www.mamboteam.com

19.07.2019.
 
 

Zawody Rejonu XIII 2017 Dzieci i Młodzież - Jeżewo
W dniu 11 czerwca na Zalewem Jeżewo spotkali się młodzi wędkarze z kół zrzeszonych w Rejonie XIII celem rozegrania spławikowych zawodów wędkarskich. W zawodach udział brali wędkarze reprezentujący koła : PZW Borek, Gostyń, Kobylin, Osieczna, w sumie wystartowało 17 zawodników. Zbiórka o godzinie 8.00 losowanie i od godziny 9.15 wędkowanie. Zdecydowana większość zawodników łowiła metodą na bata nastawiając się na łowienie szybkościowe drobnej ryby. Inni natomiast wędkami odległościowymi próbowali łowić większe ryby zarzucając zestawy daleko od brzegu. Jak pokazały końcowe wyniki łowienie szybkościowe dało lepsze rezultaty i zawodnicy, którzy wybrali tę metodę połowu, zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów. Ryby w tym dniu brały bardzo dobrze i wszystkie dzieci biorące udział w zawodach mogły się pochwalić wieloma złowionymi okazami. Wśród złowionych ryb przeważały : płocie, leszcze, krąpie, okonie. Zdarzały się brania większych ryb , niestety delikatne zestawy zrywały się i nie dawały szans na wyholowanie ryb. Koledze Mateuszowi Guzikowskiemu udało się wyholować karpia o długości 32 cm i to była największa ryba zawodów. Po trzygodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Dawid Sworowski - 4055g - Koło PZW Gostyń
II miejsce kol. Lucjan Łopaczyk  - 3395g - Koło PZW Kobylin
III miejsce Aleksander Zaremba - 3280g - Koło PZW Gostyń

Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Koła PZW Borek Franciszek Zaremba. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody i upominki. Na zakończenie umówiliśmy się, że w przyszłym roku także spotkamy się, aby wspólnie powędkować.
/jb/

 

 

 a

Zmieniony ( 19.06.2017. )
 
Zawody z łodzi - Puchar Kapitana Sportowego - j. Wojnowickie - 18.06.2017
 
Wędkarski Dzień Dziecka 2017
Tradycyjnie Koło PZW Osieczna z okazji Dnia Dziecka zorganizowało nad brzegiem Jeziora Łoniewskiego festyn wędkarski. Początek imprezy to dwugodzinne zawody wędkarskie, gdzie po losowaniu stanowisk w towarzystwie opiekunów przystąpiono do łowienia. Słoneczna pogoda sprawiła, że ryby brały bardzo dobrze. Jednak wiejący tego dnia wiatr stanowił duże utrudnienie dla młodych wędkarzy. Prawie wszystkie dzieci złowiły ryby. Brały płocie ,leszcze, wzdręgi i okonie. Po zakończeniu łowienia przystąpiono do rozgrywania konkurencji rzutowych :rzuty woreczkami do tarczy, młodsze dzieci wędką batem celowały do tarczy spinningowej, starsze dzieci profesjonalną wędką rzutową do tarczy spinningowej. Wyniki były różne, ale konkurencje te sprawiły dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody i upominki. W trakcie festynu uczestnicy mieli do dyspozycji napoje chłodzące, kawę , placek i inne słodkości.cdn w rozwinięciu
Zmieniony ( 30.05.2017. )
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka 2017

ŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiech

Zapraszamy dzieci (z opiekunem) do wspólnego wędkowania i zabaw. W tym roku spotykamy się nad jeziorem w Osiecznej.

Już w najbliższą niedzielę - 28 maja, zbiórka na łące o godzinie 8:00 .

Udział jest bezpłatny. Przewidziano wiele konkursów, zabaw i innych atrakcji. Oczywiście nie zabraknie czasu na wędkowanie :-)Śmiech

Każdy może liczyć na nagrodę oraz poczęstunek.


Zapraszamy.

Szczegóły - tel. 609-509-737

ŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiech

Zmieniony ( 23.05.2017. )
 
Spławikowe Mistrzostwa Koła - Osieczna - Wyniki U25, Kobiety, Senior(2)

30 kwietnia 2017 r. wędkarze z Koła PZW Osieczna spotkali się nad brzegiem Jeziora Łoniewskiego celm rozegrania II tury zwodów o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie spławikowym na 2017 r. W II turze startowali zawodnicy reprezentujący kategorie kobiet , U25 oraz senior. Spadek temperatury do -2°C nie nastrajał optymistycznie co do brań ryb w tym dniu. O godzinie 6.00 zbiórka, następnie losowanie stanowisk i od godziny 7.30 łowienie. Po zanęceniu wędkarze długo oczekiwali na pierwsze brania. Łowiono płocie, krąpie, leszcze, sporadycznie trafiały się uklejki. Z większych ryb zanotowano ponad kilogramowego karasia, którego złowił kol. Robert Basiak. O słabych braniach świadczy ilość i waga złowionych przez zawodników ryb, zdarzyły też się wyniki zerowe, a wielu zawodników zaliczyło pojedyncze ryby.

Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

Kategoria kobiet:
I miejsce kol. Beata Zając - 2p - 420g
II miejsce kol. Marianna Szmania - 3 p - 420g

Kategoria U25:
I miejsce kol. Nowak Damian - 2p - 420g
II miejsce kol. Mikołaj Łukaszczyk - 3p - 770g

Wyniki po dwóch turach łącznie:
Kategoria senior:
I miejsce kol. Bartosz Borowiec -3p - 8040g
II miejsce kol. Tomasz Franek - 3p - 6300g
III miejsce kol. Robert Basiak - 7p - 3550g
Zawody sędziowali: kol. Dariusz Kostka i kol. Aleksander Trzmiel. Puchary wręczali prezesi koła w osobach: Tomasz Franek, Aleksander Trzmiel i Mieczysław Ratajczak. O poczęstunek i napoje zadbał skarbnik koła Jacek Borowiec.

 

Zmieniony ( 09.05.2017. )
 
Zarybienie węgorzem - wiosna 2017
Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu zgodnie z planem zarybił jeziora naszej gminy odchowanym narybkiem węgorza. Akcję zarybiania przeprowadzili pracownicy Gospodarstwa Rybackiego PZW Osieczna. Z ramienia Koła PZW Osieczne w zarybieniu uczestniczyli kol. Mieczysław Ratajczak i kol. Jacek Borowiec, nadzór sprawował ichtiolog Andrzej Łakomy.
Kliknij foto aby porzejść do galerii.

Zmieniony ( 25.04.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 408

Wkrótce
  • 2/3.08.19r Zawody Nocne - Rydzyna

 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!