www.mamboteam.com

23.05.2018.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2018
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon nr 8
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

Zajęcia ze spinningiem
Kolejny słoneczny poniedziałek adepci szkółki wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna Okręg w Poznaniu spędzili nad Jeziorem Łoniewskim. Na plaży młodzież zapoznawała się z tajnikami wędkarstwa spinningowego.
Na początku instruktor omówił jakie przynęty stosowane są w wędkarstwie spinningowym z jednoczesnym pokazem jak poszczególne wabiki zachowują się wodzie tj. pracę błystek wahadłowych, obrotowych, różnego rodzaju przynęt gumowych oraz woblerów. Instruktor zwrócił młodym wędkarzom uwagę na przypon zabezpieczający zestaw przed zębami drapieżników.
Po pokazie młodzi wędkarze samodzielnie wybierali sobie przynęty i przystąpili do wędkowania. Niestety słoneczna pogoda nie zachęciła  ryb do brań, a ponadto kilkanaście osób poruszających się po pomostach musiało skutecznie je wypłoszyć. Pomimo wielkiego zaangażowania młodych wędkarzy nie udało nam się złowić żadnej ryby.
Jak zapewnił instruktor wielu mistrzów spinningu często wraca do domu nie notując żadnych brań. Wędkarstwo spinningowe jest odmianą bardzo czynnego wędkowania w trakcie, którego wykonuje się dziesiątki rzutów wędrując wzdłuż brzegów jezior i rzek obcując z piękną  i dzika przyrodą, a branie wielkiego szczupaka czy sandacza wynagradza wędkarzowi wiele godzin spędzonych na wodą bez kontaktu z rybą.

Zmieniony ( 16.11.2015. )
 
Jesienne zarybienie
W dniu 21.10.2015 roku zarybione zostały wszystkie jeziora znajdujące się na terenie naszej gminy -  na których gospodarzem jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu. Ryby pobrane z magazynu w Wojnowicach specjalistycznymi środkami transportu zostały dowiezione i wypuszczone do naszych jezior.
Zgodnie z operatem jeziora zarybiono: karpiem, linem, karasiem oraz szczupakiem. Z ramienia Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu w zarybieniu uczestniczyli: kol. Tomasz Franek, kol. Jacek Borowiec oraz kol. Ryszard Marciniak. Ryby po wpuszczeniu do jezior rozpłynęły się w toni, nie zanotowano żadnych strat. Nad pracami grup zarybieniowych nadzór pełnił dyrektor biura Okręgu w Poznaniu  kol. Marcin Wiśniewski.

Zarząd Koła Osieczne Okręg w Poznaniu celem ochrony zalecił naszej Społecznej Straży Rybackiej częstsze kontrole zarybionych jezior.

Zmieniony ( 03.11.2015. )
 
Mistrzostwa Koła w spinningu - Wyniki
Wędkarze Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu wypłynęli w dniu 11.10.2015 r. łodziami na wody Jeziora Łoniewskiego aby rozegrać mistrzowskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. W zwodach udział wzięło 26 wędkarzy w tym 4 juniorów.
Słoneczna, wietrzna pogoda mogła wróżyć wędkarzom dobre brania. Niestety po 4 godzinnej turze do miary zgłoszono tylko jednego okonia. Złowiono wiele niemiarowych okoni oraz kilka sandaczy i szczupaków, jednak żaden nie miał wymaganego regulaminem wymiaru. Cóż duże rybny w tym dniu nie chciały współpracować z wędkarzami.

Mistrzem Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu na 2015 rok w dyscyplinie spinningowej został łowca wymiarowego okonia kol. Ireneusz Cichocki - gratulujemy!!!Na pocieszenie uczestnicy zawodów rozgrzali się wspaniałą grochówka przygotowaną przez firmę pani Marzenny Samol.

Zawody te były ostatnimi z planowanych na ten rok, chyba, że pojawi się na jeziorach bezpieczna powłoka lodowa i będzie możliwość łowienie z lodu, wtedy ogłoszeniami powiadomimy wędkarzy o dodatkowych zawodach.

Zmieniony ( 14.10.2015. )
 
Szkółka wystartowała
Po wakacyjnej przerwie swoje działanie wznowiła Szkółka Wędkarska działająca przy Kole PZW Osieczna Okręg w Poznaniu. W trakcie pierwszego plenerowego spotkania uczestnicy szkółki pod okiem instruktora na boisku szkolnym trenowali rzutu do tarcz wędką oraz piłeczkami tenisowymi. Z celnością bywało różnie ale to trening czyni mistrza, więc mamy nadzieję, że w przyszłości poprawimy wyniki.


Drugie poniedziałkowe zajęcia szkółki wędkarskiej odbyły się nad Jeziorem Łoniewskim.
Zajęcia te poprowadził kolega Tomasz Franek wędkarz osiągający bardzo dobre wyniki w Wielkopolskiej Lidze Wędkarskiej, pełniący w naszym kole funkcję wiceprezesa ds. sportu.
Zmieniony ( 13.10.2015. )
Czytaj całość
 
Spiningowe zawody z łodzi "O Mistrza Koła Osieczna na 2015" - 11.10.2015

Zapraszamy na zawody wędkarskie, które odbędą się 11 października - w niedzielę na j. Łoniewskim.
Będziemy łowić metodą spinningową z łodzi - środki pływające zawodnicy organizują we własnym zakresie. 
Zbiórka o godzinie 7.00 na łące przy stołach.

Zgłoszenia na zawody przyjmuje skarbnik - Jacek Borowiec - nr tel. 609-509-737.

 

 
Zapraszamy!

 

Zmieniony ( 05.10.2015. )
 
Zawody Wędkarskie Rejonu XIII Okręgu w Poznaniu

W dniu 16.08.2015 roku na Jeziorze Cichowo odbyły się pierwsze zawody wędkarskie rejonu XIII Okręgu w Poznaniu. W zawodach udział brali wędkarze z KÓŁ PZW Gostyń, Osieczna oraz Borek Wlkp. w składzie 10 osobowych drużyn. W tym dniu jezioro obdarzyło wędkarzy tylko drobnymi rybami, trafiały się brania dużych ryb, niestety żadnej nie udało się wyholować. Po 4 godzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

Indywidualnie:

I miejsce kol. Kasza Adam Koło PZW Gostyń - 7760g
II miejsce kol. Twardowski Rafał Koło PZW Borek - 6900g
III miejsce kol. Wilczyński Andrzej Koło PZW Osieczna - 5540g

Drużynowo:

I miejsce Koło PZW Gostyń - 48770g
II miejsce Koło PZW Osieczna - 38600g
III miejsce Koło PZW Borek - 32980g

  

Po podliczeniu wszystkich ryb okazało się, że w zawodach złowiono w sumie ponad 119 kg ryb, świadczy to o dużych umiejętnościach wędkarzy biorących udział w zawodach.

Świetna, koleżeńska atmosfera zawodów i duża ilość ryb złowionych  zdecydowała o tym, że Zarządy Kół Rejonu XIII Okręgu w Poznaniu podjęły decyzją o wpisaniu zawodów na stałe do kalendarza imprez rejonu XIII.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zmieniony ( 10.09.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 349

Wkrótce

3.06.2018  - j. Łoniewskie - Dzień dziecka

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!