www.mamboteam.com

18.03.2018.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2018
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon nr 8
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

Kolejne jeziora posprzątane
Kolejne jeziora zostały posprzątan. Ttym razem 34 wędkarzy Koła PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu swój wolny czas poświęciło aby spotkać się w niedziele 22 marca 2015 r. Porządkowali brzegi jezior: Łoniewskiego, Wojnowickiego, Witosławkiego. W trakcie sprzątania zebrano ponad 600 kg śmieci. Jak zauważyliśmy w małym stopniu były to śmieci pozostawiane przez łowiących ryby, większość śmieci to porzucone śmieci komunalne.
Stwierdziliśmy, że któraś z firm budowlanych systematycznie wywozi nad jezioro Wojnowice śmieci budowlane, które zawsze są zapakowane w takie same puszki. Uczulamy wszystkie służby aby zwróciły szczególna uwagę na to przykre zjawisko.
Z naszej strony zawiadomiliśmy  grupę Osiecką Społecznej Straży Rybackiej.
Chcielibyśmy aby to była ostatnia akcja sprzątania jezior, aby nie trzeba było płacić za ich wywóz na śmietnisko, tylko te ostatnie śmieci kosztowały Polski Związek Wędkarski ponad 240zł nie licząc kosztów transportu i pracy wędkarzy naszego koła.
Czystość naszych wód niech będzie dla wędkujących nie tylko pustym hasłem.
Po zakończeniu sprzątania uczestnicy poczęstowani zostali kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez Zarząd Koła PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu.

Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Powołanie Społecznej Straży Rybackiej

Na wniosek  działaczy Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu oraz przy wsparciu Zarządu Okręgu w Poznaniu powołani zostali przez Starostwo Powiatowe w Lesznie nowi członkowi Społecznej Straży Rybackiej.

Nowa grupa Społecznej Straży Rybackiej składa się w całości z członków należących do Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu. Dzięki tej inicjatywie nastąpił trzykrotny wzrost liczby strażników Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu leszczyńskiego. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu ufundował dla grupy osieckiej: profesjonalny ponton z silnikiem, przyczepę do przewozu środka pływającego, kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, lornetki, kamizelki rozpoznawcze oraz zobowiązał się na pokrywanie kosztów wyjazdów strażników w teren.Przed pierwszm patrolem strażnicy zostali przeszkoleni przez starszego specjalistę ds. ochrony wód Okręgu Poznań  kol. Przemysława Woźniaka oraz policję.  W trakcie spotkania uczestnicy zobowiązali się ściśle ze sobą  współpracować w celu jak  najlepszej ochrony wód leżących w granicach naszego powiatu. Szkoda, że w spotkaniu nie uczestniczył nikt z Państwowej Straży Rybackiej.
Mamy nadzieję nowa grupa w zasadniczy sposób wpłynie na przestrzeganie prawa przez wszystkich, którzy zajmują się wędkarstwem i rybactwem.  
 

 

Zmieniony ( 28.03.2015. )
 
Zajęcia szkółki z 23 marca
Piękna pogoda zachęciła nas do pierwszej w tym roku próby wędkowania. Spotkaliśmy się tradycyjnie na pomoście przy plaży w Osiecznej.  Zanętę oraz przynęty dla uczestników szkółki wędkarskiej zabezpieczyło Koło PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu. Początkowo nie było brań ale po kilku minutach ryba weszła w zanętę i uczestnicy szkółki wędkarskiej zaliczyli pierwsze w tym roku ryby. Złowiliśmy kilka leszczy, płoci, wzdręg oraz okoni. Wszyscy uczestnicy wędkowania złowili co najmniej po jednej rybce.
Po 1,5 godzinnych połowach w dobrych humorach wracaliśmy do domów.

Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Wędkarze koła PZW Osieczna nr 179 porządkowali brzegi jezior
Niedzielnym rankiem 8 marca wędkarze koła PZW Osieczna nr 179 spotkali się wspólnie, aby posprzątać kolejne jeziora, które znajdują się pod opieką koła w rejonach naszych gmin. Na miejsce zbiórki wyznaczono plażę w Górznie, gdzie stawiło się trzydziestu wędkarzy. Ustalono plan działania i podzielono się na dwie grupy. Pierwsza rozeszła się wachlarzem wokół jeziora Górznickiego, natomiast druga została przetransportowana na pobliskie jezioro Świerczyna Mała, aby również uporządkować jej brzegi i las przyległy do jeziora. Zaskoczeniem dla wszystkich wędkarzy była ogromna ilość śmieci zalegających na brzegach, mimo że w ubiegłym roku odbyła się już podobna akcja. Najwięcej śmieci zostawili pseudo biwakowicze, dużo też było odpadów z gospodarstw domowych. Pocieszeniem był fakt, że najmniej było tych
wędkarskich. Ogółem zebrano 55 pełnych worów śmieci. Z pomocą ponownie przyszła gmina Krzemieniewo, która dostarczyła worki i zapewniła odbiór zebranych śmieci z Górzna. Kolejny raz dużą rolę w całej udanej akcji odegrał nasz kolega z koła i zarazem mieszkaniec gminy Krzemieniewo Ryszard Marciniak, który koordynował działania z gminą, zapewnił łódkę i przyczepę do zwożenia śmieci oraz zadbał, aby nikt głodny nie wrócił do domu. Na koniec był czas na wspólne rozmowy i planowanie kolejnych czynów na pozostałych akwenach.
 
Apelujemy o porządek i zgłaszanie każdego przejawu zaśmiecania brzegów
jezior i lasów!!!
 
Przypominamy - kolejna akcja sprzątania już w niedzielę 22 marca. Zapraszamy!

Zmieniony ( 18.03.2015. )
 
Zapraszamy na czyn - sprzątanie Łoniewskiego oraz Wojnowickiego i Witosławskiego
Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy w porządkowaniu brzegów jezior Łoniewskiego oraz Wojnowickiego i Witosławskiego.

Zbiórka w niedzielę tj. 22 marca, o godzinie 8:00 w miejscu oznaczonym na mapce poniżej.

 
Zajęcia Szkółki w M-GOK w Osiecznej
Instruktor ds. dzieci i młodzieży Jacek Borowiec prowadzący w ramach Koła Osieczna 179  Szkółkę Wędkarską przeprowadził w okresie wakacji spotkanie z  dziećmi, które spędzały swój wolny czas w Domu Kultury w Osiecznej. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi wędkami.
Mogły  praktycznie sprawdzić wędki oddając rzuty do tarczy. Instruktor pokazał także prawidłowy i celny sposób podania zanęty zastępując kule zanętowe woreczkami z grochem.
Dzieci bardzo chętnie włączyły się do zabawy. Trening pokazał, że mimo początkowych trudności w miarę upływu czasu dzieci coraz częściej trafiały w cel.
Prowadzący zachęcał dzieci do wstąpienie w szeregi uczestników Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu. W prowadzeniu  zajęć pomagał instruktorowi uczestnik Szkółki Wędkarskiej kol. Kamil Kubera, który dodatkowo upamiętnił spotkanie pięknymi fotografiami za co Zarząd  Koła składa serdeczne podziękowania.Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 337

Wkrótce

Akcja sprzątania odwołana - nowy termin wkrótce
18.03.2018 godz 8:00  -
 zbiórka plaża j. Górznickie sprzątanie brzegów jezior i pokaz strażacki

8.04.2018  -
 Zalew Rydzyna - Zawody MK w spławiku
22.04.2018  - j. Łoniewskie - Zawody II tura MK w spławiku

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!