www.mamboteam.com

18.12.2017.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2017
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon XIII
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

Wyniki zawodów na stawach w Garzynie

Areną zmagań drugich zawodów w tym roku były Słoneczne Stawy w Garzynie gdzie rywalizowano o Puchar Otwarcia Sezonu 2015R. Kolejny raz okazało się, że frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów i niedzielnym rankiem 26 kwietnia tuż o godzinie 6:00 stawiło się 60 chętnych do rywalizacji z rybami. Po losowaniu wszyscy uczestnicy wśród których nie zabrakło i tych najmłodszych rozeszli się na stanowiska i punktualnie o 7:00 rozległ się wystrzał sygnalizujący – można łowić. Pogoda dopisała i pomimo nieprzychylnych prognoz deszczu nie było. Wiał lekki zachodni wiatr, a niebo często przysłaniały chmury. Jak się okazało w trakcie łowienia taka pogoda sprzyjała żerowaniu ryb ponieważ już od pierwszych godzin notowano brania karpi, amurów, karasi, płoci oraz okoni. Stosowano różne metody połowu od spławika po gruntowe z koszyczkiem lub na kulki proteinowe. Zdecydowana większość zawodników zdecydowała się na tzw. grube zestawy licząc na duże ryby. Nieliczni tylko jak koledzy Romek Klefas, Franciszek Stachowiak, Daniel Niezgódka zastosowali taktykę systematycznego odławiania drobniejszej ryby. Notowano wiele zaciętych karpi, które jednak wygrywały starcia z wędkarzami o czym przekonali się między innymi koledzy Tomek Flak, Romek Jankowiak i Kaziu Karolczak którym 2 lub 3 holowane karpie odpłynęły spod nóg. Po czterech godzinach okazało się, że ryb złowiono sporo mimo, że stawy to trudne technicznie łowisko. Zwycięscy w swoich siatkach mieli po kilka dużych ryb złowionych różnymi metodami.

 Po 4 godzinach zmagań klasyfikacja przedstawiła się następująco:

1 M-ce:    Adam Bajer                   4690 pkt.
2
M-ce:    Mieczysław Skiba         4670 pkt.
3
M-ce:    Tomasz Siniecki            4520 pkt.
4 M-ce:    Roman Klefas                3600 pkt.
5
M-ce:    Władysław Siniecki      3220 pkt.

Puchar za największą rybę zawodów zdobył:

Władysław Siniecki z karpiem o wadzę 3220 g !


 

Nad sportowym przebiegiem zawodów czuwał Darek Kostka – sędzia główny.

Puchary i upominki wręczali: Bogdan Szmania, Tomasz Franek, Wojtek Bartkowiak, którzy zadbali też o posiłek regeneracyjny dla wszystkich.

Zarząd Koła PZW Osieczna bardzo dziękuję za  liczą frekwencję i sportową rywalizację zapraszając jednocześnie na kolejne zmagania sportowe nad kanał Wojnowicki 16 maja.
Zmieniony ( 06.05.2015. )
 
Kwietniowe zajęcia szkółki

Ostanie dwa poniedziałki uczestnicy Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu  spędzili wędkując na Jeziorze Łoniewskim. Doskonaliliśmy wędkarskie metody łowienia na bata oraz metodę odległościową. Ryby brały bardzo dobrze złowiliśmy kilka dużych oraz wiele drobnych ryb.

W trakcie połowu kol. Michałowi Guzikowskiemu na 3 m bata wzięła większa ryba jak się okazało był to 55cm sandacz. Kolega Michał dał sobie doskonale radę i ryba wylądowała w jego rękach. Po krótkiej sesji foto - w dobrej kondycji sandacz wrócił do wody. Następnymi większymi złowionymi rybami mogą się pochwalić bracia Gordzy, którzy w następny poniedziałek złowili na bata ładne karpie. Inni uczestnicy też złowili w trakcie zajęć wiele drobnej ryby. Wszystkie złowione niemiarowe i będące w okresie ochronnym ryby wróciły do wody. Niestety ze wg na zbliżająca się burzę mimo dobrych brań zmuszeni zostaliśmy do wcześniejszego zakończenia wędkowanie.


 

Zmieniony ( 06.05.2015. )
 
Puchar Firmy AB SYSTEM 2015 - WYNIKI
18 kwietnia nad jeziorem Drzeczkowskim , wędkarze rozegrano zawody wędkarskie o Puchar firmy AB SYSTEM. Właściciel firmy AB SYSTEM od kilku lat sponsoruje puchary dla zwycięzców zawodów. Zarząd Koła Osieczna składa serdeczne podziękowania za ufundowane puchary i ma nadzieję, że w przszłych latach możemy liczć na dalszą współpracę.

Mimo obaw o pogodę - prognozy na ten weekend były niekorzystne - aura dopisała i wielu wędkarzy wzięło udział w zawodach. Cieszy bardzo liczny udział młodzieży. Łowiono na dwie wędki, dowolną metodą. Przeważały jednak zestawy spławikowe - najlepsze wyniki uzyskali wędkarze łowiący batami. Łowiono dużo uklei, płoci oraz małych krąpi, rzadko zdarzało się zaciąć większego leszcza ale trafił się też ładny lin.
Po 4 godzinnej turze najlepsi uzskali następujące wyniki:

I miejsce - Andrzej Wilczyński - 12.950g
II miejsce - Tomasz Flak - 11.020g
III miejsce - Franciszek Stachowiak - 8.470g

Największa ryba zawodów - Waldemar Matuszewski - lin 1.130g - złowiony na kukurydzę z czerwonym robakiem


Zmieniony ( 21.04.2015. )
Czytaj całość
 
Zawody w Garzynie - 26.04.2015
Zarząd Koła PZW Osieczna 179 o/ w Poznaniu zaprasza wędkarzy koła oraz sekcji w Garzynie do wzięcia udziału w zawodach wędkarskich o "Puchar Otwarcia Sezonu 2015"

Zawody odbędą się 26 kwietnia 2015 - niedziela - na Słonecznych Stawach w Garzynie.
Zbiórka o godzinie 6:30. Łowimy na dwie wędki dowolną metodą z wyłączeniem spinningu.

Zgłoszenia przyjmują Jacek Borowiec oraz Wojciech Bartkowiak.
Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy.

Zmieniony ( 20.04.2015. )
 
Zawody o Puchar Firmy AB SYSTEM - 18.04.2015

Członków Koła zapraszamy na pierwsze w tym roku zawody.

Zbiórka o godzinie 7:00 przy Rybakówce nad Jeziorem Drzeczkowskim w sobotę 18 kwietnia.
Łowimy na dwie wędki dowolną metodą z wyjątkiem spinningu.

Zgłoszenia przyjmuje skarbnik  do 14 kwietnia pod numerem telefonu - 609509737.

Zapraszamy.

 

Zmieniony ( 08.04.2015. )
 
Szkółka wędkarska przed świętami
W ostatni poniedziałek Szkółkę Wędkarską działającą przy Kole Osieczna 179 Okręg w Poznaniu odwiedził Prezes Koła Mieczysław Ratajczak. Prezes koła zrobił uczestnikom miłą niespodziankę i z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożył serdeczne życzenie. Obdarował dzieci słodyczami oraz wręczył wędkarskie upominki. Przy zajadnych słodyczach omawialiśmy test, który dzieci rozwiązywały po wakacjach. Prowadzący szkółkę instruktor Jacek Borowiec stwierdził, że to był najtrudniejszy z testów rozwiązywanych w tym roku, mimo to uczestnicy odpowiedzieli prawidłowo na większość pytań.


Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 325

Wkrótce
Zebranie sprawozdawcze - /data/
Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!