www.mamboteam.com

19.06.2024.
 
 

Porządkowanie stanowisk 9 sierpnia
06.08.2023.
Wszystkich mających czas w środę 9 sierpnia zapraszamy na szybką akcję porządkowania stanowisk w Osiecznej. Prosimy o zabranie wysokich butów i odpowiednich do zadania narzędzi 😉

Każdy chętny pomóc proszony jest, w miarę możliwości, o potwierdzenie obecności tel.+48661112964.
Zaczynamy o godzinie 17.30.
 
Puchar Skarbnika - 5.08.2023 - Wyniki z Rydzyny
06.08.2023.

5 sierpnia odbyły się zawody gruntowe w Rydzynie. Pomimo niekorzystnych prognoz pogody na zbiórce stawiło się 26 zawodników i jedna zawodniczka. Po klasycznym poczęstunku, krótkiej odprawie i sprawnym losowaniu zawodnicy rozeszli się na stanowiska. Łowienie trwało trochę ponad 4 godziny. W tym czasie do siatek trafiały głównie karpie i karasie. 

Bezkonkurencyjny tego dnia był Irek Cichocki, który do wagi przedstawił 10 karpi o łącznej wadze 11.710kg. Kolejne najwyższe wyniki wagowe to 7.030kg Szymona Flaka oraz 6.170kg Marcina Urbaniaka

Zdecydowanie o dobrym wyniku przesądziło łowienie karpi. Pojawiały się też karasie, jednak były zbyt małe, aby dogonić czołówkę nastawioną na większe ryby. Puchary zwycięskiej trójce wręczył, organizator zawodów - skarbnik koła Jacek Borowiec. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Michał Bartkowiak i Marcin Matejewski oraz Jacek Borowiec.

W tegorocznym cyklu zawodów gruntowych odbył się już "Puchar Wiosny - Sekretarza Koła" oraz "Puchar Lata - Skarbnika Koła". Pozostają do rozegrania zawody o "Puchar Jesieni - Prezesa Koła", które zgodnie z terminarzem odbędą się 23 września również na Zbiorniku Rydzyna.

 

  

 

  

 

 
Gruntowy Puchar Lata Skarbnika Koła - 5.08.2023
28.07.2023.
Zapraszamy na 
Gruntowy Puchar Lata Skarbnika Koła Osieczna
Łowimy na dwie wędki metodą gruntową
Zawody odbędą się w sobotę 5 sierpnia - zbiórka do godz. 6:30 na parkingu przy stanicy - wjazd przy placu zabaw.
Łowienie od godz 8:00 do 12.00.

Zapisy przyjmuje Jacek Borowiec pod numerem tel. 609509737.
 
  
 
Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo 2023 - Wyniki
15.07.2023.
W dniu 9 lipca nad jeziorem w Górznie Koło Wędkarskie Osieczna rozegrało IV edycję zawodów spławikowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. Do imprezy zgłosiło się aż 17 dwuosobowych załóg, które po wylosowaniu stanowiska rozpłynęły się po jeziorze i rozpoczęły przygotowanie do zawodów. Warto podkreślić, że chętnych zawodników w tej ciekawej formule zawodów przybywa i w tym roku w zawodach udział wzięły nawet załogi z sąsiednich powiatów. 
Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyjała, a do siatek zawodników trafiały płocie, krąpie, ukleje, leszcze, karpie oraz okonie. Zdarzały się również brania dużych ryb, które zrywały haczyki.

Po 4 godzinach rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce: Dariusz Leśniewski, Robert Dąbrowicz z wynikiem 16,500 kg
II miejsce: Zdzisław Kurasiak, Stanisław Kurasiak wynikiem 10,015 kg
III miejsce:  Jacek Nalewski, Kacper Nalewski z wynikiem 9,945 kg


Łącznie w zawodach złowiono aż 107,380 kg ryb co jest nowym rekordem!
Tradycyjnie koordynatorem imprezy był pomysłodawca tej towarzyskiej formy współzawodnictwa Ryszard Marciniak, a w sędziowaniu i przygotowaniu pomagali Pani Karolina i Marcin Matejewscy oraz Paweł Kokociński. 
Po wspólnym posiłku przystąpiono do odczytania wyników. Puchary wręczył zwycięzcom Wójt Gminy Krzemieniewo – pan Radosław Sobecki. W imieniu Koła Wędkarskiego z Osiecznej nagrody przekazał zawodnikom prezes koła - Tomasz Franek.
Pełne wyniki znajdują się w galerii zawodów.

 
Zawody O największą rybę - Wyniki z Pawłowic
09.07.2023.
Zawody o największą rybę polegają na przedstawieniu komisji wagowej najcięższej złowionej ryby dowolnego gatunku. Pierwszego lipca pogoda dopisała i karpiowate na stawie "Wyspa" w Pawłowicach nie zawiodły. To już nie pierwsze zawody na tej wodzie, dzięki czemu każdy wiedział czego się spodziewać. Oczywiście metoda gruntowa dominowała. Były amury, karpie, karasie, jesiotry i inne. Jednak nie wszyscy podali rybę do ważenia, być może wiedząc, że w innej części stawu były wyższe wyniki. 

Pierwsza szóstka przestawia się następująco:
1. Flak Tomasz - 7015g
2. Ratajczak Mieczysław - 5020
3. Ratajczak Oskar - 3575
4. Kołodziej Tadeusz - 3180
5. Siniecki Andrzej - 2870
6. Matyszkiewicz Jarosław - 2750
cd wyników w galerii


W tym roku wygraną, koledze Tomkowi, dał piękny amur. Jako ciekawostka w zeszłym roku rybą na pierwsze miejsce był jesiotr złowiony przez kolegę Olejniczka Jana, a w roku 2021 był karp też Tomka Flaka. 
Zawody od lat cieszą się dobrą frekwencją. Dzięki formule, atmosferze, ciepłej porze roku, organizacji, cateringowi oraz nagrodach dla każdego startującego. Bierze w nich udział zawsze wielu zawodników wraz z osobami towarzyszącymi. W tym roku łowisko w Pawłowicach gościło blisko 80 osób!
Zarząd Koła Osieczna składa wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w imprezie; organizatorom za pracę jaką wykonali celem sprawnego przebiegu zawodów, a zwycięzcom gratulacje za wyniki końcowe. 
Tymi zawodami jesteśmy na półmetku imprez z terminarza koła. Kolejne to "Gruntowy Puchar Lata Skarbnika Koła" - dwie wędki na zbiorniku Rydzyna,  planowane są na 5 sierpnia i już dzisiaj serdecznie zapraszamy do zapisów - ogłoszenie pojawi się w drugiej połowie miesiąca.
 
Informacja dzielnicowy j. Drzeczkowskie
02.07.2023.

Komunikat o częstszych kontrolach służb w rejonie jeziora Drzeczkowskiego.


 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 573

Wkrótce

   Zawody gruntowe - Rydzyna - 6 lipca

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!