www.mamboteam.com

18.07.2018.
 
 

Mistrzostwa Rejonu na Rydzynie - Wyniki
W dniu 4.11.2017 roku nad Zalewem Rydzyna odbyły się Mistrzostwa PZW   Rejonu XII  Gostyń w wędkarstwie spinningowym. W zawodach udział wzięło 28 wędkarzy członków kół PZW : Borek, Gostyń, Osieczna, Pępowo, Poniec. Słoneczna  bezwietrzna pogoda nie wróżyła dobrych brań.
Zbiórka o godzinie 7.00, pobranie kart startowych i od godziny 7.45 łowienie. Większość wędkarzy uzbrojonych w boczny trok próbowała łowić okonie, niektórzy na większe wabiki próbowali skusić szczupaka. Ryby rzeczywiście nie bardzo chciały brać i  w trakcie zawodów punktowało tylko 7 zawodników. W sumie złowiono kilka okoni dwa szczupaki. Wielkim kunsztem wędkarskim popisał się Prezes Koła Gostyń kol. Włodzimierz Wojtaszyk, który na boczny trok zaciął dużego szczupaki i po kilkudziesięciu minutach  holu podebrał ręką zapewniając sobie zwycięstwo w zawodach. Szczupak mierzył 89 cm. Jak pokazały końcowe wyniki  także Prezes Koła  Osieczna kol. Tomasz Franek  złowił  szczupaka co dało mu drugie miejsce w zawodach. Jeszcze kilku zawodników holowało szczupaki, niestety ryby wygrały z wędkarzami .  Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem na żywej rybie, wszystkie ryby po zmierzeniu przez sędziów wypuszczone zostały do wody. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Włodzimierz Wojtaszyk szczupak-2750 pkt.- Koło PZW Gostyń
II miejsc kol. Tomasz Franek-szczupak 950 pkt.- Koło PZW Osieczna
III miejsce kol. Piotr Kurasiak – okonie-770 pkt.-Koło PZW Gostyń


Puchary i nagrody zwycięzcom wręczył Honorowy Prezes Koła PZW Osieczna kol. Mieczysław Ratajczak.
Zawody sędziowali : sędzia główny zawodów kol. Dariusz Kostka, sędzia kol. Artur Wojdowski, sędzia kol. Hieronim Karolczak i sędzia kol. Zdzisław Kurasiak. Zawody zakończono wspólna fotografią uczestników.
/jb/ 

Zmieniony ( 14.11.2017. )
 
Zaproszenie na Spinningowe Mistrzostwa Rejonu XIII - 4.11.2017

Zmieniony ( 24.10.2017. )
 
Rozpoczęcie zajęć

Od 18 października 2017 roku rozpoczęły się zajęcia Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna 179. Zajęcia odbywają się co środę od godziny 15.00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół w Osiecznej. Zajęcia prowadzi instruktor wędkarstwa kol. Jacek Borowiec. Dzieci w trakcie zajęć uczą się podstawowych technik wędkarskich, poznają różne gatunki ryb, a także bezpiecznego zachowania się nad wodą. Zapoznają się z przepisami jakie obowiązują wędkarzy w Polsce.
W trakcie zajęć uczestnicy szkółki doskonalą swoje umiejętności rzutowe – trenują rzuty do różnych tarcz oraz rzuty na odległość. Zarząd Koła PZW Osieczna zaprasza chętne dzieci na zajęcie Szkółki Wędkarskiej.

 

Zmieniony ( 24.10.2017. )
 
Spinningowe MK 2017 - Wyniki

 W dniu 15.10.2017 r na Jeziorze Łoniewskim rozegrane zostały spinningowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła Osieczna na rok 2017. W zawodach udział mogli brać zarówno wędkarze łowiący z brzegu jak i z łodzi. Zbiórka o godzinie 7.00 pobranie kart startowych i od godziny 7.30 łowienie.

Po sygnale wędkarze podzielili się na kilka grup, które nastawiły się na połów ryb w różnych miejscach jeziora. Kilku zawodników popłynęło na płyciznę przy trzcinach próbowało złowić szczupaki, inni popłynęli na głęboką wodę z nastawieniem na brania sandaczowe. Jednak najwięcej ryb miarowych złowiono w pobliżu porastających jezioro nenufarów. W tym miejscu złowiono 8 zwycięskich okoni oraz dającego trzecie miejsce szczupaka. Szczupak dający wicemistrzostwo koła złowiony został w okolicach trzcinowisk. Na wyniki w zawodach duży wpływ miała pogoda, gdy po chmurnym poranku wyszło słońce skończyły się intensywne brania ryb.

 

Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Tomasz Franek- 1040 pkt.-8 okoni
II miejsce kol. Ireneusz Cichocki-1000 pkt. -szczupak
III miejsce kol. Ryszard Marciniak-960 pkt.- szczupak + okoń

Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Artur Wojdowski. Nagrody i puchary zwycięzcom wręczali kol. Wiceprezes Koła Aleksander Trzmiel i Prezes Honorowy Koła kol. Mieczysław Ratajczak. O napoje i poczęstunek zadbał Skarbnik Koła kol. Jacek Borowiec.
Kilka zdjęć w galerii

/jb/ 

Zmieniony ( 17.10.2017. )
 
Mistrzostwa Koła w spinningu - Osieczna - 15.10.2017
Zapraszamy 15 października (niedziela) na Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spinningowym.
Zbiórka o godzinie 7:00 przy stanicy wędkarskiej nad jeziorem Łoniewskim.
Łowimy z brzegu i łodzi.


Zmieniony ( 09.10.2017. )
 
Spławikowe Mistrzostwa Rejonu - Wyniki

W dniu 17.09.2017 roku nad Jeziorem w Cichowie rozegrane zostały mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym Rejonu 13 Gostyń. W zawodach udział wzięli wędkarze reprezentujący koła: Borek, Gostyń, Krzywiń, Kobylin, Osieczna i  Perkoz Poniec. Zbiórka o godz. 7.00 poranna kawa na łonie natury, losowanie i od godziny 9.00 wędkowanie.  Ze względu na nierówne warunki jakie są nad Jeziorem Cichowo  zawody rozgrywano systemem sektorowym. Gęsta poranna mgła wykluczyła na początku zawodów możliwość łowienia metodą odległościową. Łowiono na tyczki i baty, dopiero w późniejszym czasie można było spróbować metody odległościowej. Ryby w tym dniu brały bardzo dobrze, niestety były to ryby bardzo drobne i mimo stałych brań bardzo trudno było osiągnąć wysoki wynik wagowy. Jak pokazała klasyfikacja końcowa najlepsze wyniki  osiągnięto w sektorze C najsłabsze  w sektorze A. Zanotowano jedno branie większej ryby , niestety po kilku minutach ryba zerwała przypon wygrywając walkę z wędkarzem. Utrapieniem łowiących były niewymiarowe okonki, które bardzo często haczyły się na wędkach zawodników nie przynosząc łowiącym żadnych punktów.


Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:
I miejsce kol. Stefan Paterek-sektor C-5910g Koło Borek
II miejsce kol. Jan Bring-sektor A-5840g Koło Perkoz Poniec
III miejsce kol. Paweł Kuczyński sektor B -PZW Koło Borek Wlkp


Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Rejonu XIII Gostyń kol. Włodzimierz Wojtaszyk. Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka, Aleksander Trzmiel,  Sylwester Juskowiak. O nagrody i poczęstunek zadbał kol. Jacek Borowiec. 
Zarząd Rejonu XIII dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój  czas i pomogli w organizacji zawodów. 
/jb/
 
Zmieniony ( 19.09.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 357

Wkrótce

20/21.07.2018  - Rydzyna godz 20:00 - Zawody nocne

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!