www.mamboteam.com

18.07.2018.
 
 

Puchar Burmistrza Miasta Śrem - zawody rzutowe
 Uczestnicy Szkółki Wędkarskiej wzięli udział w zawodach rzutowych „O Puchar Burmistrza Miasta Śrem”. Zawody organizowała Komisja ds. Dzieci i Młodzieży działając w strukturach PZW Okręg w Poznaniu.
Zawody odbyły się 16 kwietnia na Stadionie Miejskim w Śremie.
W trakcie poprzednich zawodów rzutowych, które odbyły się Gostyniu podpatrzyliśmy, jakim sprzętem posługują się nasi bardziej doświadczenie koledzy z innych kół wędkarskich. W wyniku tego nastąpiła wymiana kołowrotków, żyłek oraz zakupiliśmy wędkę do konkurencji „rzut na odległość”. Trening oraz dobry sprzęt pozwolił naszym zawodnikom na nawiązanie walki o lepsze miejsca w końcowej klasyfikacji.

Jak się okazało po podliczeniu końcowych wyników nasz kolega Jakub Zamelek zdobył puchar zajmując w zawodach „O Puchar Burmistrza Miasta Śrem” III miejsce w kategorii wiekowej U14.

Pozostali nasi zawodnicy też znacznie poprawili swoje dotychczasowe pozycje.
Puchary, nagrody i dyplomy zawodnikom osobiście wręczył Burmistrz Miasta Śrem Pan Adam Lewandowski.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.W zawodach Koło PZW Osieczna 179 reprezentowali: Tomasz Grodzki, Maciej Grodzki, Mateusz Guzikowski i Jakub Zamelek. Transport dzieci do Śremu i opiekę w trakcie zawodów z ramienia Koła sprawowali kol. Jacek Borowiec Instruktor Szkółki Wędkarskiej i kol. Bogdan Szmania Sekretarz Koła.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy sukces zachęci dzieci do dalszego doskonalenia swoich umiejętności rzutowych, które być może w przyszłości zaowocują następnymi sukcesami.

 

Zmieniony ( 21.04.2016. )
 
Uporządkowany brzeg jeziora Łoniewskiego
  Zarząd Koła PZW Osieczna 179 już w 2014r planował przeprowadzenie gruntownego uporządkowania brzegów Jeziora Łoniewskiego. W trakcie przeglądu zauważono wiele suchych drzew, które stanowiły zagrożenie dla wędkujących. Część dzikich krzewów porastających brzegi jeziora stała się miejscem pozbywania różnego rodzaju śmieci oraz miejscem załatwiania przez niektórych potrzeb fizjologicznych. W tej sytuacji Zarząd Koła PZW Osieczna 179 wystąpił z pismem do Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu o wszczęcie procedur, których celem było uzyskania pozwoleń umożliwiających nam przystąpienie do prac porządkowych. Pozwolenia zostały uzyskane i pod koniec 2015 roku i mogliśmy przystąpić do pracy. Wycinkę drzew przeprowadziła profesjonalna firma. Nasi członkowie skupili się na usuwaniu krzewów oraz śmieci w nich zalegających. Zarząd Koła zorganizował trzy duże akcje z udziałem kilkudziesięciu wędkarzy. Były też prace wykonywane w mniejszych grupach, które trwały wiele dni.

Zmieniony ( 21.04.2016. )
Czytaj całość
 
Sprzątanie jezioro Grodzisko
Koledzy z Koła PZW Nr 212 Rydzyna organizują sprzątanie jeziora Grodzisko.
Wszyscy chętni do pomocy są mile widziani.
 
Lekcja biologii w terenie: Produkcja narybku
 Lekcja biologii w terenie: Jak się „robi” rybki???9 kwietnia zorganizowano dla dzieci wyjazd do Ośrodka Zarybieniowego w Zaborówcu. Jest to ośrodek PZW Okręg w Poznaniu, który zajmuje się wytwarzaniem narybku na potrzeby zarybieniowe okręgu.

Oto jak relacjonuje wyjazd opiekun szkółki Jacek Borowiec:
Wyjechaliśmy autobusem o godz. 9.00 z rynku w Osiecznej i po 40 minutach dotarliśmy do Zaborówca.
Na miejscu dzieci zapoznały się w jaki sposób z ikry hodowany jest narybek. Miały możliwość obserwacji poszczególnych etapów rozwoju ikry w specjalnych słojach Waissea, gdzie w różnych terminach nasadzono zapłodnioną ikrę szczupaka. Proces wylęgu trwa około 12-14 dni. Ale są i takie gatunki  ryb, których ikra musi przebywać nawet 3 miesiące w słojach, aby nastąpił wylęg. Dzieci mogły też oglądnąć duże ryby, od których pobierany jest materiał genetyczny do hodowli. Następnie w trakcie spaceru po obiekcie zapoznały się z gospodarką stawową jaka jest prowadzona w ośrodku. Z zainteresowaniem oglądały stanowisko do odłowu i selekcji ryb. Dowiedziały się, że ryby po odchowaniu w ośrodku są także wpuszczane do Jeziora Łoniewskiego oraz innych jezior na terenie całej wielkopolski.

Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowanie Głównemu Ichtiologowi Panu Andrzejowi Łakomemu za możliwość edukowania dzieci na podstawie bezpośredniego kontaktu z żywymi okazami przyrody.

Zmieniony ( 15.04.2016. )
 
Mistrzostwa Koła w spławiku - 17.04.2016

Zapraszamy na zawody o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie spławikowym na 2016r.

Zawody odbędą się na kanale Wojnowickim w dniu 17 kwietnia 2016 (niedziela).

Zbiórka o godzinie 6:00 - planowane jest rozegranie dwóch tur zawodów. Z drugiej tury wyłączeni zostaną zawodnicy kategorii kadet.

Wynik zawodów zostanie zaliczony do klasfikacji grand-prix koła, gdzie po cyklu imprez najlepszy zawodnik otrzyma tytuł Wędkarza Wszechstronnego. Szczegóły na tej stronie. Zapraszamy do licznego udziału w tych i kolejnych zawodach.

 
Wielkanocne zajęcia szkółki

W trakcie treningu rzutowego, który odbywał się na Sali w Domu Kultury w Osiecznej odwiedził nas Prezes Koła Mieczysław Ratajczak.
Kolega Prezes z okazji Świąt Wielkanocnych złożył dzieciom życzenia i obdarował paczkami ze słodyczami. W imieniu dzieci składam serdeczne podziękowania za otrzymane paczki.
Instruktor szkółki: Jacek Borowiec

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 357

Wkrótce

20/21.07.2018  - Rydzyna godz 20:00 - Zawody nocne

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!