www.mamboteam.com

19.07.2019.
 
 

Lekcja biologii w terenie: Produkcja narybku
 Lekcja biologii w terenie: Jak się „robi” rybki???9 kwietnia zorganizowano dla dzieci wyjazd do Ośrodka Zarybieniowego w Zaborówcu. Jest to ośrodek PZW Okręg w Poznaniu, który zajmuje się wytwarzaniem narybku na potrzeby zarybieniowe okręgu.

Oto jak relacjonuje wyjazd opiekun szkółki Jacek Borowiec:
Wyjechaliśmy autobusem o godz. 9.00 z rynku w Osiecznej i po 40 minutach dotarliśmy do Zaborówca.
Na miejscu dzieci zapoznały się w jaki sposób z ikry hodowany jest narybek. Miały możliwość obserwacji poszczególnych etapów rozwoju ikry w specjalnych słojach Waissea, gdzie w różnych terminach nasadzono zapłodnioną ikrę szczupaka. Proces wylęgu trwa około 12-14 dni. Ale są i takie gatunki  ryb, których ikra musi przebywać nawet 3 miesiące w słojach, aby nastąpił wylęg. Dzieci mogły też oglądnąć duże ryby, od których pobierany jest materiał genetyczny do hodowli. Następnie w trakcie spaceru po obiekcie zapoznały się z gospodarką stawową jaka jest prowadzona w ośrodku. Z zainteresowaniem oglądały stanowisko do odłowu i selekcji ryb. Dowiedziały się, że ryby po odchowaniu w ośrodku są także wpuszczane do Jeziora Łoniewskiego oraz innych jezior na terenie całej wielkopolski.

Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowanie Głównemu Ichtiologowi Panu Andrzejowi Łakomemu za możliwość edukowania dzieci na podstawie bezpośredniego kontaktu z żywymi okazami przyrody.

Zmieniony ( 15.04.2016. )
 
Mistrzostwa Koła w spławiku - 17.04.2016

Zapraszamy na zawody o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie spławikowym na 2016r.

Zawody odbędą się na kanale Wojnowickim w dniu 17 kwietnia 2016 (niedziela).

Zbiórka o godzinie 6:00 - planowane jest rozegranie dwóch tur zawodów. Z drugiej tury wyłączeni zostaną zawodnicy kategorii kadet.

Wynik zawodów zostanie zaliczony do klasfikacji grand-prix koła, gdzie po cyklu imprez najlepszy zawodnik otrzyma tytuł Wędkarza Wszechstronnego. Szczegóły na tej stronie. Zapraszamy do licznego udziału w tych i kolejnych zawodach.

 
Wielkanocne zajęcia szkółki

W trakcie treningu rzutowego, który odbywał się na Sali w Domu Kultury w Osiecznej odwiedził nas Prezes Koła Mieczysław Ratajczak.
Kolega Prezes z okazji Świąt Wielkanocnych złożył dzieciom życzenia i obdarował paczkami ze słodyczami. W imieniu dzieci składam serdeczne podziękowania za otrzymane paczki.
Instruktor szkółki: Jacek Borowiec

 

 
Pilne - Zmiana terminu wyjazdu do Zaborówca
Informujemy, że nastąpiła zmiana daty wyjazdu dla dzieci do Zaborówca.

Aktualny termin to sobota 9 kwietnia - zbiórka 8:45 na Rynku. Prosimy o potwierdzenie wyjazdu.

Zmieniony ( 30.03.2016. )
 
Wyjazd dla dzieci do ośrodka zarybieniowego PZW w Zaborówcu
Tak jak na plakacie - na sobotę 2 kwietnia planowany jest wyjazd dla dzieci do ośrodka zarybieniowego PZW w Zaborówcu.
Zapisy do 30 marca u skarbnika. Liczba miejsc ograniczona.


Linki:
http://www.poznan.pzw.org.pl/cms/4229/osrodki_zarybieniowe

https://www.google.pl/maps
Zmieniony ( 18.03.2016. )
 
Sprzątanie Ziemnickie, Wojnowickie, k. Wojnowicki
W niedzielę 13 marca na apel Zarządu Koła nad Jeziorem Ziemnice spotkali się wędkarze w celu wspólnego posprzątania brzegów. Mimo nieciekawej pogody na na plaży jeziora stawiło się około 40 chętnych do pracy wędkarzy.
Tak duża ilości osób sprawiła, że postanowiliśmy się podzielić i uporządkować jeszcze w tym dniu brzegi kanału Wojnowickiego. Nad kanałem spotkała nas miła niespodzianka, brzegi uporządkowali wędkarze Koła PZW Manieczki, którzy rozgrywali tam swoje zawody. Sytuacja ta spowodowała, że nasi wędkarze przenieśli się nad Jezioro Wojnowice i tam wyzbierali zalegające brzeg śmieci.


Trzeba stwierdzić, że większość zebranych śmieci stanowiły odpady budowlane i komunalne. Najwięcej wędkarskich śmieci zebraliśmy na brzegu Jeziora Ziemnickiego. W sumie zebrano prawie przyczepę  śmieci.


Zmieniony ( 15.03.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 408

Wkrótce
  • 2/3.08.19r Zawody Nocne - Rydzyna

 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!