www.mamboteam.com

01.12.2023.
 
 

Można łowić - jeziora posprzątane Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.05.2019.

Wiosna przywitała czyste jeziora i okoliczne lasy w naszej Gminie

Tegoroczna majówka choć może bardzo kapryśna pogodowo to przyciągnęła wyjątkowo liczne rzesze wędkarzy nad nasze łowiska co dowodzi, że w Gminie Osieczna znajdują się bardzo dobre, czyste i rybne jeziora.

Zanim jednak turyści, wędkarze i ich rodziny mogły czerpać przyjemność z obcowania z naturą na naszych terenach to duża grupa osób ciężką pracą zadbała o czystość i odpowiednie przygotowanie naszych akwenów i ich brzegów. Prace porządkowe brzegów jezior i przyległych terenów leśnych organizowane przez Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna zakończone zostały podczas ostatniej dużej akcji nad jeziorem w Ziemnicach. Pogoda jak i frekwencja wyjątkowo dopisały w tym roku uczestnikom. Elektem były sprawnie przeprowadzone działania podczas, których zebrano łącznie ponad 2600 kg śmieci.

 

Do uczestników dołączyli również sołtys wsi Ziemnice Pani Helena Francuskiewicz oraz członkowie Rady Powiatu Leszczyńskiego Panowie Marcin Barczyk oraz Karol Neumann czynnie włączając się do działań czym bardzo mile i pozytywnie zaskoczyli społeczników. Była to również znakomita okazja, aby wspólnie porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych szczebli samorządowych o bieżących sprawach i problemach z którymi Osieckie Koło zmaga się na co dzień. Zadeklarowano również chęć zacieśnienia dalszej współpracy.

"Podsumowując to tegoroczna akcja porządkowania brzegów i leśnych terenów przyległych była największą dotychczas przeprowadzoną przez Koło z Osiecznej i objęła jednocześnie siedem jezior będących pod opieką Koła i leżących na terenie gminy Osieczna oraz też Krzemieniewo (jeziora Górzno, Świerczyna Mała, Drzeczkowskie, Wojnowickie, Witosławskie, Ziemnickie oraz Omińskie). Prace były prowadzone przez kilka weekendów od wczesnych godzin rannych. W całym przedsięwzięciu wzięło łącznie udział prawie 130 osób" - podkreśla prezes koła Tomasz Franek

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karczma Borowa udostępnione zostały drogi leśne wokół zbiorników co ułatwiło poruszanie się i transportowanie worków. Każdy uczestnik otrzymał gorące napoje i regeneracyjny posiłek po zakończonych działaniach o których przygotowanie zadbali prezesi koła Mieczysław Ratajczak i Tomasz Franek oraz gospodarz koła Ryszard Marciniak.

Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom akcji oraz ich rodzinom w tym młodzieży za bardzo liczny udział i zaangażowanie podczas prowadzonych prac. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu spacery, jazda rowerem, bieganie czy wędkowanie oraz spędzanie czasu wokół jeziora będzie dla wszystkich przyjemniejsze.

/t/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   zebranie - 26 listopada 13:00, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!