www.mamboteam.com

07.12.2023.
 
 

Posprzątane Górzno, Świerczyna, Drzeczkowo, Osieczna Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.02.2019.

Trwa kolejna, VII już edycja porządkowania jezior i przyległych lasów prowadzona przez Koło Wędkarskie w Osiecznej. Na ten rok Zarząd Koła zaplanował łącznie 3 tury, które obejmą 7 jezior leżących głównie na terenie Gminy Osieczna oraz Krzemieniewo. Do tej pory członkowie koła, ich rodziny oraz zaprzyjaźnione osoby przez dwie niedziele z rzędu (17.02 oraz 24.02) we wczesnych godzina rannych uporządkowały jeziora i przyległe tereny leśne w Górznie, Świerczynie, Drzeczkowie oraz oczywiście w naszej stolicy - Osiecznej. Pogoda wyjątkowo sprzyja uczestnikom, a niski poziom wód pozwala dotrzeć tam gdzie wcześniej było to niemożliwe. Efekt kilkuletnich prac Koła jest już mocno widoczny i jeziora wraz z przyległymi lasami leżące w Gminie Osieczna i Krzemieniewo należą do najczyściejszych w naszym regionie.

Akcje przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Dla uczestników przygotowane są ciepłe napoje (kawa, herbata) i posiłek regeneracyjny. O całe zaplecze organizacyjne dba prezes osieckiego Koła – Tomasz Franek oraz prez. hon. Mieczysław Ratajczak i gospodarz koła Ryszard Marciniak. Bardzo cieszy fakt wysokiej frekwencji. W każdej akcji wzięło udział prawie 50 uczestników.

Dotychczas zebrano łącznie ponad 900 kg śmieci z czego 400 kg w Górznie i Świerczynie oraz 520 kg w Osiecznej i Drzeczkowie. Jednakże należy podkreślić fakt, że ilość ta spada z roku na rok.

Niechlubnym liderem jeżeli chodzi o bałagan stało się jezioro Łoniewskie w okolicach letniska. Bulwersuje fakt, że przy letnisku znaleziono beczkę, w której stwierdzono pozostałości palenia śmieci – m.in. po wypalaniu przewodów elektrycznych. Znajdowano też elementy tapicerek meblowych, opon, pieluchy dla dzieci czy ogromne ilości butelek.

Wszystkie zebrane nieczystości zostaną zutylizowane na koszt Polskiego Związku Wędkarskiego i Koła w Osiecznej. 

Trzecia ostatnia tura zaplanowana jest na 17 marca i obejmie akweny w Wojnowicach, Ziemnicach oraz dodatkowo w Ustroniu.  

Zdjęcia w galerii  

/tf/

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   
   terminarz zawodów 2023r

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!