Zawody o "Puchar Prezesa" - Nowy Termin! 08.08.2010
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 4486
Zawody o "Puchar Prezesa" - odwołane!
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 4405
Jak wyrobić kartę wędkarską?
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Koło PZW Osieczna
- Odsłon: 25340
Krótki poradnik Jak wyrobić kartę wędkarską... i legitymację PZW... i łowić legalnie... na wodach okręgu Poznań
Karta wędkarska jest dokumentem wydawanym dożywotnio, wymaganym aby łowić w polskich wodach. Dokument wydawany jest dorosłym i młodzieży powyżej 14 roku życia. Z obowiązku posiadania karty zwolnione są osoby które nie ukończyły 14 lat z tym, że muszą wędkować pod opieką osoby dorosłej posiadającej taką kartę. Kartę wędkarską wydaje Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego odpowiedniego do miejsca zamieszkania na podstawie przedłożenia zaświadczenia o zdanym egzaminie na kartę wędkarska. Egzaminy organizują lokalne Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Poniższy opis dotyczy osób chcących wyrobić kartę w Kole PZW Osieczna Nr 179, jednak ogólny tryb jest analogiczny w całym kraju.
- Umówić się na egzamin pod numerem telefonu skarbnika Koła 609-509-737.
Egzaminy odbywają się w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca pod adresem:
ul. Zamkowa 1/2
64-113 Osieczna
Egzamin obejmuje pytania z przepisów dotyczących wędkowania tj. z Regulaminu amatorskiego połowu ryb, Ustawy o rybactwie śródlądowym.
Po zdanym egzaminie otrzymuje się "zaświadczenie o zdaniu egzaminu" oraz wnisek na kartę wędkarską.
Koszt: 30zł, młodzież poniżej 19 lat bezpłatnie. - Z otrzymanym dokumentem oraz zdjęciem legitymacyjnym należy udać się do Starostwa Powiatowego
adres:
Starostwo Powiatowe
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
ul. Plac Kościuszki 4, budynek B
64-100 Leszno
Karta wydawana jest "od ręki" oraz nie trzeba być osobiście.
Koszt: 10 zł. - Mamy kartę! Teraz potrzebna jest legitymacja członkowska.
W dowolnym już terminie wracamy do skarbnika Koła (p. pkt 1) z kartą wędkarską oraz zdjęciem legitymacyjnym (potrzebne łącznie są dwa zdjęcia, jedno na kartę, jedno na legitymację).
Zostanie wystawiona legitymacja.
Koszt: 5 zł + opłacenie składek zgodnie z tabelą składek oraz tabelą zezwoleń w zależności od wieku.
Koszty: egzamin, karta wędkarska, legitymacja członkowska, składka członkowska, składka za wędkowanie... - Można łowić!
Tagi: jak wyrobić kartę wędkarską jak zrobić karte wedkarską skąd kartę wędkarską
Zawody o "Puchar Prezesa" - 24.07.2010
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 4589
Puchar Prezesa to impreza cykliczna odywająca się co lato. W tym roku zawody będą miały charakter towarzyski, więc można łowić dowolną metodą, a wyników nie ujmuje się w klasyfikacji Mistrzostw Koła. Najbliższe zawody odbędą się 24 lipca nad j. Grodziskim. Zbiórka o godzinie 6:00.
Bardzo proszę o zapisy u skarbnika koła pod numerem telefonu 609-509-737. Zapraszam.

Zawody Wędkarskie "O Największego karpia" - 22.06.2010
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 4474
Najbliższe zawody odbędą się w niedzielę 20 czerwca 2010r w Pawłowicach. Proszę o wcześniejsze zapisy do dnia 17.06 u skarbnika pod nr telefonu 609-509-737. Startowe wynosi 10zł. Zapraszam.

Strona 104 z 123

