www.mamboteam.com

18.07.2018.
 
 

Odznaczenia Honorowe dla członków Koła Osieczna w 2016
Miło nam poinformować, że trzech członków Koła PZW Osieczna zostało przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego wyróżnionych odznaczeniami Za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego.   
 
 
Odznaję PZW za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego otrzymali:

Złotą z wieńcami kolega Bolesław Rosik
Srebrną kolega Bogdan Szmania
Srebrną kolega Bartosz Borowiec

Odznaczenie może być nadawane członkowi PZW za szczególne zasługi w rozwoju wędkarstwa, sportu wędkarskiego, gospodarki rybackiej i ochrony wód.
W imieniu Zarządu Głównego odznaczenia na uroczystym posiedzeniu Zarządu Koła wręczył Prezes Koła Mieczysław Ratajczak.
Zarząd Koła Osieczna składa wszystkim odznaczonym gratulacje oraz podziękowania za duży wkład pracy na rzecz wędkarstwa polskiego.
 
Zmieniony ( 24.09.2016. )
 
Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna - Wyniki
Już tradycyjnie - jak co roku - zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna„ rozgrywane  w Osiecznej na Jeziorze Łoniewskim otwierały cykl imprez organizowanych z okazji Dni Osiecznej. Były to już XXIX Dni Osiecznej. W zawodach udział wzięło wielu wędkarzy reprezentujących koła i kluby wędkarskie z całej wielkopolski. Zbiórka o godzinie 6.00 losowanie stanowisk i od godziny 7.30 łowienie. Większość zawodników zaczęło łowienie ryb metodą na tzw. bata, nastawiając się na szybkie łowienie drobnej ryby. Inni natomiast wędkami odległościowymi szukali dużych ryb w większej odległości od brzegu. Jak pokazała końcowa klasyfikacja obie metody się sprawdziły i pozwoliły zawodnikom zająć czołowe miejsca. W trakcie zawodów łowiono drobną rybę: leszczyki, płocie, krąpie, ukleje. Z większych ryb złowiono piękną wzdręgę oraz kilka średnich leszczy. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach złowili ryby, wielu osiągnęło wynik powyżej 5000g ryb. Świadczy to o dużych umiejętnościach łowiących wędkarzy, a także o zasobności w ryby Jeziora Łoniewskiego. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki
 
I miejsce kol. Bartłomiej Starosta  - Klub Wędkarski Hydromak Poniec - 9330g
II miejsce kol. Marcin Ziętek  - Koło PZW Zakład Karny Rawicz - 9140g
III miejsce kol. Tomasz Franek - Koło PZW Osieczna - 7400g


Puchary ufundował i osobiście wręczył zwycięzcom zawodów Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak. Zarząd Koła Osieczna składa Panu Burmistrzowi serdeczne podziękowania za ufundowane puchary i nagrody oraz za zaszczycenie nas swoją obecnością.
Sędzią głównym zawodów był kol. Dariusz Kostka, sędzią pomocniczym kol. Artur Wojdowski, sekretarzem zawodów kol. Bogdan Szmania. Prezes Koła PZW Osieczna kol. Mieczysław Ratajczak składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i wzięli udział pracach pielęgnacyjnych przygotowując teren, oraz stanowiska wędkarskie do zawodów.Zmieniony ( 22.08.2016. )
 
Zawody o Puchar Burmistrza MiG Osieczna - 20.08.2016
 Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna oraz Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna
zapraszają na otwarte zawody spławikowe
o "Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna"


Zawody są jednym z punktów obchodów XXIX Dni Osiecznej.
Odbędą się w dniu 20 sierpnia 2016r (sobota) na Jeziorze Łoniewskim - zbiórka przy stołach na łące o godz. 6:00.Zgłoszenia na zawody przyjmuje skarbnik koła kol. Jacek Borowiec - kontakt 609-509-737. Ze względu na ograniczoną ilość stanowisk o starcie decyduje kolejność zgłoszeń; dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nie odkładania zapisu na zawody do ostatniej chwili.
Zmieniony ( 14.08.2016. )
 
O największą rybę - Wyniki zawodów w Garzynie
W dniu 2 lipca 2016 roku tradycyjnie członkowie Koła spotkali się nad Słonecznymi Stawami, aby rozegrać zawody ”O Największą Rybę 2016 Roku”.
W zawodach udział wzięło blisko 50 zawodników, nierzadko w towarzystwie całych rodzin.
Po losowaniu przystąpiono do łowienia. Do wody poszybowały głównie ciężkie zestawy karpiowe.
Zmieniające się ciśnienie atmosferyczne spowodowało, że ryby słabo żerowały. Niestety przechodzący w tym czasie front burzowy zmusił organizatorów do przerwania zwodów. Porywisty wiatr i ulewne deszcze zdecydowały, że zawody zakończono przed planowanym czasem.
Poniżej końcowa klasyfikacja zawodów:

I miejsce kol.-Eugeniusz Krychowski
II miejsce kol.-Szymon Flak
III miejsce kol.- Dawid Jańczak


W trakcie zawodów uczestnicy mogli poczęstować się kiełbaskami z grila oraz napojami chłodzącymi. Zwycięzcy zawodów z rąk Prezesa Koła kol Mieczysława Ratajczaka otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali nagrodami oraz upominkami. Sędzią głównym zawodów był kol. Dariusz Kostka, sekretarzem zawodów kol. Tomasz Franek.
Zmieniony ( 21.07.2016. )
 
Puchar Kapitana - WYNIKI
19 czerwca na Jeziorze Witosław rozegrano spinningowe zawody wędkarskie o „ Puchar Kapitana Sportu”.
Zawody rozgrywano z łodzi zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego - na żywej rybie. Wszystkie ryby po zmierzeniu wróciły w dobrej kondycji do wody.
Bezwietrzna pogoda nie wróżyła dobrych brań. Większość zawodników skupiła się na poszukiwaniu okoniowych miejscówek, jednak niektórzy od początku zawodów cięższymi zestawami próbowali zapolować na grubszą rybę.
W trakcie zawodów lekki wiaterek spowodował, że nastąpiły długo wyczekiwane brania i do komisji sędziowskiej zaczęły spływać zgłoszenia złowionych ryb. Złowiono sandacza, dwa szczupaki i 15 okoni.
Poniżej podane wyniki pokazują, że nastawienie się na łowienie okazów tym razem było dobrym wyborem dającym czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej:

I miejsce Jacek Borowiec - sandacz 60cm - 1250 pkt
II miejsce Ryszard Marciniak - szczupak 53cm - 900 pkt
III miejsce Kazimierz Karolczak - szczupak 50,5cm - 800 pk
t
IV miejsce Tomasz Marszałek  - 9 okoni - 660 pkt
V miejsce Leszek Frąckowiak - 6 okoni - 420 pktZawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Artur Wojdowski. Puchary zwycięzcom wręczył Prezes Koła kol. Mieczysław Ratajczak, a o posiłek zadbała firma Pani Marzeny Samol, której Zarząd Koła dziękuje za przygotowanie smacznego poczęstunku.
Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
Zakończenie szkółki wędkarskiej 2015/2016

Koniec roku szkolnego to także koniec zajęć Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna. Na ostatnim spotkaniu postanowiliśmy wybrać się na Łowisko Specjalne na Jezioro Góreckie. Można tam zmierzyć się wielkimi rybami. Po przybyciu na miejsce nastąpiło nęcenie grubymi zanętami i pelletem i oczekiwanie na branie. Ryby chyba się zorientowały, że na łowisko przybyli gruntownie przeszkoleni wędkarze z którymi nie ma żartów i nie ryzykowały brań, pomimo obietnicy, że po sesji fotograficznej wrócą z powrotem do wody.
Podczas wędkowania Prezes Koła kol. Mieczysław Ratajczak zrobił dzieciom niespodziankę i ufundował dla każdego uczestnika zawodów pizzę. W trakcie posiłku nastąpiło branie na wędce kol. Kacpra Bartkowiaka. Jest pierwsza ryba, karp niestety nie jest to oczekiwany olbrzym, ale wróciła nadzieja, że może następny będzie większy. Następne branie u kol. Mateusza Guzikowskiego. Po wyciągnięciu wędki, na haczyku melduje się lin.
Oprócz tych dwóch brań były jeszcze inne, ale brały tylko drobne rybki. Ryby po sesji fotograficznej wróciły do wody. Na zakończenie spotkania Prezes Koła wręczył na pamiątkę każdemu uczestnikowi Szkółki Wędkarskiej książkę o tematyce wędkarskiej oraz drobny upominek.
Na pytanie instruktora Szkółki Wędkarskiej kol. Jacka Borowiec czy w przyszłym roku chcą, aby zajęcie były kontynuowane. Zgodnym chórem uczestnicy spotkania odpowiedzieli: tak!

 

 

 


 

Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 108 z 357

Wkrótce

20/21.07.2018  - Rydzyna godz 20:00 - Zawody nocne

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje
Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna

Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!