www.mamboteam.com

20.02.2020.
 
 

Puchar Kapitana Sportu 2017 - Wyniki
18 czerwca 2017 na Jeziorze Wojnowice rozegraliśmy spinningowe zawody wędkarskie z łodzi o „Puchar Kapitana Sportu”.
W zwodach udział wzięło 18 wędkarzy, którzy o godzinie 6.00 spotkali się na zbiórce. Zapisy, pobranie kart startowych i od godziny 7.00 wędkowanie.
Słoneczne, bezchmurne niebo nie wróżyło dobrego żerowania drapieżników. Po wypłynięciu na jezioro możne było zaobserwować, że część zawodników ustawiła się na środku jeziora nastawiając się na połów sandacza, druga część wędkarzy przy brzegu próbowała złowić szczupaka lub okonia. Końcowa klasyfikacja pokazała, że zarówno na głębokiej wodzie jak i przy brzegu można było złowić ryby. Niestety połowa zawodników nie zaliczyła żadnej miarowej ryby. Po pięciogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Janusz Siniecki 2950 pkt (dwa sandacze)
II miejsce kol. Jacek Borowiec 1520 pkt (szczupak i cztery okonie)
III miejsce kol. Tomasz Franek 290 pkt (okoń 29,2 cm)


Odnotować należy ,że jeszcze kilku wędkarzy złowiło pojedyncze okonie. Zawody sędziowali Kapitan Sportu kol. Dariusz Kostka i kol. Bogdan Szmania. Po wspólnym posiłku i zdjęciu uczestnicy zawodów umówili się, że w przyszłym roku spotkają się aby razem powędkować.
/jb/
Zmieniony ( 22.06.2017. )
 
Zawody karpiowe w Sączkowie - 1.07.2017
Zapraszamy na zawody o największą rybę roku 2017.

Rozegrane zostaną w dniu 1 lipca na Łowisku Kazimierz w Sączkowie.
Zgłoszenia i wpisowe w wysokości 15zł przyjmuje skarbnik do 29 lipca.


 
Zawody Rejonu XIII 2017 Dzieci i Młodzież - Jeżewo
W dniu 11 czerwca na Zalewem Jeżewo spotkali się młodzi wędkarze z kół zrzeszonych w Rejonie XIII celem rozegrania spławikowych zawodów wędkarskich. W zawodach udział brali wędkarze reprezentujący koła : PZW Borek, Gostyń, Kobylin, Osieczna, w sumie wystartowało 17 zawodników. Zbiórka o godzinie 8.00 losowanie i od godziny 9.15 wędkowanie. Zdecydowana większość zawodników łowiła metodą na bata nastawiając się na łowienie szybkościowe drobnej ryby. Inni natomiast wędkami odległościowymi próbowali łowić większe ryby zarzucając zestawy daleko od brzegu. Jak pokazały końcowe wyniki łowienie szybkościowe dało lepsze rezultaty i zawodnicy, którzy wybrali tę metodę połowu, zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów. Ryby w tym dniu brały bardzo dobrze i wszystkie dzieci biorące udział w zawodach mogły się pochwalić wieloma złowionymi okazami. Wśród złowionych ryb przeważały : płocie, leszcze, krąpie, okonie. Zdarzały się brania większych ryb , niestety delikatne zestawy zrywały się i nie dawały szans na wyholowanie ryb. Koledze Mateuszowi Guzikowskiemu udało się wyholować karpia o długości 32 cm i to była największa ryba zawodów. Po trzygodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Dawid Sworowski - 4055g - Koło PZW Gostyń
II miejsce kol. Lucjan Łopaczyk  - 3395g - Koło PZW Kobylin
III miejsce Aleksander Zaremba - 3280g - Koło PZW Gostyń

Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Koła PZW Borek Franciszek Zaremba. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody i upominki. Na zakończenie umówiliśmy się, że w przyszłym roku także spotkamy się, aby wspólnie powędkować.
/jb/

 

 

 a

Zmieniony ( 19.06.2017. )
 
Zawody z łodzi - Puchar Kapitana Sportowego - j. Wojnowickie - 18.06.2017
 
Wędkarski Dzień Dziecka 2017
Tradycyjnie Koło PZW Osieczna z okazji Dnia Dziecka zorganizowało nad brzegiem Jeziora Łoniewskiego festyn wędkarski. Początek imprezy to dwugodzinne zawody wędkarskie, gdzie po losowaniu stanowisk w towarzystwie opiekunów przystąpiono do łowienia. Słoneczna pogoda sprawiła, że ryby brały bardzo dobrze. Jednak wiejący tego dnia wiatr stanowił duże utrudnienie dla młodych wędkarzy. Prawie wszystkie dzieci złowiły ryby. Brały płocie ,leszcze, wzdręgi i okonie. Po zakończeniu łowienia przystąpiono do rozgrywania konkurencji rzutowych :rzuty woreczkami do tarczy, młodsze dzieci wędką batem celowały do tarczy spinningowej, starsze dzieci profesjonalną wędką rzutową do tarczy spinningowej. Wyniki były różne, ale konkurencje te sprawiły dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody i upominki. W trakcie festynu uczestnicy mieli do dyspozycji napoje chłodzące, kawę , placek i inne słodkości.cdn w rozwinięciu
Zmieniony ( 30.05.2017. )
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka 2017

ŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiech

Zapraszamy dzieci (z opiekunem) do wspólnego wędkowania i zabaw. W tym roku spotykamy się nad jeziorem w Osiecznej.

Już w najbliższą niedzielę - 28 maja, zbiórka na łące o godzinie 8:00 .

Udział jest bezpłatny. Przewidziano wiele konkursów, zabaw i innych atrakcji. Oczywiście nie zabraknie czasu na wędkowanie :-)Śmiech

Każdy może liczyć na nagrodę oraz poczęstunek.


Zapraszamy.

Szczegóły - tel. 609-509-737

ŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiech

Zmieniony ( 23.05.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 428

Wkrótce
16.02. - sprzątanie jezior zbiórka godz. 8.oo - Górzno
26.04. - MK w spławiku j. Łoniewskie
Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!