www.mamboteam.com

18.07.2018.
 
 

Zawody o Puchar Firmy AB SYSTEM - 18.04.2015

Członków Koła zapraszamy na pierwsze w tym roku zawody.

Zbiórka o godzinie 7:00 przy Rybakówce nad Jeziorem Drzeczkowskim w sobotę 18 kwietnia.
Łowimy na dwie wędki dowolną metodą z wyjątkiem spinningu.

Zgłoszenia przyjmuje skarbnik  do 14 kwietnia pod numerem telefonu - 609509737.

Zapraszamy.

 

Zmieniony ( 08.04.2015. )
 
Szkółka wędkarska przed świętami
W ostatni poniedziałek Szkółkę Wędkarską działającą przy Kole Osieczna 179 Okręg w Poznaniu odwiedził Prezes Koła Mieczysław Ratajczak. Prezes koła zrobił uczestnikom miłą niespodziankę i z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożył serdeczne życzenie. Obdarował dzieci słodyczami oraz wręczył wędkarskie upominki. Przy zajadnych słodyczach omawialiśmy test, który dzieci rozwiązywały po wakacjach. Prowadzący szkółkę instruktor Jacek Borowiec stwierdził, że to był najtrudniejszy z testów rozwiązywanych w tym roku, mimo to uczestnicy odpowiedzieli prawidłowo na większość pytań.


Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Kolejne jeziora posprzątane
Kolejne jeziora zostały posprzątan. Ttym razem 34 wędkarzy Koła PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu swój wolny czas poświęciło aby spotkać się w niedziele 22 marca 2015 r. Porządkowali brzegi jezior: Łoniewskiego, Wojnowickiego, Witosławkiego. W trakcie sprzątania zebrano ponad 600 kg śmieci. Jak zauważyliśmy w małym stopniu były to śmieci pozostawiane przez łowiących ryby, większość śmieci to porzucone śmieci komunalne.
Stwierdziliśmy, że któraś z firm budowlanych systematycznie wywozi nad jezioro Wojnowice śmieci budowlane, które zawsze są zapakowane w takie same puszki. Uczulamy wszystkie służby aby zwróciły szczególna uwagę na to przykre zjawisko.
Z naszej strony zawiadomiliśmy  grupę Osiecką Społecznej Straży Rybackiej.
Chcielibyśmy aby to była ostatnia akcja sprzątania jezior, aby nie trzeba było płacić za ich wywóz na śmietnisko, tylko te ostatnie śmieci kosztowały Polski Związek Wędkarski ponad 240zł nie licząc kosztów transportu i pracy wędkarzy naszego koła.
Czystość naszych wód niech będzie dla wędkujących nie tylko pustym hasłem.
Po zakończeniu sprzątania uczestnicy poczęstowani zostali kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez Zarząd Koła PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu.

Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Powołanie Społecznej Straży Rybackiej

Na wniosek  działaczy Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu oraz przy wsparciu Zarządu Okręgu w Poznaniu powołani zostali przez Starostwo Powiatowe w Lesznie nowi członkowi Społecznej Straży Rybackiej.

Nowa grupa Społecznej Straży Rybackiej składa się w całości z członków należących do Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu. Dzięki tej inicjatywie nastąpił trzykrotny wzrost liczby strażników Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu leszczyńskiego. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu ufundował dla grupy osieckiej: profesjonalny ponton z silnikiem, przyczepę do przewozu środka pływającego, kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, lornetki, kamizelki rozpoznawcze oraz zobowiązał się na pokrywanie kosztów wyjazdów strażników w teren.Przed pierwszm patrolem strażnicy zostali przeszkoleni przez starszego specjalistę ds. ochrony wód Okręgu Poznań  kol. Przemysława Woźniaka oraz policję.  W trakcie spotkania uczestnicy zobowiązali się ściśle ze sobą  współpracować w celu jak  najlepszej ochrony wód leżących w granicach naszego powiatu. Szkoda, że w spotkaniu nie uczestniczył nikt z Państwowej Straży Rybackiej.
Mamy nadzieję nowa grupa w zasadniczy sposób wpłynie na przestrzeganie prawa przez wszystkich, którzy zajmują się wędkarstwem i rybactwem.  
 

 

Zmieniony ( 28.03.2015. )
 
Zajęcia szkółki z 23 marca
Piękna pogoda zachęciła nas do pierwszej w tym roku próby wędkowania. Spotkaliśmy się tradycyjnie na pomoście przy plaży w Osiecznej.  Zanętę oraz przynęty dla uczestników szkółki wędkarskiej zabezpieczyło Koło PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu. Początkowo nie było brań ale po kilku minutach ryba weszła w zanętę i uczestnicy szkółki wędkarskiej zaliczyli pierwsze w tym roku ryby. Złowiliśmy kilka leszczy, płoci, wzdręg oraz okoni. Wszyscy uczestnicy wędkowania złowili co najmniej po jednej rybce.
Po 1,5 godzinnych połowach w dobrych humorach wracaliśmy do domów.

Zmieniony ( 01.04.2015. )
 
Wędkarze koła PZW Osieczna nr 179 porządkowali brzegi jezior
Niedzielnym rankiem 8 marca wędkarze koła PZW Osieczna nr 179 spotkali się wspólnie, aby posprzątać kolejne jeziora, które znajdują się pod opieką koła w rejonach naszych gmin. Na miejsce zbiórki wyznaczono plażę w Górznie, gdzie stawiło się trzydziestu wędkarzy. Ustalono plan działania i podzielono się na dwie grupy. Pierwsza rozeszła się wachlarzem wokół jeziora Górznickiego, natomiast druga została przetransportowana na pobliskie jezioro Świerczyna Mała, aby również uporządkować jej brzegi i las przyległy do jeziora. Zaskoczeniem dla wszystkich wędkarzy była ogromna ilość śmieci zalegających na brzegach, mimo że w ubiegłym roku odbyła się już podobna akcja. Najwięcej śmieci zostawili pseudo biwakowicze, dużo też było odpadów z gospodarstw domowych. Pocieszeniem był fakt, że najmniej było tych
wędkarskich. Ogółem zebrano 55 pełnych worów śmieci. Z pomocą ponownie przyszła gmina Krzemieniewo, która dostarczyła worki i zapewniła odbiór zebranych śmieci z Górzna. Kolejny raz dużą rolę w całej udanej akcji odegrał nasz kolega z koła i zarazem mieszkaniec gminy Krzemieniewo Ryszard Marciniak, który koordynował działania z gminą, zapewnił łódkę i przyczepę do zwożenia śmieci oraz zadbał, aby nikt głodny nie wrócił do domu. Na koniec był czas na wspólne rozmowy i planowanie kolejnych czynów na pozostałych akwenach.
 
Apelujemy o porządek i zgłaszanie każdego przejawu zaśmiecania brzegów
jezior i lasów!!!
 
Przypominamy - kolejna akcja sprzątania już w niedzielę 22 marca. Zapraszamy!

Zmieniony ( 18.03.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 357

Wkrótce

20/21.07.2018  - Rydzyna godz 20:00 - Zawody nocne

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!