www.mamboteam.com

12.08.2020.
 
 

Druga tura Mistrzostw Koła w spławiku - Osieczna 30.04.2017

Zapraszamy nad jezioro Łoniewskie na drugą turę Mistrzostw Koła w wędkarstwie spławikowym.
Zbiórka w niedzielę 30 kwietnia o godzinie 6:00 na łące.

Zapisy na zawody u skarbnika pod nr 609-509-737.
Proszę nie zwlekać z kontaktem do ostatniej chwili - zdecydowanie ułatwia to organizację zawodów.

Zmieniony ( 25.04.2017. )
 
Spławikowe Mistrzostwa Koła - Wojnowice - Wyniki U15, U20, Senior(1)
Pochmurna pogoda i niska temperatura powietrza nie zachęcały wędkarzy do wzięcia udziału w zawodach, pomimo to na starcie zgłosiło się ponad 30 zawodników reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Cieszy udział w zawodach licznej grupy najmłodszych adeptów wędkarstwa. Zbiórka 6.30, krótka odprawa , losowanie i rozejście się zawodników na stanowiska. Sygnał do nęcenia i rozpoczęcie łowienia. Pierwsze brania i stop, tylko niektórzy zawodnicy systematycznie łowią, pozostali notują tylko sporadyczne brania. Nie widomo czy wpływ na to mają warunki pogodowe, czy też to, że na tym akwenie wiosną rozgrywana jest bardzo duża ilość zawodów wędkarskich. Być może sprawia to, że ryby są bardzo ostrożne i płochliwe, każdy hałas powoduje, że natychmiast ustają brania.
Mimo tak trudnego łowiska większość uczestników zawodów punktuje łowiąc ryby. Najbardziej zawodników zaskoczył brak brań tak powszechnej zawsze na kanale uklei, której tym razem w sumie złowiono tylko kilka sztuk. Łowiono płocie ,krąpie, leszcze i okonie. Z większych ryb zanotowano dwa liny, które złowił kolega Robert Basiak.


Po 4 godzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

Kategoria U15
I miejsce kol. Mateusz Guzikowski - 850g
II miejsce kol. Bartosz Szmania - 670
III miejsce kol. Eryk Kubiak - 639
 
Kategoria U20
I miejsce kol. Tomasz Łukaszewski - 1550g
II miejsce kol. Daniel Niezgódka - 840
III miejsce kol. Dawid Jańczak - 380

Kategoria Senior (I tura) 
I miejsce kol. Tomasz Franek - 3220g
II Miejsce kol. Bartosz Borowiec - 2620
III miejsce kol. Robert Basiak - 1780

Kategoria U25 i kobiet nie została klasyfikowana ze wg na zerowe wyniki.
Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Aleksander Trzmiel. O poczęstunek i napoje zadbał kol. Jacek Borowiec.

Druga tura zawodów dla kategorii U25, Kobiet i Seniorów odbędzie się w dniu 30.04.2017 roku na Jeziorze Łoniewskim.
W trakcie zawodów wędkarze brali udział w wypełnianiu ankiet na temat wędkarstwa. Pytania zawarte w ankiecie, zostały ułożone przez uczennice gimnazjum, które w tym roku realizują projekt o tematyce wędkarskiej.
Zmieniony ( 09.05.2017. )
 
Zawody rzutowe - Puchar Burmistrza Miasta Śrem

W dniu 9.04.2017 roku uczestnicy szkółki wędkarskiej, wzięli udział w ostatnich zawodach rzutowych serii Grand Prix Okręgu o "Puchar Burmistrza Miasta Śrem” rozgrywanych w Śremie. W zawodach szkółkę wędkarską reprezentowali kol. Maciej Grodzki, kol. Tomasz Grodzki, kol. Kamil Kubera, kol. Krystian Balcerek, Eryk Kubiak i Janek Sowiński. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała, niska temperatura i wiejący wiatr bardzo utrudniał uzyskiwanie przez zawodników dobrych wyników. Na Stadion Miejski w Śremie wstawiły się wszystkie drużyny, które brały udział w poprzednich zawodach. Rozegrano trzy konkurencje: rzuty spinningowe do tarcz, rzuty do tarczy arenberga, oraz rzuty na odległość. Wszyscy zawodnicy z naszej szkółki punktowali. W klasyfikacji końcowej Grand Prix Okręgu na 2017 roku nasi zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody ufundowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu.
Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowanie na ręce kolegi Jana Olejniczaka za użyczenie samochodu, dzięki czemu wszystkie chętne dzieci mogły uczestniczyć w zawodach. /jb/

Końcowa klasfikacja całego GPx w postaci załączników  znajduje się na dole strony okręgu pod tym adresem tutaj kliknij .

Zmieniony ( 11.04.2017. )
 
Pierwsza tura Mistrzostw Koła w spławiku - Wojnowice 9.04.2017

Zapraszamy na pierwszą z dwóch tur Mistrzostw Koła w wędkarstwie spławikowym.
Miejscem zawodów będzie kanał Wojnowicki. Łowisko to jest udostępniane do wędkowania tylko na czas zawodów wędkarskich dlatego zachęcamy do licznego udziału.
Okazji aby tam połowić jest niewiele, a jak pokazały poprzednie lata woda potrafi zaskoczyć szczególnie ładnymi linami.

Zbiórka w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 6:30 nad kanałem.
Zapisy na zawody u skarbnika pod nr 609-509-737. Proszę nie zwlekać z kontaktem do ostatniej chwili - zdecydowanie ułatwia to organizację zawodów.

Już teraz zapraszamy na drugą turę, która odbędzie się w Osiecznej 30 kwietnia. Do zobaczenia nad wodą!
Zmieniony ( 03.04.2017. )
 
Zawody rzutowe - Puchar Burmistrza MiG Osieczna
W dniu 18 marca uczestnicy szkółki wędkarskiej, wzięli udział w drugich zawodach rzutowych Grand Prix Okręgu na 2017 roku „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna” rozgrywanych w Zespole Szkół w Osiecznej.W zawodach uczestniczyli zawodnicy reprezentujący następujące Koła PZW: Fala Śrem, Odlewnik Śrem, Oborniki, Kobylin, Kaźmierz, Miejska Górka i Osieczna. W zawodach Koło Osieczna reprezentowali: kol. Maciej Grodzki, kol. Tomasz Grodzki, kol. Kamil Kubera, kol. Krystian Balcerek, kol. Janek Sowiński i kol. Eryk Kubiak. Rozegrano trzy konkurencje: rzuty spinningowe do tarcz, rzuty do tarczy arenberga oraz rzuty na odległość. W trakcie zawodów odwiedziła nas delegacja czeskich nauczycieli. Goście z zainteresowaniem oglądali popisy zawodników biorących udział w zawodach.

Puchary na zawody ufundował pan Burmistrz Stanisław Glapiak, za co Zarząd Koła Osieczna w imieniu swoim i Okręgu w Poznaniu składa serdeczne podziękowania.
Serdeczne podziękowania Zarząd Koła Osieczna składa na ręce dyrekcji Zespołu Szkół w Osiecznej w osobach dyr. Beaty Zborowskiej i dyr. Moniki Witkowska-Triller za udostępnienie nam pomieszczeń szkolnych oraz za poświęcenie czasu na wręczenie uczestnikom zawodów dyplomów i pucharów. Naszym zawodnikom nie udało się w tych zawodach odnieść znaczących sukcesów, ale zdobyliśmy kolejne punkty, które są zaliczane do klasyfikacji Grand Prix.
Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej Okręgu w Poznaniu. Następne zawody tego cyklu odbędą się w dniu 8 kwietnia 2017 roku w Śremie. /jb/
Zmieniony ( 28.03.2017. )
 
Zawody rodzinne w lipcu tydzień wcześniej - z 8.07 na 1.07.2017
Zawody w Sączkowie odbędą się tydzień wcześniej - odpowiednie zmiany naniesione zostały w terminarzu imprez.
Zmieniony ( 28.03.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 438

Wkrótce

 13.08. - Czyn Osieczna - Przygotowywanie stanowisk od godz. 17:30

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!