www.mamboteam.com

30.11.2023.
 
 

Powołanie Społecznej Straży Rybackiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.03.2015.

Na wniosek  działaczy Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu oraz przy wsparciu Zarządu Okręgu w Poznaniu powołani zostali przez Starostwo Powiatowe w Lesznie nowi członkowi Społecznej Straży Rybackiej.

Nowa grupa Społecznej Straży Rybackiej składa się w całości z członków należących do Koła PZW Osieczna nr 179 Okręg w Poznaniu. Dzięki tej inicjatywie nastąpił trzykrotny wzrost liczby strażników Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu leszczyńskiego. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu ufundował dla grupy osieckiej: profesjonalny ponton z silnikiem, przyczepę do przewozu środka pływającego, kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, lornetki, kamizelki rozpoznawcze oraz zobowiązał się na pokrywanie kosztów wyjazdów strażników w teren.Przed pierwszm patrolem strażnicy zostali przeszkoleni przez starszego specjalistę ds. ochrony wód Okręgu Poznań  kol. Przemysława Woźniaka oraz policję.  W trakcie spotkania uczestnicy zobowiązali się ściśle ze sobą  współpracować w celu jak  najlepszej ochrony wód leżących w granicach naszego powiatu. Szkoda, że w spotkaniu nie uczestniczył nikt z Państwowej Straży Rybackiej.
Mamy nadzieję nowa grupa w zasadniczy sposób wpłynie na przestrzeganie prawa przez wszystkich, którzy zajmują się wędkarstwem i rybactwem.  
 

 

 
« poprzedni artykuł

Wkrótce

   zebranie - 26 listopada 13:00, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!