www.mamboteam.com

19.07.2019.
 
 

O największą rybę - Wyniki zawodów w Garzynie
W dniu 2 lipca 2016 roku tradycyjnie członkowie Koła spotkali się nad Słonecznymi Stawami, aby rozegrać zawody ”O Największą Rybę 2016 Roku”.
W zawodach udział wzięło blisko 50 zawodników, nierzadko w towarzystwie całych rodzin.
Po losowaniu przystąpiono do łowienia. Do wody poszybowały głównie ciężkie zestawy karpiowe.
Zmieniające się ciśnienie atmosferyczne spowodowało, że ryby słabo żerowały. Niestety przechodzący w tym czasie front burzowy zmusił organizatorów do przerwania zwodów. Porywisty wiatr i ulewne deszcze zdecydowały, że zawody zakończono przed planowanym czasem.
Poniżej końcowa klasyfikacja zawodów:

I miejsce kol.-Eugeniusz Krychowski
II miejsce kol.-Szymon Flak
III miejsce kol.- Dawid Jańczak


W trakcie zawodów uczestnicy mogli poczęstować się kiełbaskami z grila oraz napojami chłodzącymi. Zwycięzcy zawodów z rąk Prezesa Koła kol Mieczysława Ratajczaka otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali nagrodami oraz upominkami. Sędzią głównym zawodów był kol. Dariusz Kostka, sekretarzem zawodów kol. Tomasz Franek.
Zmieniony ( 21.07.2016. )
 
Puchar Kapitana - WYNIKI
19 czerwca na Jeziorze Witosław rozegrano spinningowe zawody wędkarskie o „ Puchar Kapitana Sportu”.
Zawody rozgrywano z łodzi zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego - na żywej rybie. Wszystkie ryby po zmierzeniu wróciły w dobrej kondycji do wody.
Bezwietrzna pogoda nie wróżyła dobrych brań. Większość zawodników skupiła się na poszukiwaniu okoniowych miejscówek, jednak niektórzy od początku zawodów cięższymi zestawami próbowali zapolować na grubszą rybę.
W trakcie zawodów lekki wiaterek spowodował, że nastąpiły długo wyczekiwane brania i do komisji sędziowskiej zaczęły spływać zgłoszenia złowionych ryb. Złowiono sandacza, dwa szczupaki i 15 okoni.
Poniżej podane wyniki pokazują, że nastawienie się na łowienie okazów tym razem było dobrym wyborem dającym czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej:

I miejsce Jacek Borowiec - sandacz 60cm - 1250 pkt
II miejsce Ryszard Marciniak - szczupak 53cm - 900 pkt
III miejsce Kazimierz Karolczak - szczupak 50,5cm - 800 pk
t
IV miejsce Tomasz Marszałek  - 9 okoni - 660 pkt
V miejsce Leszek Frąckowiak - 6 okoni - 420 pktZawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Artur Wojdowski. Puchary zwycięzcom wręczył Prezes Koła kol. Mieczysław Ratajczak, a o posiłek zadbała firma Pani Marzeny Samol, której Zarząd Koła dziękuje za przygotowanie smacznego poczęstunku.
Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
Zakończenie szkółki wędkarskiej 2015/2016

Koniec roku szkolnego to także koniec zajęć Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna. Na ostatnim spotkaniu postanowiliśmy wybrać się na Łowisko Specjalne na Jezioro Góreckie. Można tam zmierzyć się wielkimi rybami. Po przybyciu na miejsce nastąpiło nęcenie grubymi zanętami i pelletem i oczekiwanie na branie. Ryby chyba się zorientowały, że na łowisko przybyli gruntownie przeszkoleni wędkarze z którymi nie ma żartów i nie ryzykowały brań, pomimo obietnicy, że po sesji fotograficznej wrócą z powrotem do wody.
Podczas wędkowania Prezes Koła kol. Mieczysław Ratajczak zrobił dzieciom niespodziankę i ufundował dla każdego uczestnika zawodów pizzę. W trakcie posiłku nastąpiło branie na wędce kol. Kacpra Bartkowiaka. Jest pierwsza ryba, karp niestety nie jest to oczekiwany olbrzym, ale wróciła nadzieja, że może następny będzie większy. Następne branie u kol. Mateusza Guzikowskiego. Po wyciągnięciu wędki, na haczyku melduje się lin.
Oprócz tych dwóch brań były jeszcze inne, ale brały tylko drobne rybki. Ryby po sesji fotograficznej wróciły do wody. Na zakończenie spotkania Prezes Koła wręczył na pamiątkę każdemu uczestnikowi Szkółki Wędkarskiej książkę o tematyce wędkarskiej oraz drobny upominek.
Na pytanie instruktora Szkółki Wędkarskiej kol. Jacka Borowiec czy w przyszłym roku chcą, aby zajęcie były kontynuowane. Zgodnym chórem uczestnicy spotkania odpowiedzieli: tak!

 

 

 


 

Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
Rodzinne zawody o największą rybę 2016 - 2.07.2016

Zapraszamy członków koła na towarzyskie zawody wędkarskie "O największą rybę 2016r".

Spotykamy się 2 lipca (sobota) o godzinie 14:00 na stawach w Garzynie.
Łowimy na dwie wędki.
Wpisowe 10zł.
Chęć udziału w zawodach należy wcześniej zgłosić do kol. Tomasz Franek - tel. 661112964 - najlepiej wysłać wiadomość sms.


 dojazd

Zmieniony ( 20.06.2016. )
 
Karp 14,85kg - Swierczyńskie Małe
Piotr Mikołaczak złowił karpia o wadze 14,85kg, długość ryby 98cm. Ryba wzięła na bałwanka z kulek proteinowch - pierwsza o smaku halibuta, druga o smaku truskawki. Taki zestaw kulek sprawił, że branie nastąpiło kilkanaście minut po wyłożeniu zestawu. Walka z karpiem trwała około 45 minut. W trakcie holowania karp „zaparkował” w trzcinach i po około 10 minutach cierpliwego czekania ryba wypłynęła na czystą wodę relacjonuje kol. Piotr. Po podebraniu ryby ważenie i radość z uzyskanego wyniku. Ryba została złowiona na Jezierze Świerczyna Mała.
Zmieniony ( 20.06.2016. )
 
Wędkarski Dzień Dziecka w Osiecznej

5 czerwca 2016 roku nad Jeziorem Łoniewskim odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka dedykowana dzieciom do lat 15. Organizatorem imprezy było Koło PZW Osieczna 179, które do organizacji zawodów delegowało: kol. Mieczysława Ratajczaka, kol. Jacka Borowiec, kol. Dariusza Kostkę i kol. Zenona Gralaka. Zarząd Koła PZW Osieczna 179 ufundował dla wszystkich dzieci nagrody i upominki, a także napoje i słodki poczęstunek. Po uzyskaniu zgody rodziców wszyscy uczestnicy festynu obdarowani zostali lodami. Dla uatrakcyjnienia zawodów i zabaw zakupiono balony, które wypełnione helem unosząc się nad łąką stanowiły dodatkową atrakcję dla dzieci. Balony po zakończaniu zawodów zostały podarowane dzieciom w ramach nagród i upominków. Dzieciom zorganizowano zwody wędkarskie i rzutowe w podziale na dwie grupy wiekowe: pierwsza grupa to dzieci do 12 lat, drugą grupę stanowiły dzieci w wieku 13-15 lat.

Zmieniony ( 16.06.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 408

Wkrótce
  • 2/3.08.19r Zawody Nocne - Rydzyna

 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!