www.mamboteam.com

27.05.2020.
 
 

Spinningowe Mistrzostwa Koła - 9.10.2016 - Wyniki
W dniu 9.10.2016 na Jeziorze Łoniewskim rozegrano zawody o tytuł Mistrza Koła Osieczna w wędkarstwie spinningowym. Zawody rozgrywano z łodzi wg zasad sportu wędkarskiego PZW - na żywej rybie. Deszczowa pogoda, przelotne opady nie wróżyły zbyt dobrych brań. Większość wędkarzy nastawiła się na łowienie grubych ryb:  sumów, sandaczy, szczupaków. Niewielu próbowało łowić okonie.
Jak pokazała końcowa klasyfikacja polowanie na duże ryby pozwoliło w tym dniu na zajęcie czołowych miejsc w zawodach.
Po 5 godzinach wędkowania ustaliły się poniżej podane wyniki:  I miejsce kol. Tomasz Marszałek- 2900 pkt. (szczupak i sandacz)
 II miejsce kol. Damian Kubacki – 1050 pkt. (sandacz)
III miejsce kol. Janusz Liniecki –250 pkt. (okoń)


Na zakończenie zawodów po wspólnym posiłku puchary zwycięzcom wręczył Prezes Koła Osieczna kol .Mieczysław Ratajczak. Zawody sędziował Sędzia Klasy Okręgowej kol. Dariusz Kostka.
Zmieniony ( 17.10.2016. )
 
Mistrzostwa Koła w Spinningu - 9.10.2016
Spinningowe Mistrzostwa Koła odbędą się w niedzielę 9 października na jeziorze Łoniewskim.
Zapraszamy na zbiórkę o godz. 7:00 na łąkę przy stołach.
Łodzie we własnym zakresie.
Zapisy tel. 609-509-737.
 
Szkółka wędkarska - spotkanie organizacyjne
Zmieniony ( 24.09.2016. )
 
Zawody aktyw i seniorzy - wyniki

W dniu 3.09.2016 nad Jeziorem Drzeczkowskim spotkali się seniorzy oraz aktyw Koła PZW Osieczna na wspólnych zawodach wędkarskich. Planowo o godzinie 7.00 przystąpiono do losowania stanowisk i następnie do łowienia.
W zawodach dopuszczone były wszystkie metody wędkowania z wyjątkiem spinningu. Większość zawodników łowiło na bata, niektórzy metodą gruntową. Jak się okazało w zanętę wpłynęła żarłoczna tego dnia drobna ryba. Dało to przewagę wędkarzom łowiącym na bata. Łowiono duże ilości płoci, krąpi, leszczy, uklei.

Doświadczeni zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki łowiąc ponad 10 kg ryb. Po raz kolejny udowodnili, że  mają duże umiejętności, a jezioro Drzeczkowskie jest  zasobnym w ryby zbiornikiem.
Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach złowili ryby, niestety łowiący metodą gruntową nie zanotowali brań większych ryb i w konsekwencji nie liczyli się w końcowej klasyfikacji zawodów.

 

 


Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

Kategoria senior:
I miejsce kol. Bogdan Szmania - 8110g
II miejsce kol. Mieczysław Jerzak - 2980g
III miejsce kol. Łucjan Gruhn - 2840g

Kategoria aktyw koła:
I miejsce kol. Roman Klefas - 12.880g
II miejsce kol. Tomasz Flak - 10.090g
III miejsce kol. Krystian Szmania - 10.080g

Po wręczeniu pucharów i upominków zawody tradycyjnie zakończono wspólnym posiłkiem, obiecując spotkać się na takich samych zawodach w przyszłym roku.

 

Zmieniony ( 13.09.2016. )
 
Odznaczenia Honorowe dla członków Koła Osieczna w 2016
Miło nam poinformować, że trzech członków Koła PZW Osieczna zostało przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego wyróżnionych odznaczeniami Za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego.   
 
 
Odznaję PZW za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego otrzymali:

Złotą z wieńcami kolega Bolesław Rosik
Srebrną kolega Bogdan Szmania
Srebrną kolega Bartosz Borowiec

Odznaczenie może być nadawane członkowi PZW za szczególne zasługi w rozwoju wędkarstwa, sportu wędkarskiego, gospodarki rybackiej i ochrony wód.
W imieniu Zarządu Głównego odznaczenia na uroczystym posiedzeniu Zarządu Koła wręczył Prezes Koła Mieczysław Ratajczak.
Zarząd Koła Osieczna składa wszystkim odznaczonym gratulacje oraz podziękowania za duży wkład pracy na rzecz wędkarstwa polskiego.
 
Zmieniony ( 24.09.2016. )
 
Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna - Wyniki
Już tradycyjnie - jak co roku - zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna„ rozgrywane  w Osiecznej na Jeziorze Łoniewskim otwierały cykl imprez organizowanych z okazji Dni Osiecznej. Były to już XXIX Dni Osiecznej. W zawodach udział wzięło wielu wędkarzy reprezentujących koła i kluby wędkarskie z całej wielkopolski. Zbiórka o godzinie 6.00 losowanie stanowisk i od godziny 7.30 łowienie. Większość zawodników zaczęło łowienie ryb metodą na tzw. bata, nastawiając się na szybkie łowienie drobnej ryby. Inni natomiast wędkami odległościowymi szukali dużych ryb w większej odległości od brzegu. Jak pokazała końcowa klasyfikacja obie metody się sprawdziły i pozwoliły zawodnikom zająć czołowe miejsca. W trakcie zawodów łowiono drobną rybę: leszczyki, płocie, krąpie, ukleje. Z większych ryb złowiono piękną wzdręgę oraz kilka średnich leszczy. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach złowili ryby, wielu osiągnęło wynik powyżej 5000g ryb. Świadczy to o dużych umiejętnościach łowiących wędkarzy, a także o zasobności w ryby Jeziora Łoniewskiego. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki
 
I miejsce kol. Bartłomiej Starosta  - Klub Wędkarski Hydromak Poniec - 9330g
II miejsce kol. Marcin Ziętek  - Koło PZW Zakład Karny Rawicz - 9140g
III miejsce kol. Tomasz Franek - Koło PZW Osieczna - 7400g


Puchary ufundował i osobiście wręczył zwycięzcom zawodów Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak. Zarząd Koła Osieczna składa Panu Burmistrzowi serdeczne podziękowania za ufundowane puchary i nagrody oraz za zaszczycenie nas swoją obecnością.
Sędzią głównym zawodów był kol. Dariusz Kostka, sędzią pomocniczym kol. Artur Wojdowski, sekretarzem zawodów kol. Bogdan Szmania. Prezes Koła PZW Osieczna kol. Mieczysław Ratajczak składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i wzięli udział pracach pielęgnacyjnych przygotowując teren, oraz stanowiska wędkarskie do zawodów.Zmieniony ( 22.08.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 433

Wkrótce
Zawody w sezonie 2020 zostały odwołane
Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!