www.mamboteam.com

18.12.2017.
 
 
Menu
Start
Łowiska
Łowiska na mapie
Ryby od A do Z
Koło PZW 179 Osieczna
Szkółka wędkarska
Terminarz zawodów
Wyniki zawodów
Grand Prix Koła
Rezerwacja Łowisk
Fotogaleria
Zezwolenia i opłaty
Wody o/Poznań
Porozumienia 2017
Normy medalowe
Regulamin PZW
Karta wędkarska
Nasze Okazy
Społeczna Straż Rybacka
Zarybienia wód
Rejon XIII
Klub
E-ZEZWOLENIE
Facebook
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Archiwum

I tura Mistrzostw Okręgu Kadetów i Juniorów

30 kwietnia 2016 nad kanałem Wojnowickim rozegrana została pierwsza tura zawodów wędkarskich o tytuł Spławikowego Mistrza Okręgu PZW w Poznaniu. Zawody rozgrywane były w kategorii kadet i junior, prawo startu mieli wędkarze w wieku do 18 lat. W zawodach wystartowało 54 wędkarzy, którzy reprezentowali koła i kluby wędkarskie skupiane w Okręgu PZW Poznań.
Dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Zbiórka zawodników godz.8.00, losowanie i od 10.00 rozpoczęcie łowienia. Ryby w tym dniu nie wykazywały chęci współpracy. Łowiono drobnego krąpia, płoć, ukleje, zdarzały się też wymiarowe okonie. Jak na ten akwen najwyższa waga trochę powyżej 3kg świadczyła o bardzo słabym żerowaniu ryb.

Koło PZW Osieczna 179 w zawodach reprezentowało 10 młodych wędkarzy: Mateusz Guzikowski, Tobiasz Szczepaniak, Jakub Zamelek, Adrian Picz, Dawid Jańczak, Dawid Niezgódka, Miłosz Niedźwiedziński, Krzysztof Basinski, Hubert Picz i  Eryk Kubiak.
Kilku naszych zawodników zajęło dobre miejsca w klasyfikacji. Miejsca te dają szansę na przyzwoity wynik po dobrej drugiej turze zawodówktóra odbędzie się 21maja na Zalewie w Śremie.

 


Kliknij aby przejśc do galerii.


Linki zewnętrzne

Pełne wyniki - U14 oraz U18
Zdjęcia na stronie Okręgu Poznań

 

Zmieniony ( 13.05.2016. )
 
Zawody w Garzynie - "Puchar Słonecznych Stawów" - 28.05.2016

Zapraszamy na kolejne zawody - już w sobotę 28 maja - w Garzynie "Puchar Słonecznych Stawów".

Zawody dla członków koła Osieczna
Zapisy
- kol. Tomasz Franek - tel. 696-488-721
Zbiórka - godz. 14:00
Wpisowe płatne w dniu zawodów - 30zł
Łowimy na dwie wędki.
 

 

Zmieniony ( 16.05.2016. )
 
Zawody o "Puchar firmy AB SYSTEM" - 8.05.2015

8 maja /niedziela/ na jeziorze Cichowo organizujemy zawody o "Puchar firmy AB System".

Zbiórka przy wiacie Koła PZW Gostyń o godz 7:30.
Łowimy na dwie wędki z kołowrotkiem metodą spławikową i/lub gruntową - bez batów i tyczek. Liczymy na większe ryby!

Ważne! Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia chęci udziału pod numerem telefonu 696.488.721 - v-ce prezes Tomasz Franek.

Zapraszamy! 

Zmieniony ( 01.05.2016. )
 
Mistrzostwa Koła w Spławiku - Wyniki

W dniu 16 kwietnia 2016 na Kanale Wojnowickim rozegrane zostały zawody „O Mistrza Koła w Wędkarstwie Spławikowym na 2016 rok”.
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych - ciągłe opady deszczu - na zawody stawiło się prawie 50 uczestników. Zaznaczyć należy, że połowa uczestników to wędkarze w wieku do 18 lat.Zmieniony ( 21.04.2016. )
Czytaj całość
 
Puchar Burmistrza Miasta Śrem - zawody rzutowe
 Uczestnicy Szkółki Wędkarskiej wzięli udział w zawodach rzutowych „O Puchar Burmistrza Miasta Śrem”. Zawody organizowała Komisja ds. Dzieci i Młodzieży działając w strukturach PZW Okręg w Poznaniu.
Zawody odbyły się 16 kwietnia na Stadionie Miejskim w Śremie.
W trakcie poprzednich zawodów rzutowych, które odbyły się Gostyniu podpatrzyliśmy, jakim sprzętem posługują się nasi bardziej doświadczenie koledzy z innych kół wędkarskich. W wyniku tego nastąpiła wymiana kołowrotków, żyłek oraz zakupiliśmy wędkę do konkurencji „rzut na odległość”. Trening oraz dobry sprzęt pozwolił naszym zawodnikom na nawiązanie walki o lepsze miejsca w końcowej klasyfikacji.

Jak się okazało po podliczeniu końcowych wyników nasz kolega Jakub Zamelek zdobył puchar zajmując w zawodach „O Puchar Burmistrza Miasta Śrem” III miejsce w kategorii wiekowej U14.

Pozostali nasi zawodnicy też znacznie poprawili swoje dotychczasowe pozycje.
Puchary, nagrody i dyplomy zawodnikom osobiście wręczył Burmistrz Miasta Śrem Pan Adam Lewandowski.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.W zawodach Koło PZW Osieczna 179 reprezentowali: Tomasz Grodzki, Maciej Grodzki, Mateusz Guzikowski i Jakub Zamelek. Transport dzieci do Śremu i opiekę w trakcie zawodów z ramienia Koła sprawowali kol. Jacek Borowiec Instruktor Szkółki Wędkarskiej i kol. Bogdan Szmania Sekretarz Koła.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy sukces zachęci dzieci do dalszego doskonalenia swoich umiejętności rzutowych, które być może w przyszłości zaowocują następnymi sukcesami.

 

Zmieniony ( 21.04.2016. )
 
Uporządkowany brzeg jeziora Łoniewskiego
  Zarząd Koła PZW Osieczna 179 już w 2014r planował przeprowadzenie gruntownego uporządkowania brzegów Jeziora Łoniewskiego. W trakcie przeglądu zauważono wiele suchych drzew, które stanowiły zagrożenie dla wędkujących. Część dzikich krzewów porastających brzegi jeziora stała się miejscem pozbywania różnego rodzaju śmieci oraz miejscem załatwiania przez niektórych potrzeb fizjologicznych. W tej sytuacji Zarząd Koła PZW Osieczna 179 wystąpił z pismem do Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu o wszczęcie procedur, których celem było uzyskania pozwoleń umożliwiających nam przystąpienie do prac porządkowych. Pozwolenia zostały uzyskane i pod koniec 2015 roku i mogliśmy przystąpić do pracy. Wycinkę drzew przeprowadziła profesjonalna firma. Nasi członkowie skupili się na usuwaniu krzewów oraz śmieci w nich zalegających. Zarząd Koła zorganizował trzy duże akcje z udziałem kilkudziesięciu wędkarzy. Były też prace wykonywane w mniejszych grupach, które trwały wiele dni.

Zmieniony ( 21.04.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 90 z 325

Wkrótce
Zebranie sprawozdawcze - /data/
Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!