www.mamboteam.com

17.01.2019.
 
 

Akcja sprzątania 'Wiosna 2018" zakończona

 

W dniu 29 kwietnia 2018 roku wędkarze Koła PZW Osieczna wzięli udział w porządkowaniu brzegów Jeziora Ziemnickiego, Jeziora Górzno i Jeziora Świerczyna Mała. Na apel Zarządu Koła odpowiedziało ponad 40 wędkarzy, którzy w towarzystwie rodzin od wczesnych godzin rannych usuwali śmieci pozostawione przez łowiących ryby. Niestety większość zebranych śmieci pozostawionych na brzegach sprzątanych jezior pozostawili pseudo wędkarze, którzy nie mają żadnego poczucia estetyki i poszanowania środowiska przyrodniczego naszych jezior. Zebrano, jak widać na załączonej fotografii przyczepę śmieci, za utylizację których niestety trzeba zapłacić.
Po zakończeniu prac, nad Jezioro Górzno podjechał wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzemieniewa. Celem przybycia straży było pokazanie, jak należy postępować w przypadku osoby, która wpadła do wody i tonie. Strażacy zaprezentowali też sprzęt, który pozwala dotrzeć do osoby tonącej pod którą zarwał się lód. Przeprowadzili także pokaz udzielania pierwszej pomocy po wyciągnięciu ratowanej osoby z wody. 

 

Wędkarze na fantomie sami mogli spróbować, jak prowadzi się akcję przywracania funkcji życiowych poszkodowanej osobie. Imprezę zakończył wspólny posiłek. Zarząd Koła Osieczna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w porządkowaniu brzegów naszych jezior poświęcając na to swój wolny czas. Serdeczne podziękowania składamy Panu Wójtowi Gminy Krzemieniewo za podstawiony na śmieci kontener oraz udostępnienie na poczęstunek „wigwamu” przy plaży w Górznie. Podziękowanie składamy tez strażakom za profesjonalnie przeprowadzone pokazy i szkolenia.

/jb/ 

Zmieniony ( 08.05.2018. )
 
Spławikowe Mistrzostwa Koła - Osieczna - Wyniki

W dniu 22 kwietnia wędkarze Koła PZW Osieczna spotkali się nad Jeziorem Łoniewskim aby rozegrać II turę mistrzostw koła w wędkarstwie spławikowym. Na miejsce zbiórki stawiło się ponad 40 wędkarzy w tym 14 wędkarzy reprezentowała młodzież. Krótka odprawa, losowanie i od godziny 8.30 rozpoczęło się wędkowanie. Bezwietrzny ranek sprawił bardzo słabe żerowanie ryb, a co za tym idzie niewiele brań notowali wędkarze. Większość zawodników łowiła na tzw. baty, kilku metodą odległościową. W zanętę weszła drobna płoć, krąp ,leszcz, a także niemiarowe okonie. W połowie tury zaczął wiać lekki wiatr, sprawił on, że ryby zaczęły intensywnie żerować. Należy zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy złowili ryby. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria kobiet:
I miejsce kol. Grażyna Wilczyńska - 3 pkt. Sektorowe - 1990g
II miejsce kol. Angelika Krajs - 3 pkt. Sektorowe - 560g

Kategoria senior:
I miejsce kol. Marek Wojtkowiak - 3 pkt. Sektorowe - 6070g 
II miejsce kol. Paweł Homski - 7pkt. Sektorowych - 4800g
III miejsce kol. Bartosz Borowiec - 7 pkt. Sektorowych - 4340g

Kategoria U25:
I miejsce kol. Mikołaj Łukaszyk - 5 pkt. Sektorowych - 3830g
II miejsce kol. Nowak Damian - 6 pkt. Sektorowych - 980g
III miejsce kol. Rafał Frąckowiak - 7 pkt. Sektorowych - 490g

Kategoria U 20:
I miejsce kol. Eryk Kubiak - 4 pkt. Sektorowe - 2470g 
II miejsce kol. Marcin Nowak - 5 pkt. Sektorowych - 1230g
III miejsce kol. Tobiasz Szczepaniak - 6 pkt sektorowych - 770g 

Kategoria U15:
I miejsce kol. Szymon Flak - 5 pkt. Sektorowych - 3640g
II miejsce kol. Kacper Kąkolewski - 6 pkt. Sektorowych - 2570g
III miejsce kol. Adrian Nowak - 7 pkt. Sektorowych - 1310g

Jak widać w niektórych kategoriach dopiero większa waga decydowała o zajętym miejscu.

Zwycięzcom puchary wręczał Prezes kol. Mieczysław Ratajczak, zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka-sędzia główny, kol. Artur Wojdowski-sędzia sekretarz. O poczęstunek i nagrody zadbał Skarbnik Koła kol. Jacek Borowiec. Zarząd Koła PZW Osieczna składa wszystkim uczestnikom podziękowania za sportową i koleżeńską atmosferę na zawodach.

/jb/

 

 
Zmieniony ( 01.05.2018. )
 
Zawody O drapieżnika 2018r - Żelazno - 1.05.2018
 
Nowy termin sprzątania w Górznie
W niedzielę 29 kwietnia zapraszamy na drugą część akcji sprzątania. 
Zbiórka o godzinie
 8:00 na plaży jeziora Górznickiego.

 
Spławikowe Mistrzostwa Koła - Rydzyna - Wyniki

W dniu 8.04.2018 roku na zalewie w Rydzynie wędkarze Koła PZW Osieczna rozegrali I turę zawodów wędkarskich o tytuł Mistrz Koła w Wędkarstwie Spławikowym. W zawodach udział wzięło 36 wędkarzy, w tym 11 młodzieżowców i jedna kobieta. Niestety mimo pięknej słonecznej pogody w tym dniu ryby nie wykazały żadnej chęci do współpracy.


Tylko czterech zawodników punktowało łowiąc pojedyncze ryby. Większość zawodników nie złowiła nic lub złowili ryby poniżej wymiaru ochronnego. Zawody sędziowali: sędzia główny kol. Dariusz Kostka, sędzia sekretarz kol. Aleksander Trzmiel i sędzia kol. Artur Wojdowski. Poniżej wyniki i tury :

 

I miejsce kol. Tomasz Flak - 660g
II miejsce kol. Marek Wojtkowiak - 500g
III miejsce kol. Bartosz Borowiec - 430g
IV miejsce kol. Paweł Homski - 360g

Zawody zakończyliśmy wspólnym posiłkiem. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie nad Jeziorem Łoniewskim wędkarze osiągną o wiele lepsze wyniki.

/jb/

 

Zmieniony ( 13.04.2018. )
 
Komunikat Policji
Poniżej komunikat, który kierujemy do wszystkich łowiących na okolicznych jeziorach. 
Jak wynika z jego treści rozpoczynając łowienie należy zwrócić szczególną uwagę na porządek w okolicy stanowiska wędkarskiego. 

Dla przypomnienia Rozd. III pkt 6. RAPR brzmi:

6. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5 m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.
  

 
 OGŁOSZENIEOd dnia 01.04.2018r. wdrożono działanie profilaktyczne w rejonie służbowym 53 Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej Komendy Miejskiej Policji w Lesznie


CZYSTE JEZIORO ŚWIERCZYNA II


W rejonie jeziora Świerczyna II stanowiska do wędkowania są wydzielone w lesie, na stanowiskach wędkarze pozostawiają śmieci w postaci butelek plastikowych, opakowań od zanęt do ryb oraz puszek po kukurydzy. W okresie letnim wielu z nich biwakuje po kilka dni po czym zostawiają śmieci.

Zaplanowano działania tj. zwiększenie kontroli w wyznaczonym terenie do 30.09.2018r., współpraca z Strażą Leśną, Państwową Strażą Rybacką, Społeczną Strażą Rybacką podczas których za popełnione wykroczenia będą wyciągane konsekwencje prawne.

Dzielnicowy

st.sierż. Damian Walenciak

(podpis na oryginale)

 
Zmieniony ( 13.04.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 383

Wkrótce

20.01.19r 13:00 # Centrum Kultury i Biblioteka Osieczna, ul. Krzywińska 4 # Zebranie sprawozdawcze za 2018 rok (mapa)

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Są już dostępne zezwolenia na 2019
Opł. podstawowa:

Skł. czł. 90 + wody 180 = 270zł 

Pozostałe po ulgach patrz tutaj


Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!