www.mamboteam.com

18.10.2019.
 
 

Puchar firmy AB SYSTEM - Wyniki
8 maja rozegraliśmy zawody o puchar ufundowany przez firmę AB System. Dodatkowy puchar za największą rybę zawodów ufundował Radny do Rady Powiatu Pan Józef Juchniewicz. W tm roku zawody rozgrywano na Jeziorze Cichowo.

Regulamin zawodów dopuszczał łowienie na dwie wędki z kołowrotkiem z możliwością łowienia metodą spławikową lub gruntową. Wykluczono łowienie na zestaw skrócony i bata.
Po zanęceniu zestawy poszły do wody i wśród łowiących nastąpiła konsternacja. W zanętę weszła bardzo drobna ryba, którą trudna było zaciąć. Szybka zmiana zestawów na delikatniejsze i nastąpił widoczny wzrost ilości złowionych ryb. Część zawodników konsekwentnie gruntowymi zestawami próbowała złowić większe ryby. Nie przyniosło to spodziewanych wyników i wielu wędkarzy w zawodach zaliczyło wynik zerowy.
Zwycięzcy łowili delikatnymi zestawami spławikowymi. Pozwoliło to im na złowienie ryb o wadze gwarantującej zajęcie czołowych miejsc w zawodach. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I  miejsce -  Roman Klefas - 3210g
II miejsce -  Franciszek Stachowiak - 2340g
III miejsce - Przemysław Kolańczyk - 1490g


Największą rybę złowił kol. Władysław Ceglarek - leszcz o wadze 610g


Zawody sędziowali kol. Tomasz Franek i kol. Dariusz Kostka. Puchary w imieniu fundatora wręczał Wiceprezes Koła Osieczna kol. Tomasz Franek. Puchar za największą rybę wręczył Radny Pan Józef Juchniewicz.
Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowania dla sponsorów pucharów, a Panu Radnemu dodatkowe podziękowanie za osobiste przybycie na nasze zawody.

Zmieniony ( 17.05.2016. )
 
I tura Mistrzostw Okręgu Kadetów i Juniorów

30 kwietnia 2016 nad kanałem Wojnowickim rozegrana została pierwsza tura zawodów wędkarskich o tytuł Spławikowego Mistrza Okręgu PZW w Poznaniu. Zawody rozgrywane były w kategorii kadet i junior, prawo startu mieli wędkarze w wieku do 18 lat. W zawodach wystartowało 54 wędkarzy, którzy reprezentowali koła i kluby wędkarskie skupiane w Okręgu PZW Poznań.
Dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Zbiórka zawodników godz.8.00, losowanie i od 10.00 rozpoczęcie łowienia. Ryby w tym dniu nie wykazywały chęci współpracy. Łowiono drobnego krąpia, płoć, ukleje, zdarzały się też wymiarowe okonie. Jak na ten akwen najwyższa waga trochę powyżej 3kg świadczyła o bardzo słabym żerowaniu ryb.

Koło PZW Osieczna 179 w zawodach reprezentowało 10 młodych wędkarzy: Mateusz Guzikowski, Tobiasz Szczepaniak, Jakub Zamelek, Adrian Picz, Dawid Jańczak, Dawid Niezgódka, Miłosz Niedźwiedziński, Krzysztof Basinski, Hubert Picz i  Eryk Kubiak.
Kilku naszych zawodników zajęło dobre miejsca w klasyfikacji. Miejsca te dają szansę na przyzwoity wynik po dobrej drugiej turze zawodówktóra odbędzie się 21maja na Zalewie w Śremie.

 


Kliknij aby przejśc do galerii.


Linki zewnętrzne

Pełne wyniki - U14 oraz U18
Zdjęcia na stronie Okręgu Poznań

 

Zmieniony ( 13.05.2016. )
 
Zawody w Garzynie - "Puchar Słonecznych Stawów" - 28.05.2016

Zapraszamy na kolejne zawody - już w sobotę 28 maja - w Garzynie "Puchar Słonecznych Stawów".

Zawody dla członków koła Osieczna
Zapisy
- kol. Tomasz Franek - tel. 696-488-721
Zbiórka - godz. 14:00
Wpisowe płatne w dniu zawodów - 30zł
Łowimy na dwie wędki.
 

 

Zmieniony ( 16.05.2016. )
 
Zawody o "Puchar firmy AB SYSTEM" - 8.05.2015

8 maja /niedziela/ na jeziorze Cichowo organizujemy zawody o "Puchar firmy AB System".

Zbiórka przy wiacie Koła PZW Gostyń o godz 7:30.
Łowimy na dwie wędki z kołowrotkiem metodą spławikową i/lub gruntową - bez batów i tyczek. Liczymy na większe ryby!

Ważne! Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia chęci udziału pod numerem telefonu 696.488.721 - v-ce prezes Tomasz Franek.

Zapraszamy! 

Zmieniony ( 01.05.2016. )
 
Mistrzostwa Koła w Spławiku - Wyniki

W dniu 16 kwietnia 2016 na Kanale Wojnowickim rozegrane zostały zawody „O Mistrza Koła w Wędkarstwie Spławikowym na 2016 rok”.
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych - ciągłe opady deszczu - na zawody stawiło się prawie 50 uczestników. Zaznaczyć należy, że połowa uczestników to wędkarze w wieku do 18 lat.Zmieniony ( 21.04.2016. )
Czytaj całość
 
Puchar Burmistrza Miasta Śrem - zawody rzutowe
 Uczestnicy Szkółki Wędkarskiej wzięli udział w zawodach rzutowych „O Puchar Burmistrza Miasta Śrem”. Zawody organizowała Komisja ds. Dzieci i Młodzieży działając w strukturach PZW Okręg w Poznaniu.
Zawody odbyły się 16 kwietnia na Stadionie Miejskim w Śremie.
W trakcie poprzednich zawodów rzutowych, które odbyły się Gostyniu podpatrzyliśmy, jakim sprzętem posługują się nasi bardziej doświadczenie koledzy z innych kół wędkarskich. W wyniku tego nastąpiła wymiana kołowrotków, żyłek oraz zakupiliśmy wędkę do konkurencji „rzut na odległość”. Trening oraz dobry sprzęt pozwolił naszym zawodnikom na nawiązanie walki o lepsze miejsca w końcowej klasyfikacji.

Jak się okazało po podliczeniu końcowych wyników nasz kolega Jakub Zamelek zdobył puchar zajmując w zawodach „O Puchar Burmistrza Miasta Śrem” III miejsce w kategorii wiekowej U14.

Pozostali nasi zawodnicy też znacznie poprawili swoje dotychczasowe pozycje.
Puchary, nagrody i dyplomy zawodnikom osobiście wręczył Burmistrz Miasta Śrem Pan Adam Lewandowski.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.W zawodach Koło PZW Osieczna 179 reprezentowali: Tomasz Grodzki, Maciej Grodzki, Mateusz Guzikowski i Jakub Zamelek. Transport dzieci do Śremu i opiekę w trakcie zawodów z ramienia Koła sprawowali kol. Jacek Borowiec Instruktor Szkółki Wędkarskiej i kol. Bogdan Szmania Sekretarz Koła.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy sukces zachęci dzieci do dalszego doskonalenia swoich umiejętności rzutowych, które być może w przyszłości zaowocują następnymi sukcesami.

 

Zmieniony ( 21.04.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 416

Wkrótce
  • 10.11.19r - MK w spinningu  - j. Łoniewskie
Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!