www.mamboteam.com

23.05.2018.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2018
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon nr 8
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

Sprzątanie Ziemnickie, Wojnowickie, k. Wojnowicki
W niedzielę 13 marca na apel Zarządu Koła nad Jeziorem Ziemnice spotkali się wędkarze w celu wspólnego posprzątania brzegów. Mimo nieciekawej pogody na na plaży jeziora stawiło się około 40 chętnych do pracy wędkarzy.
Tak duża ilości osób sprawiła, że postanowiliśmy się podzielić i uporządkować jeszcze w tym dniu brzegi kanału Wojnowickiego. Nad kanałem spotkała nas miła niespodzianka, brzegi uporządkowali wędkarze Koła PZW Manieczki, którzy rozgrywali tam swoje zawody. Sytuacja ta spowodowała, że nasi wędkarze przenieśli się nad Jezioro Wojnowice i tam wyzbierali zalegające brzeg śmieci.


Trzeba stwierdzić, że większość zebranych śmieci stanowiły odpady budowlane i komunalne. Najwięcej wędkarskich śmieci zebraliśmy na brzegu Jeziora Ziemnickiego. W sumie zebrano prawie przyczepę  śmieci.


Zmieniony ( 15.03.2016. )
Czytaj całość
 
Zawody rzutowe w Gostyniu
Uczestnicy Szkółki Wędkarskiej 12 marca wzięli udział w wędkarskich zawodach rzutowych o Puchar Burmistrza Miasta Gostynia. Organizatorem zawodów był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu. Stronę techniczną zawodów zabezpieczyli członkowie Komisji ds. Dzieci i Młodzieży Okręgu w Poznaniu oraz członkowie Koła Nr 178 w Gostyniu.


Zawody składały się z trzech konkurencji rzutowych: cel spinning, spinning odległość oraz rzuty do tarczy Arenberga.
Zmieniony ( 15.03.2016. )
Czytaj całość
 
Klub Wędkarstwa Sportowego Sensas Team Osieczna

Miło nam poinformować o powstaniu klubu wędkarskiego pod nazwą:

Klub Wędkarstwa Sportowego Sensas Team Osieczna


 Jak piszą założycie: Na przełomie roku 2015/2016 zainspirowana grupa ludzi zwołała zebranie założycielskie celem powołania klubu wędkarstwa sportowego w tej części Wielkopolski. Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu przychylił się do wniosku i uchwałą numer 138/2016 z dnia 14 stycznia 2016 powołał w swoich strukturach Klub Wędkarstwa Sportowego Sensas Team Osieczna.

Zapraszamy na klubową stronę www.sensas-osieczna.pl gdzie znajdziecie informacje o klubie, reportaże, zdjęcia oraz na bieżąco będą pojawiały się inne wiadomości o działalności klubu.
Członkom klubu życzymy dużych sukcesów wędkarskich promujących sportowy połów ryb oraz nasz region. "Połamiania kija" Mrugnięcie


Zmieniony ( 21.03.2016. )
 
Czyn w Ziemnicach - 13.03.2016

W najbliższą niedzielę zapraszamy na akcję sprzątania brzegów j. Ziemnickiego.

Spotykamy się o godzinie 8:00 na plaży. Standardowo wskazane są buty gumowe oraz rękawice.

Zmieniony ( 08.03.2016. )
 
Tłumy na targach Rybomania
Tradycyjnie, jak co roku Zarząd Koła zorganizował dla chętnych wędkarzy wyjazd do Poznania  na targi wędkarskie „Rybomania”. W sobotę 13 lutego wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie w miejscu zbiórki i po około 90 minutach byliśmy na miejscu.


Zaskoczyły nas tłumy ludzi czekających przy kasach i bramkach wejściowych  na tereny targowe. Przyczyną tego mogły być odbywające się w sąsiednich pawilonach targi myśliwskie i sprzętu pływającego.

Zmieniony ( 16.02.2016. )
Czytaj całość
 
Posprzątane - świetna frekwencja
Ponad 50 osób przybyło  na plażę Jeziora Górzno, aby wziąć udział w akcji sprzątania brzegów jezior. Szkoda tylko, że mimo wielu apeli dołączyła do nas tylko grupa wędkarzy z Koła PZW LOB Metalplast Leszno.
Na początku zebrani wędkarze podzieleni zostali na dwie grupy, z których jedna skupiła się na porządkowaniu Jeziora Górznickie, druga grupa udała się nad Jezioro Świerczyńskie Małe.


Mając do dyspozycji tak dużą ilość chętnych do pracy, sprzątanie rozszerzyliśmy o obrzeża lasów, które otaczają nasze jeziora. Jak widać na załączonych zdjęciach niewiele śmieci pozostawionych zostało przez łowiących ryby, większość to odpady gospodarcze i komunalne. W trakcie kilkugodzinnej akcji zebrano prawie dwie przyczepy śmieci - przeważająca ilość zebrana została z lasów otaczających jeziora.
Szczególnie uznanie trzeba oddać młodym wędkarzom, którzy z dużym zapałem wykonywali prace zlecone im przez organizatorów.
Po skończonej akcji zebraliśmy się ponownie na plaży j. Górznickiego na wspólnym posiłku - serwowano kawę oraz kiełbasę z grilla.

Zarząd Koła składa wszystkim wędkarzom serdeczne podziękowanie za poświęcenie swojego wolnego czasu na poprawienie wizerunku brzegów naszych jezior i lasów. Pokazaliście, że nie jest wam obojętny stan środowiska naturalnego nad naszymi jeziorami.
Szczególne wyróżnienie należy się kol. Ryszardowi Marciniakowi i kol. Tomaszowi Frankowi, których duże zaangażowanie przyczyniło się do sprawnego przeprowadzenia zaplanowanej akcji.

Oddzielne podziękowania Zarząd Koła PZW Osieczna 179 składa na ręce Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Andrzeja Pietrula, za zapewnienie transportu  do odbioru zebranych śmieci.
Zmieniony ( 10.02.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 349

Wkrótce

3.06.2018  - j. Łoniewskie - Dzień dziecka

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!