www.mamboteam.com

23.05.2018.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2018
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon nr 8
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

Szkółka po feriach
Po pilnym przepracowaniu okresu zimowego w Szkółce Wędkarskiej działającej przy Kole Polskiego Związku Wędkarskiego  Osieczna 179 Okręg w Poznaniu, przyszedł czas na sprawdzenie nabytej wiedzy. Na pierwszch zajęciach po feriach  zimowych uczestniczy szkółki przystąpili do rozwiązywania testów z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. Testy te są stosowane w trakcie Krajowych Młodzieżowych Olimpiad  Wędkarskich. Dzieci z chęcią rozwiązały zadania na drukach dostarczonych przez prowadzącego szkółkę. Teraz z niecierpliwością oczekują na wyniki.
W drugiej części zajęć oglądaliśmy katalogi z najnowszą ofertą jaką firmy produkujące sprzęt wędkarski skierowały do wędkarzy. Instruktor wyjaśniał zastosowanie nieznanego dzieciom sprzętu wędkarskiego.Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Zapraszamy na czyn - sprzątanie Góreckiego oraz Świerczyńskiego.
Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy w porządkowaniu brzegów jeziora Góreckiego oraz Świerczyńskiego.

Zbiórka w niedzielę tj. 8 marca, o godzinie 8:00 na plaży j. Górzno.

Zmieniony ( 01.03.2015. )
 
Udany wyjazd na targi Rybomania
      Zarząd Koła PZW Osieczna  nr 179 Okręg w  Poznaniu zorganizował dla wędkarzy wyjazd  do Poznania na targi wędkarskie „Rybomania”. Z wycieczki skorzystało wielu wędkarzy. Do Poznania dojechaliśmy autobusem. Organizator po uzgodnieniu z wędkarzami wyznaczył 3 godziny czasu na zwiedzanie targów zaznaczając, że na terenie odbywają się międzynarodowe zawody rzutowe, które warto zobaczyć. Uczestnicy wycieczki mogli na terenie wystawowym  zapoznać się najnowszą ofertą  sprzętu wędkarskiego oraz nowościami w dziedzinie zanęt wędkarskich, kulek proteinowych, dodatków smakowych. Istniała też możliwość zakupu ww. produktów, z czego wielu wędkarzy skorzystało.
     Kilka osób udało się do hali w której odbywały się międzynarodowe zawody rzutowe, gdzie mogli podziwiać niesamowitą celność rzutów wykonywanych przez zawodników ze światowej czołówki.
Rozczarowaniem było brak wielkiego basenu z rybami, który w poprzednim roku tak zachwycił naszych wędkarzy.
     Dodatkowo w tym samym czasie odbywały się targi myśliwskie oraz sprzętu pływającego, gdzie nasi wędkarze mogli podziwiać najlepszą na świecie broń myśliwską oraz różnego rodzaju sprzęt pływający.  W wyznaczonym czasie wszyscy uczestnicy wrócili do autobusu .
W trakcie powrotu wędkarze uzgodnili, że wyjazdy na targi wędkarskie do Poznania wejdą na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Zarząd Koła Osieczna Okręg w Poznaniu.

Zmieniony ( 09.02.2015. )
 
Informacja dla wędkarzy o skutkach zmiany koła na koło należące do innego okręgu
Zmieniony ( 02.02.2015. )
 
Sprzątanie - Jezioro Drzeczkowskie

Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu Koło Osieczna Nr 179

W dniu 31.01.2015 roku wędkarze Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu spotkali się na Jeziorem Drzeczkowo. Celem spotkania było przywrócenie porządku nad brzegiem jeziora. Rok temu o tej samej porze brzegi Jeziora Drzeczkowskiego zostały doprowadzone do porządku. Niestety, ale nadal nad brzegami naszego pięknego jeziora łowiący ryby pozostawiają po sobie sterty śmieci, których widok w żaden sposób nie pasuje do wspaniałego lasu otaczającego jezioro.
Koszty sprzątania ponoszą wędkarze, dla których widok nieskażonej przyrody jest wart poświęcenia swojego czasu. Na ten cel trzeba też wydatkować środki finansowe: zakup worków na śmieci, rękawic, transport śmieci na składowisko. Są to niepotrzebne wydatki, pieniądze te mogły by być wydane na inne cele np. zarybienie jezior, organizację zawodów wędkarskich, pracę z dziećmi i młodzieżą.


Tak więc śmieci pozastawiane na jeziorami wywierają negatywny wpływ nie tylko na środowisko ale też uszczuplają zasoby finansowe kół, które starają się przywrócić brzegi jeziora do normalnego stanu.

APELUJMY DO WĘDKARZY ABY ZDECYDOWANIE REAGOWALI
NA ŁOWIĄCYCH RYBY, KTÓRZY ZAŚMIECAJĄ BRZEGI NASZYCH JEZIOR.

dokument w pdf

Zmieniony ( 02.02.2015. )
 
Zebranie Koła - sprawozdanie w skrócie
   W dniu 18 stycznia br odbyło się zebranie informacyjne Koła Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu.
   W zebraniu wzięło udział kilkudziesięciu wędkarzy.
Celem zebrania było przedstawienie rzetelnej informacji na temat Koła Osieczna nr 179 oraz przedstawienie planu pracy na 2015 rok.
   Zebranie otworzył prezes Koła kol. Mieczysław Ratajczak, który przedstawił plan zebrania oraz plan pracy Koła na bieżący sezon. Następnie głos zabrał wiceprezes Koła kol. Tomasz Franek, przedstawiając ramowy plan zawodów, a o szczegółach poinformował kol. Dariusz Kostka.
   O wysokości składek wędkarskich informacji udzielił kol. Jacek Borowiec, który też szczegółowo omówił zniżki w opłatach jakie przysługują członkom Koła Osieczna Okręg Poznań.
   Kol. Tomasz Marszałek zgłosił wniosek aby w sposób czytelny dla wędkarzy oznaczyć obręby jezior, na których występują ograniczenia w wędkowaniu. Wniosek ten zostanie przekazany do zarządu Okręguw Poznaniu.

Zmieniony ( 21.01.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 349

Wkrótce

3.06.2018  - j. Łoniewskie - Dzień dziecka

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!