www.mamboteam.com

17.01.2019.
 
 

Mistrzostwa Koła w spinningu - Wyniki
Wędkarze Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu wypłynęli w dniu 11.10.2015 r. łodziami na wody Jeziora Łoniewskiego aby rozegrać mistrzowskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. W zwodach udział wzięło 26 wędkarzy w tym 4 juniorów.
Słoneczna, wietrzna pogoda mogła wróżyć wędkarzom dobre brania. Niestety po 4 godzinnej turze do miary zgłoszono tylko jednego okonia. Złowiono wiele niemiarowych okoni oraz kilka sandaczy i szczupaków, jednak żaden nie miał wymaganego regulaminem wymiaru. Cóż duże rybny w tym dniu nie chciały współpracować z wędkarzami.

Mistrzem Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu na 2015 rok w dyscyplinie spinningowej został łowca wymiarowego okonia kol. Ireneusz Cichocki - gratulujemy!!!Na pocieszenie uczestnicy zawodów rozgrzali się wspaniałą grochówka przygotowaną przez firmę pani Marzenny Samol.

Zawody te były ostatnimi z planowanych na ten rok, chyba, że pojawi się na jeziorach bezpieczna powłoka lodowa i będzie możliwość łowienie z lodu, wtedy ogłoszeniami powiadomimy wędkarzy o dodatkowych zawodach.

Zmieniony ( 14.10.2015. )
 
Szkółka wystartowała
Po wakacyjnej przerwie swoje działanie wznowiła Szkółka Wędkarska działająca przy Kole PZW Osieczna Okręg w Poznaniu. W trakcie pierwszego plenerowego spotkania uczestnicy szkółki pod okiem instruktora na boisku szkolnym trenowali rzutu do tarcz wędką oraz piłeczkami tenisowymi. Z celnością bywało różnie ale to trening czyni mistrza, więc mamy nadzieję, że w przyszłości poprawimy wyniki.


Drugie poniedziałkowe zajęcia szkółki wędkarskiej odbyły się nad Jeziorem Łoniewskim.
Zajęcia te poprowadził kolega Tomasz Franek wędkarz osiągający bardzo dobre wyniki w Wielkopolskiej Lidze Wędkarskiej, pełniący w naszym kole funkcję wiceprezesa ds. sportu.
Zmieniony ( 13.10.2015. )
Czytaj całość
 
Spiningowe zawody z łodzi "O Mistrza Koła Osieczna na 2015" - 11.10.2015

Zapraszamy na zawody wędkarskie, które odbędą się 11 października - w niedzielę na j. Łoniewskim.
Będziemy łowić metodą spinningową z łodzi - środki pływające zawodnicy organizują we własnym zakresie. 
Zbiórka o godzinie 7.00 na łące przy stołach.

Zgłoszenia na zawody przyjmuje skarbnik - Jacek Borowiec - nr tel. 609-509-737.

 

 
Zapraszamy!

 

Zmieniony ( 05.10.2015. )
 
Zawody Wędkarskie Rejonu XIII Okręgu w Poznaniu

W dniu 16.08.2015 roku na Jeziorze Cichowo odbyły się pierwsze zawody wędkarskie rejonu XIII Okręgu w Poznaniu. W zawodach udział brali wędkarze z KÓŁ PZW Gostyń, Osieczna oraz Borek Wlkp. w składzie 10 osobowych drużyn. W tym dniu jezioro obdarzyło wędkarzy tylko drobnymi rybami, trafiały się brania dużych ryb, niestety żadnej nie udało się wyholować. Po 4 godzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

Indywidualnie:

I miejsce kol. Kasza Adam Koło PZW Gostyń - 7760g
II miejsce kol. Twardowski Rafał Koło PZW Borek - 6900g
III miejsce kol. Wilczyński Andrzej Koło PZW Osieczna - 5540g

Drużynowo:

I miejsce Koło PZW Gostyń - 48770g
II miejsce Koło PZW Osieczna - 38600g
III miejsce Koło PZW Borek - 32980g

  

Po podliczeniu wszystkich ryb okazało się, że w zawodach złowiono w sumie ponad 119 kg ryb, świadczy to o dużych umiejętnościach wędkarzy biorących udział w zawodach.

Świetna, koleżeńska atmosfera zawodów i duża ilość ryb złowionych  zdecydowała o tym, że Zarządy Kół Rejonu XIII Okręgu w Poznaniu podjęły decyzją o wpisaniu zawodów na stałe do kalendarza imprez rejonu XIII.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zmieniony ( 10.09.2015. )
 
Puchar Burmistrza - Wyniki
W dniu 22.08.2015 roku z okazji XXVIII Dni Osiecznej obyły się nad Jeziorem Łoniewskim zorganizowane przez Zarząd Koła PZW Osieczna Okręg w Poznaniu zawody wędkarskie „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna”.
W zawodach wystartowało wielu klasowych zawodników wielkopolskich kół wędkarskich. Tylu wspaniałych wędkarzy gwarantowało, że walka o puchary będzie wyrównana i zacięta. O umiejętnościach wędkarskich niech świadczy wynik uzyskany przez kol. Bartłomieja Starostę, zwycięzcę zawodów, który zwabiając w swoje stanowisko leszcze osiągnął wynik ponad 14 kg ryby w 4 godzinnej turze. Pozostali wędkarze mogli tylko pomarzyć o takim wyniku łowiąc wagowo o połowę mniej ryb. Trzeba zaznaczyć, że wszyscy łowiący punktowali.
Puchary na zawody ufundował i osobiście wręczył w towarzystwie Prezesa Koła Mieczysława Ratajczaka, Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna, Pan Stanisław Glapiak, któremu Zarząd Koła Osieczna Okręg w Poznaniu składa za to serdeczne podziękowania. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowy upominek.

Sędzią głównym zawodów był kol. Bogdan Szmania, sędziom pomocniczym kol. Dariusz Kostka. O poczęstunek i napoje chłodzące na zawody zadbał skarbnik koła kol. Jacek Borowiec.

Poniżej wyniki osiągnięte przez zwycięzców zawodów:

I miejsce kol. BARTŁOMIEJ STAROSTA - KOŁO PZW ALBATROS BOJANOWO - 14910g
II miejsce kol. MARCIN ZIĘTEK - KOŁO PZW ZK RAWICZ - 7560g
III miejsce kol. ANDRZEJ JAŃCZAK - KOŁO PZW WSCHOWA - 7230g
IV miejsce kol. ROMAN KLEFAS - KOŁO PZW Nr 179 OSIECZNA - 7070g
V miejsce kol. JAROSŁAW DWORNIK - KOŁO PZW ALBATROS BOJANOWO - 6950g

Gratulacje!


W sumie w całych zawodach złowiono ponad 150 kg ryb, które po zważeniu w dobrej kondycji wróciły do wody.
Z większych ryb odnotowano ładnego lina i kilka przyzwoitych leszczy. Uczestnicy zawodów chcący się zrewanżować tegorocznym zwycięzcom już wyrażają chęć wystartowania  na zawodach  w przyszłym roku.

Zmieniony ( 26.08.2015. )
 
Puchar Prezesa Koła - Wyniki
W dniu 9 sierpnia nad Jeziorem Łoniewskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła Osieczna Okręg w Poznaniu. Zbiórka zawodników godzina 6.00, losowanie stanowisk i od godziny 7.00 wędkowanie. Organizatorzy z obawą śledzili przebieg zawodów, ponieważ w oddali słychać było pomruki zbliżającej się burzy. Szczęśliwi mimo drobnych opadów deszczu burzowa pogoda ominęła nasze jezioro i w spokoju mogliśmy kontynuować zawody. W trakcie zawodów łowiono wiele drobnej i średniej ryby, trafiały się także brania wielkich ryb, niestety żadnej nie udało się wyholować. Z ciekawszych ryb  kol. Zenon Gralak złowił wymiarowego węgorza. Wszystkie ryby po zważeniu w dobrej kondycji wróciły do wody.

Po czterogodzinnej turze ustaliły się następujące wyniki:

I miejsce kol. Krystian Szmania łowiąc 7870g
II miejsce
kol. Andrzej Wilczyński łowiąc 6510g
III miejsce
kol. Franciszek Stachowiak łowiąc 5660g
Zmieniony ( 11.08.2015. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 383

Wkrótce

20.01.19r 13:00 # Centrum Kultury i Biblioteka Osieczna, ul. Krzywińska 4 # Zebranie sprawozdawcze za 2018 rok (mapa)

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Są już dostępne zezwolenia na 2019
Opł. podstawowa:

Skł. czł. 90 + wody 180 = 270zł 

Pozostałe po ulgach patrz tutaj


Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!