www.mamboteam.com

16.07.2024.
 
 

Zawody spinnigowe Osieczna i Metalplast Leszno - Wyniki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.11.2018.
18 listopada 2018 roku wędkarze z kół PZW Osieczna i Metalplast Leszno spotkali się nad Jeziorem Witosław, aby rozegrać drużynowe spinningowe zawody wędkarskie z łodzi. Każde z kół wystawiło po 6 dwuosobowych drużyn. Klasyfikacja opierała się na sumie punktów uzyskanych przez zawodników danego koła. Pierwszy w tym roku atak zimy i temperatura -7 0C dawała nadzieje na dobre brania drapieżników. Zbiórka o godzinie 6.45, wodowanie łodzi, losowanie kolejności wypłynięć i od godziny 7.30 łowienie.
Już po pierwszej godzinie łowienia okazało się, że złowienie w tym dniu ryby będzie nie lada wyczynem. Najprawdopodobniej wpływ na to miało duże wahnięcie ciśnienia atmosferycznego jakie wystąpiło w ostatnich kilku godzinach. Mimo małej ilości złowionych ryb trzeba odnotować, że wędkarze zaliczyli piękne  okazy. Złowiono ponad 75 cm sandacza, pięknego 66 cm szczupaka i 38 cm okonia. Wędkowanie utrudniał mróz, który powodował oblodznei przelotek,  żyłek i plecionek co powodowało skrócenie oddawanych rzutów. Po 5 godzinnej turze ustaliła się poniżej podana klasyfikacja:

I miejsce Koło PZW Osieczna 2590 pkt:
2120 pkt. kol. Tomasz Marszałek i kol. Przemysław Stawiński
470 pkt. kol. Paweł Homski i kol. Michał Bartkowiak

II miejsce Koło PZW Metalplast Leszno 1740 pkt.
1740 pkt. kol. Mateusz Gliński i kol. Artur Giera


Zawody zakończono wspólną fotografią i ustalono, że zawody te wchodzą na stałe do kalendarza zawodów zaprzyjaźnionych kół. Nadmienić należy, że  puchar ufundowany został przez właściciela sklepu wędkarskiego Ryś kol. Ryszarda Skrzypka. Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka Koło PZW Osieczna i kol Marcin Nowacki Koło PZW Metalplast Leszno.

galeria
/jb/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   Zawody rodzinne - Pawłowice - 20 lipca

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!