

Zbiórka w sobotę 29 lipca o godz 19:00 na plaży w Ziemnicach.
Wędkujemy od 20:00 do 6:00 rano w niedzielę.

 Zapraszamy.

 

Zmieniony ( 20.07.2017. )
 
Zawody w Sączkowie - Wyniki
Wędkarze Koła PZW Osieczna zgodnie z planem zawodów na 2017 rok spotkali się nad brzegiem Jeziorka Kazimierz w Sączkowie, aby rozegrać tradycyjne zawody wędkarskie „O Największą Rybę Roku”. Jeziorko Kazimierz jest łowiskiem specjalnym o dużej populacji okazałych ryb.
Zbiórka o godzinie 7.00 i po losowaniu wędkarze w towarzystwie rodzin przystąpili do łowienia. Większość zawodników łowiła na zestawy gruntowe, które jak się okazało w klasyfikacji końcowej dały zawodnikom czołowe lokaty w zawodach. Już w pierwszych minutach zawodów wędkarze zacinali wiele ryb, niestety te największe nie pozwoliły się wyholować. Większość ryb to karpie , ale trafiały się też płocie, krąpie i karasie. Egzotyczną rybę złowił kol. Jan Kolańczyk, był to ponad 2 kg okaz jesiotra. Większość zawodników złowiła ryby, niestety niektórzy nie mieli nawet brania, ale tak się zdarza gdy nastawiamy się na łowienie okazów. Odnotować należy, że Jezioro Kazimierz obdarzyło nas wieloma rybami, których holowanie sprawiło nam wiele radości.

Po 4 godzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Grażyna Wilczyńska - karp 2970g
II miejsce kol. Mieczysław Ratajczak - karp 2430g
III miejsce kol. Roman Klefas - karp 2370 gZawody sędziował kol. Dariusz Kostka, puchary zwycięzcom wręczał Prezes Koła kol. Tomasz Franek, o nagrody i poczęstunek zadbał Skarbnik Koła kol. Jacek Borowiec, kiełbaski na grillu upiekł Gospodarz Koła kol. Ryszard Marciniak. Wszyscy zawodnicy niezależnie od zajętego miejsca otrzymali nagrody i upominki.
Zarząd Koła cieszy liczny udział w zawodach dzieci i młodzieży. Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania wszystkim paniom, które brały udział w naszej imprezie nie tylko towarzysząc wędkarzom, ale czynnie łowiąc ryby w trakcie zawodów.
Zmieniony ( 11.07.2017. )
 
Zarybienie sandaczem
W miesiącu czerwcu 2017 roku jeziora będące pod opieką Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu, zostały zarybione narybkiem sandacza. Do jezior leżących na terenie naszej gminy trafiło wiele tysięcy sztuk narybku sandacza.

Z ramienia koła w zarybianiu uczestniczyli kol. Mieczysław Ratajczak , kol. Aleksander Trzmiel i kol. Jacek Borowiec. Zarybienie nadzorował ichtiolog mgr inż. Andrzej Łakomy.

Zdjęcia w galerii
Zmieniony ( 10.07.2017. )
 
Zakończenie szkółki
Pod koniec czerwca nad Jeziorem Łoniewskim przy Stanicy Wędkarskiej spotkali się uczestnicy Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna. Spotkanie miało na celu podsumowanie działania szkółki w roku szkolnym 2016/2017. Dzieci nie tylko uczestniczyły w cotygodniowych zajęciach prowadzonych przez instruktora wędkarstwa kol. Jacka Borowiec, ale też aktywnie uczestniczyły w zawodach organizowanych przez Zarząd Okręgu w Poznaniu. Brały udział cyklu zawodów rzutowych oraz w Mistrzostwach Okręgu w wędkarstwie spławikowym. Na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Koła ufundował dla dzieci, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach dyplomy i nagrody, które wręczył  Prezesa kol. Mieczysław Ratajczak i Instruktor Wędkarstwa kol. Jacek Borowiec. Dla kilku uczestników było to ostatnie spotkanie, gdyż kończą edukację w szkole w Osiecznej. Zarząd Koła składa im serdeczne podziękowania za wieloletnie uczestniczenie w zajęciach oraz reprezentowanie Koła w licznych imprezach organizowanych przez inne jednostki PZW.
Zarząd Koła zaprasza chcące zapoznawać się urokami wędkarstwa dzieci do zapisywania się na zajęcia szkółki wędkarskiej na rok szkolny 2017/2018.
Ogłoszenie o naborze do szkółki ukaże się we wrześniu na tablicy ogłoszeń w szkole w Osiecznaj.
/jb/

Zdjęcia w galerii
Zmieniony ( 10.07.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 416

Wkrótce
  • 10.11.19r - MK w spinningu  - j. Łoniewskie
Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!