www.mamboteam.com

18.03.2018.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2018
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon nr 8
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

Zakończenie sezonu w Garzynie - WYNIKI
W dniu 19.10.2014 roku wędkarze z Osiecznej rozegrali na Słonecznych Stawach w Garzynie kończące sezon letni zawody wędkarskie. Łowiono na dwie wędki metodą dowolną z wyjątkiem spinningu. Do zawodów zgłosiło się 39 uczestników w tym 12 młodzieżowców.
Pogoda sprzyjała stąd decyzja organizatorów o 4 godzinnej turze. Losowanie i na stanowiska. W trakcie zawodów można było zaobserwować kilka rozwiązań taktycznych, część zawodników wyłożyła ciężkie zestawy polując na grubego karpia, inni zaczęli łowić sportowo skupiając się na drobnej rybie. Jeszcze inni zawodnicy po złowieniu drobnej ryby wykorzystywali je na  żywca. Końcowe wyniki pokazały, że taktyka na grubego karpie i na żywca zwyciężyła w zawodach. Zwycięzca zawodów złowił karpia o wadze 6660g, a dwa szczupaki  starczyły aby zająć drugie miejsce. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się kolega, który łowił lekkimi zestawami. Końcowa klasyfikacja ustaliła się  wg poniżej podanej kolejności:

I miejsce kol. Henryk Brzeziński - 8180g w tym karp 6660g
II miejsce  junior kol. Krzysztof Basinski - 2940g w tym dwa szczupaki
III miejsce kol. Dariusz Kostka - 2720 g
 


Słoneczne Stawy w Garzynie są trudnym łowiskiem i wielu  kolegów niestety  nie mogło się pochwalić złowionymi rybami. Zwycięzcy zawodów z rąk prezesa koła kol. Mieczysława Ratajczaka  otrzymali  pamiątkowe puchary. Nagrody zakupione na zawody  zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów. Sędzia głównym zawodów był kol. Wojciech Bartkowiak.
 
Na zakończeni puchary odebrali także wędkarze którzy  osiągali najlepsze wyniki w  gran -prix  za 2014 r. :

I miejsce kol. Tomasz Flak
II miejsce kol. Roman Klefas
III miejsce kol. Andrzej Wilczyński

Uczestnicy zawodów na  następne spotkanie  wędkarskie umówili się  na zawody na lodzie.

Zmieniony ( 28.10.2014. )
 
Drugie spotkanie Szkółki Wędkarskiej - spinning
W dniu 13.10.2014 roku piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam na spotkanie się  na plaży w Osiecznej na wspólnym wędkowaniu. Programem tego dnia było wędkarstwo spinningowe.
Na początku zapoznaliśmy się z różnorodnymi przynętami spinningowymi. Prowadzący zademonstrował wiele przynęt gumowych, a także błystek. Przy wolnym i płytkim prowadzeniu  obserwowaliśmy jak pracują w trakcie wędkowania. Następnie przystąpiliśmy do wędkowania, niestety mimo zastosowania różnych przynęt oraz sposobów prowadzenie przynęty nikomu nie udało się złowić ryby. Jak powiedział prowadzący nieraz nawet 1000 rzutów nie gwarantuje sukcesu. Może na nasze słabe wyniki wpływ miała data - co prawda nie piątek ale zawsze dzień 13 miesiąca przyniósł pecha. Dodać należy, że niektórym uczestnikom udało się jednak coś złowić. Co prawda nie były to ryby ale skarpeta i okulary do pływania  wywołały  wśród uczestników wędkowania wiele śmiechu. Brak sukcesów wędkarskich nie popsuł na humoru i  na zakończenie poszliśmy na pizzę którą ufundował nam Prezes Koła Osieczna  Mieczysław Ratajczak za co mu serdecznie dziękują dzieci i prowadzący szkółkę Jacek Borowiec.

Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Zarybienia wód PZW Poznań
Na początku października Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu przeprowadził zarybienie wszystkich swoich jezior.
Wpuszczono do wody przede wszystkim kroczek karpia oraz narybek szczupaka, karasia złotego i lina.
W naszej gminie zarybiono między innymi jeziora: Łoniewskie, Grodziskie, Wojnowickie,  Drzeczkowskie, Świerczyńskie, Witosławskie. W zarybieniu udział wzięli przedstawiciele naszego Koła kol. Jacek Borowiec oraz  kol. Mieczysław Ratajczak. Zdjęcia wykonano w trakcie zarybienia Jeziora Łoniewskiego. Na innych jeziorach w zarybieniach pomagali koledzy z kościańskich kół PZW.

Zmieniony ( 14.10.2014. )
 
Pierwsze spotkanie Szkółki Wędkarskiej w nowym roku szkolnym

Uczestnicy Szkółki Wędkarskiej spotkali się na wspólnym łowieniu na plaży w Osiecznej. Mimo ładnej pogody i obfitego zanęcania nie możemy się pochwalić złowionymi rybami. W ciągu 2 godzin udało się nam złowić zaledwie kilka drobnych płotek, wzdręg i okoni. Pomimo tego humory nam dopisywały. Wszystkie rybki po sesji foto wróciły do wody.
W trakcie zajęć odwiedził nas prezes Koła  Osieczna kol. Mieczysław Ratajczak, który doradzał młodym adeptom  wędkarstwa, niestety na  niewiele to się zadało, najzwyczajniej ryby w tym dniu nie chciały brać. W następny poniedziałek jak pozwoli pogoda spróbujemy  połowić metodą spinningową.

 

 

 

 

Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Tablica ogłoszeń - j. Łoniewskie

Członkowie Koła i Sekcji  PZW Osieczna wykonali oraz osadzili tablice ogłoszeniową nad jeziorem obok wykonanych latem stołów i ławek, tym samym zakończone zostały planowane prace.
Tablica ogłoszeń ozdobiona została piękną rzeźbą szczupaka, którą wykonał dla nas miłośnik rzeźbiarstwa kol. Henryk Knopisz, za co składamy mu serdeczne podziękowania.Dla przypomnienia stoły i lawki wygladają tak.

 

Zmieniony ( 11.10.2014. )
 
Zawody kończące sezon 2014 w Garzynie - 19.10.2014

Zapraszamy na zawody kończące sezon 2014.

Zawody dla członków Koła Osieczna, sekcji Osieczna i Garzyn.
Miejsce i termin imprezy to Słoneczne Stawy w Garzynie w dniu 19 października 2014 (niedziela).
Zbiórka o godz. 8:00.

Łowimy na dwie wędki dowolną metodą - z wyłączeniem spinningu.
Zgłoszenia na zawody przyjmuje Jacek Borowiec oraz Wojciech Bartkowiak. (tel. 609-509-737).
Wpisowe w wysokości 10zł płatne w dniu zawodów - nie dotyczy dzieci do 16lat.

 

Zapraszamy !
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 337

Wkrótce

Akcja sprzątania odwołana - nowy termin wkrótce
18.03.2018 godz 8:00  -
 zbiórka plaża j. Górznickie sprzątanie brzegów jezior i pokaz strażacki

8.04.2018  -
 Zalew Rydzyna - Zawody MK w spławiku
22.04.2018  - j. Łoniewskie - Zawody II tura MK w spławiku

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!