www.mamboteam.com

21.10.2021.
 
 

Zawody rodzinne w lipcu tydzień wcześniej - z 8.07 na 1.07.2017
Zawody w Sączkowie odbędą się tydzień wcześniej - odpowiednie zmiany naniesione zostały w terminarzu imprez.
Zmieniony ( 28.03.2017. )
 
Można łowić - jeziora posprzątane
Rozpoczyna się właśnie sezon wędkarski, który tradycyjnie w naszych gminach poprzedzany jest wieloma akcjami sprzątania i porządkowania brzegów jezior. Dlatego też w miniony weekend Koło PZW Nr 179 Osieczna przeprowadziło kolejną akcję sprzątania jezior i leśnych terenów przyległych. W tym roku akcja została przeprowadzona na dużą skale, ponieważ objęła jednocześnie sześć jezior będących pod opieką Koła i leżących na terenie gminy Osieczna oraz Krzemieniewo (jeziora Górzno, Świerczyna Mała, Drzeczkowskie, Wojnowickie, Witosławskie i Ziemnickie). Prace były prowadzone przez cały weekend od wczesnych godzin rannych.
W całym przedsięwzięciu wzięło łącznie udział prawie 80 osób podzielonych na kilka grup. Oprócz wędkarzy z Koła Osieczna z pomocą przyszli ponownie członkowie Koła Metalplast Leszno oraz uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Osiecznej i Drobninie. Zebrano łącznie ok. 1200 kg śmieci z których te wędkarskie stanowiły bardzo mały procent.

Odbiór i utylizację zebranych śmieci zapewniło Biuro PZW Okręg w Poznaniu oraz włodarze Gminy Krzemieniewo i Osieczna. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karczma Borowa udostępnione zostały leśne drogi wokół zbiorników dzięki czemu można było w łatwy sposób zebrać i przetransportować zebrane nieczystości do miejsca ich składowania. W tym miejscu szczególne podziękowania dla kolegów Ryszarda Marciniaka oraz Zbigniewa Picza za udostępnienie samochodów, przyczepek i pomoc w przewiezieniu worków.

Pogoda dopisała w tych dniach, a po zakończeniu każdy uczestnik otrzymał gorące napoje i regeneracyjny posiłek o których przygotowanie zadbali koledzy Mieczysław Ratajczak, Tomasz Franek i Ryszard Marciniak. Należy podkreślić, że znacząco poprawiła się czystość wkoło zbiorników wodnych i przyległych terenów leśnych w porównaniu do lat ubiegłych.
Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom akcji w tym młodzieży za bardzo liczny udział i zaangażowanie. /tf/
Zmieniony ( 08.03.2017. )
 
Zawody rzutowe - Puchar Wójta Gminy Kaźmierz
W dniu 4.03.2017 roku uczestnicy szkółki wędkarskiej, wzięli udział w pierwszych zawodach rzutowych Grand Prix Okręgu na 2017 roku o „Puchar Wójta Gminy Kaźmierz” rozgrywanych w Kaźmierzu k. Poznania. W zawodach szkółkę wędkarską reprezentowali kol. Maciej Grodzki, kol. Tomasz Grodzki, kol. Kamil Kubera, kol. Krystian Balcerek. Rozegrano trzy konkurencje: rzuty spinningowe do tarcz, rzuty do tarczy arenberga oraz rzuty na odległość. Zawodnicy z naszej szkółki uplasowali się w środkowej części tabeli. Trzeba zaznaczyć, że w zawodach udział brali utytułowani zawodnicy, którzy w swojej kategorii mogą się pochwalić tytułami mistrzów kraju i świata. Dzięki temu koledzy z naszej szkółki mieli okazję startować z najlepszymi. Oglądając najlepszych rzutowców w kraju mogliśmy poprawiać nasze umiejętności i na bieżąco wprowadzać korekty w wykonywanych przez naszych zawodników rzutach. Następne zawody z tego cyklu planowane są na dzień 18.03.2017 roku w Osiecznej. Już dziś zapraszamy do dużej sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Osiecznej gdzie o godz. 8.30 zaprezentują się najlepsi rzutowcy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu. /jb/


Zmieniony ( 06.03.2017. )
 
Sprzątanie jezior - 4.03.2017

W sobotę 4 marca zapraszamy na czyn. Zbiórka o godzinie 8:00 przy kanale nad jeziorem Drzeczkowskim.


 

Zmieniony ( 24.02.2017. )
 
Udany wyjazd na targi Rybomania

  


Tradycyjnie jak co roku Zarząd Koła zorganizował wyjazd na targi wędkarskie „Rybomania”. Dojazd do Poznania autobusem i o godz. 10 .00 byliśmy na terenie międzynarodowych targów. Na halach targowych wystawiało się wiele znanych i cenionych firm z branży wędkarskiej. Przedstawiciele firm zwiedzającym udzielali wszelkich informacji na temat wystawianego sprzętu. Można też było otrzymać drobne gadżety, foldery, ulotki. Każdy z uczestników wycieczki mógł znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zaprezentowano w tym roku na targach jakiś przełomowych nowości. Równolegle z targami wędkarskimi w sąsiadujących pawilonach odbywały się targi myśliwskie i wodniackie, gdzie swoje wyroby prezentowali wystawcy tych branż i można było pooglądać wiele wspaniałych jachtów, dalekomorskich łodzi motorowych. Na wystawie zaprezentowano też wiele wędkarskich łodzi oraz pokazano jakie są możliwości ich wyposażenia w różnego rodzaju silniki elektryczne i spalinowe. W trakcie targów rozgrywane były międzynarodowe zawody w wędkarstwie rzutowym, gdzie można było podziwiać niesamowite umiejętności startujących zawodników. Po 4 godzinach zwiedzania nastąpił powrót, w trakcie którego uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w takiej wycieczce w przyszłym roku. /jb/

Zmieniony ( 21.02.2017. )
 
Echa zebrania
W dniu 15.01.2017 roku w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze. W czasie zebrania złożone zostały przez Zarząd Koła, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński sprawozdania z działalności za 2016 rok. W trakcie zebrania członkowie koła wybrali Prezesa, Zarząd Koła, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński. Prezesem Koła PZW Osieczna na nową kadencję wybrany został kol. Tomasz Franek.


Zebrani podjęli jednogłośną uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Prezesa Koła PZW Osieczna kol. Mieczysławowi Ratajczakowi, dziękując Mu w ten sposób za wieloletnią pracę na rzecz wędkarzy zrzeszonych w naszym kole. Ukonstytuowanie władz Koła Osieczna nastąpiło na pierwszym posiedzeniu w dniu 20 stycznia i wygląda następująco:
 
Władze Koła PZW nr 179 Osieczna  na lata 2017-2020

1. Prezes - Tomasz Franek
2. V-ce Prezes d/s organizacyjnych - Aleksander Trzmiel
3. Prezes honorowy - Mieczysław Ratajczak

4. Sekretarz - Roman Klefas
5. Skarbnik - Jacek Borowiec
6. Kapitan sportu - Dariusz Kostka
7. Gospodarz - Ryszard Marciniak
8. Rzecznik dyscyplinarny - Marek Borowiec

9. Członek zarządu - Andrzej Wilczyński
10. Członek zarządu - Tomasz Biernaczyk
11. Członek zarządu - Artur Wojdowski
12. Członek zarządu - Waldemar Matuszewski
13. Członek zarządu - Tomasz Marszałek
14. Członek zarządu - Paweł Homski

Komisja Rewizyjna
Przewodniczący komisji rewizyjnej - Piotr Roszak
Zastępca przewodniczącego komisji rewizyjnej - Zenon Gralak
Członek komisji rewizyjnej - Krystian Szmania

Sąd Koleżeński
Przewodniczący sądu koleżeńskiego - Marek Wojtkowiak
Zastępca przewodniczącego sądu koleżeńskiego - Bogdan Szmania
Członek sądu koleżeńskiego - Łucjan Gruhn
Członek sądu koleżeńskiego - Tobiasz Gruhn
Członek sądu koleżeńskiego - Dawid Zeh

Zmieniony ( 08.02.2017. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 198 z 469

Wkrótce

  24.10. - Osieczna Fishing Series - j. Łoniewskie


 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!