www.mamboteam.com

17.01.2019.
 
 

Klub Wędkarstwa Sportowego Sensas Team Osieczna

Miło nam poinformować o powstaniu klubu wędkarskiego pod nazwą:

Klub Wędkarstwa Sportowego Sensas Team Osieczna


 Jak piszą założycie: Na przełomie roku 2015/2016 zainspirowana grupa ludzi zwołała zebranie założycielskie celem powołania klubu wędkarstwa sportowego w tej części Wielkopolski. Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu przychylił się do wniosku i uchwałą numer 138/2016 z dnia 14 stycznia 2016 powołał w swoich strukturach Klub Wędkarstwa Sportowego Sensas Team Osieczna.

Zapraszamy na klubową stronę www.sensas-osieczna.pl gdzie znajdziecie informacje o klubie, reportaże, zdjęcia oraz na bieżąco będą pojawiały się inne wiadomości o działalności klubu.
Członkom klubu życzymy dużych sukcesów wędkarskich promujących sportowy połów ryb oraz nasz region. "Połamiania kija" Mrugnięcie


Zmieniony ( 21.03.2016. )
 
Czyn w Ziemnicach - 13.03.2016

W najbliższą niedzielę zapraszamy na akcję sprzątania brzegów j. Ziemnickiego.

Spotykamy się o godzinie 8:00 na plaży. Standardowo wskazane są buty gumowe oraz rękawice.

Zmieniony ( 08.03.2016. )
 
Tłumy na targach Rybomania
Tradycyjnie, jak co roku Zarząd Koła zorganizował dla chętnych wędkarzy wyjazd do Poznania  na targi wędkarskie „Rybomania”. W sobotę 13 lutego wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie w miejscu zbiórki i po około 90 minutach byliśmy na miejscu.


Zaskoczyły nas tłumy ludzi czekających przy kasach i bramkach wejściowych  na tereny targowe. Przyczyną tego mogły być odbywające się w sąsiednich pawilonach targi myśliwskie i sprzętu pływającego.

Zmieniony ( 16.02.2016. )
Czytaj całość
 
Posprzątane - świetna frekwencja
Ponad 50 osób przybyło  na plażę Jeziora Górzno, aby wziąć udział w akcji sprzątania brzegów jezior. Szkoda tylko, że mimo wielu apeli dołączyła do nas tylko grupa wędkarzy z Koła PZW LOB Metalplast Leszno.
Na początku zebrani wędkarze podzieleni zostali na dwie grupy, z których jedna skupiła się na porządkowaniu Jeziora Górznickie, druga grupa udała się nad Jezioro Świerczyńskie Małe.


Mając do dyspozycji tak dużą ilość chętnych do pracy, sprzątanie rozszerzyliśmy o obrzeża lasów, które otaczają nasze jeziora. Jak widać na załączonych zdjęciach niewiele śmieci pozostawionych zostało przez łowiących ryby, większość to odpady gospodarcze i komunalne. W trakcie kilkugodzinnej akcji zebrano prawie dwie przyczepy śmieci - przeważająca ilość zebrana została z lasów otaczających jeziora.
Szczególnie uznanie trzeba oddać młodym wędkarzom, którzy z dużym zapałem wykonywali prace zlecone im przez organizatorów.
Po skończonej akcji zebraliśmy się ponownie na plaży j. Górznickiego na wspólnym posiłku - serwowano kawę oraz kiełbasę z grilla.

Zarząd Koła składa wszystkim wędkarzom serdeczne podziękowanie za poświęcenie swojego wolnego czasu na poprawienie wizerunku brzegów naszych jezior i lasów. Pokazaliście, że nie jest wam obojętny stan środowiska naturalnego nad naszymi jeziorami.
Szczególne wyróżnienie należy się kol. Ryszardowi Marciniakowi i kol. Tomaszowi Frankowi, których duże zaangażowanie przyczyniło się do sprawnego przeprowadzenia zaplanowanej akcji.

Oddzielne podziękowania Zarząd Koła PZW Osieczna 179 składa na ręce Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Andrzeja Pietrula, za zapewnienie transportu  do odbioru zebranych śmieci.
Zmieniony ( 10.02.2016. )
 
Ferie z wędkarzami
Zarząd Koła PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu w okresie zimowych ferii zorganizował dla dzieci spotkanie z wędką. Spotkanie odbyło się w Osiecznej w Klubie Piccolo. Dzieci po krótkim instruktażu udzielonym przez instruktora kol. Jacka Borowiec samodzielnie wykonywały rzuty do tarcz wędkami wyposażonymi w rzutki oraz woreczkami wypełnionymi grochem. Każde dziecko po wykonaniu celnych rzutów z rąk Prezesa Koła kol. Mieczysława Ratajczaka otrzymywało drobny upominek. W zajęciach pomagał także kol. Zenon Gralak - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Koła.
W trakcie zajęć dzieci mogły częstować się słodkościami ufundowanymi przez Zarząd Koła Osieczna.
Zarząd składa na ręce dyrektora Klubu Zbigniewa Schulza serdeczne podziękowania za udostępnienie lokalu na nasze zajęcia.

Zmieniony ( 02.02.2016. )
 
Akcja sprzątanie jezior w Górznie i Świerczynie

Wszystkich mających czas w najbliższą niedzielę zapraszamy do pomocy w akcji sprzątania brzegów jezior w Górznie i Świerczynie.

Zbiórka 7 lutego o godz. 8:00 na plaży jeziora w Górznie.

Zapewniamy worki na śmieci oraz ciepły poczęstunek.

Zmieniony ( 02.02.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 383

Wkrótce

20.01.19r 13:00 # Centrum Kultury i Biblioteka Osieczna, ul. Krzywińska 4 # Zebranie sprawozdawcze za 2018 rok (mapa)

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Są już dostępne zezwolenia na 2019
Opł. podstawowa:

Skł. czł. 90 + wody 180 = 270zł 

Pozostałe po ulgach patrz tutaj


Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!