www.mamboteam.com

16.07.2024.
 
 

Zawody dla Aktywu Rejonu XIII - Wyniki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.08.2017.
W dniu 6.08.2017 roku nad Jeziorem Łoniewskim spotkali się wędkarze Rejonu XIII Gostyń na spławikowych zawodach wędkarskich. W zawodach brali udział członkowie kół PZW Kobylin, Gostyń, Poniec, Borek, Osieczna. Konkurowano w kategorii indywidualnej i drużynowej na jedną wędkę. Organizatorzy zawodów, członkowie Koła PZW Osieczna przywitali przybyłych gości poranną kawą. Następnie losowanie i od godziny 8.30 wędkowanie. Piękna pogoda z lekkim wietrzykiem południowo-zachodnim wróżyła w tym dniu bardzo dobre brania. Po zanęceniu przystąpiono do wędkowania. Jak można było zauważyć wielu zawodników położyło zanętę w dwóch miejscach : na długość bata, oraz  w dalszej odległości , gdzie wędką odległościową próbowano złowić  większe ryby. Jak się okazało niezależnie od odległości od brzegu w trakcie zawodów  w zanęcone miejsca  
weszły tylko drobne i średnie ryby. Odnotować trzeba, że wszyscy zawodnicy punktowali i nikt nie zanotował wyniku zerowego. Jak na Jezioro Łoniewskie w trakcie zawodów zawodnicy osiągali średnie wyniki wagowe.


W zawodach zwyciężyli zawodnicy , którzy w sposób najbardziej korzystny umieli 
podzielić czas stosowania poszczególnych metod wędkowania. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki :

Kategoria drużynowe:
I miejsce Koło PZW Osieczna - 26.740g
II miejsce Koło PZW Kobylin - 22.950g 
III miejsce Koło PZW Gostyń - 22.150g 
 
Kategoria indywidualna:
I miejsce kol. Bartosz Borowiec - 8.150g - Koło PZW Osieczna
II miejsce kol. Robert Dudziak - 7.930 g - Koło PZW Kobylin
III miejsce kol. Eugeniusz Dziewiątka - 6.980 - Koło PZW Poniec
 
Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka i kol. Artur Wojdowski, puchary zwycięzcom wręczali Prezes Rejonu XIII Gostyń kol. Włodzimierz Wojtaszyk oraz Prezes Koła Osieczna  kol. Tomasz Franek.
O poczęstunek i  napoje zadbał skarbnik Koła Osieczna kol. Jacek Borowiec, kiełbaski z grilla przygotował gospodarz Koła Osieczna kol. Ryszard Marciniak. 

Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowanie uczestnikom zawodów za stworzenie miłej i sympatycznej atmosfery w trakcie zawodów, oraz wszystkim członkom Koła Osieczna  którzy poświęcili swój czas na przygotowanie terenu pod zawody.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   Zawody rodzinne - Pawłowice - 20 lipca

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!