www.mamboteam.com

12.04.2021.
 
 

Rozpoczęcie zajęć

Od 18 października 2017 roku rozpoczęły się zajęcia Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna 179. Zajęcia odbywają się co środę od godziny 15.00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół w Osiecznej. Zajęcia prowadzi instruktor wędkarstwa kol. Jacek Borowiec. Dzieci w trakcie zajęć uczą się podstawowych technik wędkarskich, poznają różne gatunki ryb, a także bezpiecznego zachowania się nad wodą. Zapoznają się z przepisami jakie obowiązują wędkarzy w Polsce.
W trakcie zajęć uczestnicy szkółki doskonalą swoje umiejętności rzutowe – trenują rzuty do różnych tarcz oraz rzuty na odległość. Zarząd Koła PZW Osieczna zaprasza chętne dzieci na zajęcie Szkółki Wędkarskiej.

 

Zmieniony ( 24.10.2017. )
 
Spinningowe MK 2017 - Wyniki

 W dniu 15.10.2017 r na Jeziorze Łoniewskim rozegrane zostały spinningowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła Osieczna na rok 2017. W zawodach udział mogli brać zarówno wędkarze łowiący z brzegu jak i z łodzi. Zbiórka o godzinie 7.00 pobranie kart startowych i od godziny 7.30 łowienie.

Po sygnale wędkarze podzielili się na kilka grup, które nastawiły się na połów ryb w różnych miejscach jeziora. Kilku zawodników popłynęło na płyciznę przy trzcinach próbowało złowić szczupaki, inni popłynęli na głęboką wodę z nastawieniem na brania sandaczowe. Jednak najwięcej ryb miarowych złowiono w pobliżu porastających jezioro nenufarów. W tym miejscu złowiono 8 zwycięskich okoni oraz dającego trzecie miejsce szczupaka. Szczupak dający wicemistrzostwo koła złowiony został w okolicach trzcinowisk. Na wyniki w zawodach duży wpływ miała pogoda, gdy po chmurnym poranku wyszło słońce skończyły się intensywne brania ryb.

 

Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Tomasz Franek- 1040 pkt.-8 okoni
II miejsce kol. Ireneusz Cichocki-1000 pkt. -szczupak
III miejsce kol. Ryszard Marciniak-960 pkt.- szczupak + okoń

Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Artur Wojdowski. Nagrody i puchary zwycięzcom wręczali kol. Wiceprezes Koła Aleksander Trzmiel i Prezes Honorowy Koła kol. Mieczysław Ratajczak. O napoje i poczęstunek zadbał Skarbnik Koła kol. Jacek Borowiec.
Kilka zdjęć w galerii

/jb/ 

Zmieniony ( 17.10.2017. )
 
Mistrzostwa Koła w spinningu - Osieczna - 15.10.2017
Zapraszamy 15 października (niedziela) na Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spinningowym.
Zbiórka o godzinie 7:00 przy stanicy wędkarskiej nad jeziorem Łoniewskim.
Łowimy z brzegu i łodzi.


Zmieniony ( 09.10.2017. )
 
Spławikowe Mistrzostwa Rejonu - Wyniki

W dniu 17.09.2017 roku nad Jeziorem w Cichowie rozegrane zostały mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym Rejonu 13 Gostyń. W zawodach udział wzięli wędkarze reprezentujący koła: Borek, Gostyń, Krzywiń, Kobylin, Osieczna i  Perkoz Poniec. Zbiórka o godz. 7.00 poranna kawa na łonie natury, losowanie i od godziny 9.00 wędkowanie.  Ze względu na nierówne warunki jakie są nad Jeziorem Cichowo  zawody rozgrywano systemem sektorowym. Gęsta poranna mgła wykluczyła na początku zawodów możliwość łowienia metodą odległościową. Łowiono na tyczki i baty, dopiero w późniejszym czasie można było spróbować metody odległościowej. Ryby w tym dniu brały bardzo dobrze, niestety były to ryby bardzo drobne i mimo stałych brań bardzo trudno było osiągnąć wysoki wynik wagowy. Jak pokazała klasyfikacja końcowa najlepsze wyniki  osiągnięto w sektorze C najsłabsze  w sektorze A. Zanotowano jedno branie większej ryby , niestety po kilku minutach ryba zerwała przypon wygrywając walkę z wędkarzem. Utrapieniem łowiących były niewymiarowe okonki, które bardzo często haczyły się na wędkach zawodników nie przynosząc łowiącym żadnych punktów.


Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:
I miejsce kol. Stefan Paterek-sektor C-5910g Koło Borek
II miejsce kol. Jan Bring-sektor A-5840g Koło Perkoz Poniec
III miejsce kol. Paweł Kuczyński sektor B -PZW Koło Borek Wlkp


Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Rejonu XIII Gostyń kol. Włodzimierz Wojtaszyk. Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka, Aleksander Trzmiel,  Sylwester Juskowiak. O nagrody i poczęstunek zadbał kol. Jacek Borowiec. 
Zarząd Rejonu XIII dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój  czas i pomogli w organizacji zawodów. 
/jb/
 
Zmieniony ( 19.09.2017. )
 
Spinningiści na zawodach k. Tarnowa Podgórnego - j. Lusowskie
W dniu 10.09.2017 na jeziorze w Lusowie odbyły się drużynowe zawody o Puchar Starosty Poznańskiego, w których wystartowało dwóch członków Koła PZW Osieczna koledzy Siniecki Janusz i Marszałek Tomasz.
Organizatorem tej dużej imprezy było Koło PZW nr 132 w Tarnowie Podgórnym. Uczestnicy rywalizowali w kategorii drużynowej oraz indywidualnej o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne. Dodatkowo przewidziano Puchar Posła Waldy Dzikowskiego za największego okonia oraz szczupaka.
„Woda” dla naszych zawodników była całkiem obca, gdyż pojawili się na niej pierwszy raz co wiązało się z poświęceniem pierwszych godzin rywalizacji na rozpoznanie łowiska.
Po wytypowaniu ciekawej miejscówki w pierwszych rzutach kolega Tomasz Marszałek złowił pięknego okonia o długości 38 cm, który po zakończeniu zawodów okazał się największym złowionym wśród wszystkich uczestników. Drużyna Osieckiego Koła złowiła również 9 szczupaków lecz niestety wszystkie niewymiarowe bo w przedziale od 45 do 48 cm oraz kilka okoni, których większa część też nie przekraczała wymiaru ochronnego.
Dla wszystkich uczestników trwającej 5 godzin rywalizacji sygnał kończący zawody oznaczał kolejne zmagania, tym razem te kulinarne, bo z golonką.
Zawody minęły w bardzo przyjemnej atmosferze choć pogoda nie rozpieszczała uczestników, ale prawie każdy z nich zanotował kontakt z drapieżnikiem.
Pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny, które skupiły się na łowieniu okoni natomiast ostanie miejsce na podium przypadło łowcom dwóch szczupaków podpartych kilkoma okoniami.
Największy szczupak zawodów mierzył 64cm,  a największy okoń 38cm 

Wyniki:
1. Pazgrat Marek / Urbanek Ireneusz - 7110 pkt.
2. Mularski Marcin / Mochowicz Piotr - 5060 pkt.
3. Szatkowski Michał / Szatkowski Rafał - 2960 pkt.
/tm/
Zmieniony ( 14.09.2017. )
 
Zaproszenie na Spławikowe Mistrzostwa Rejonu XIII - 17.09.2017

Zmieniony ( 08.09.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 445

Wkrótce

  7.03. - sprzątanie jezior w Drzeczkowie, Ziemnicach, Wojnowicach oraz Osiecznej

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!