www.mamboteam.com

19.05.2022.
 
 

Spinningiści na zawodach k. Tarnowa Podgórnego - j. Lusowskie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W dniu 10.09.2017 na jeziorze w Lusowie odbyły się drużynowe zawody o Puchar Starosty Poznańskiego, w których wystartowało dwóch członków Koła PZW Osieczna koledzy Siniecki Janusz i Marszałek Tomasz.
Organizatorem tej dużej imprezy było Koło PZW nr 132 w Tarnowie Podgórnym. Uczestnicy rywalizowali w kategorii drużynowej oraz indywidualnej o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne. Dodatkowo przewidziano Puchar Posła Waldy Dzikowskiego za największego okonia oraz szczupaka.
„Woda” dla naszych zawodników była całkiem obca, gdyż pojawili się na niej pierwszy raz co wiązało się z poświęceniem pierwszych godzin rywalizacji na rozpoznanie łowiska.
Po wytypowaniu ciekawej miejscówki w pierwszych rzutach kolega Tomasz Marszałek złowił pięknego okonia o długości 38 cm, który po zakończeniu zawodów okazał się największym złowionym wśród wszystkich uczestników. Drużyna Osieckiego Koła złowiła również 9 szczupaków lecz niestety wszystkie niewymiarowe bo w przedziale od 45 do 48 cm oraz kilka okoni, których większa część też nie przekraczała wymiaru ochronnego.
Dla wszystkich uczestników trwającej 5 godzin rywalizacji sygnał kończący zawody oznaczał kolejne zmagania, tym razem te kulinarne, bo z golonką.
Zawody minęły w bardzo przyjemnej atmosferze choć pogoda nie rozpieszczała uczestników, ale prawie każdy z nich zanotował kontakt z drapieżnikiem.
Pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny, które skupiły się na łowieniu okoni natomiast ostanie miejsce na podium przypadło łowcom dwóch szczupaków podpartych kilkoma okoniami.
Największy szczupak zawodów mierzył 64cm,  a największy okoń 38cm 

Wyniki:
1. Pazgrat Marek / Urbanek Ireneusz - 7110 pkt.
2. Mularski Marcin / Mochowicz Piotr - 5060 pkt.
3. Szatkowski Michał / Szatkowski Rafał - 2960 pkt.
/tm/
Zmieniony ( 14.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

  Dzień Dziecka 28 maja - Osieczna

  Dzień Dziecka 29 maja - Górzno

  MK Spinning; GPx OFS I tura 5 czerwca - Osieczna 

  MK Gruntowe  26 czerwca - Pawłowice

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!