www.mamboteam.com

01.12.2023.
 
 

Posprzątane na sezon 2021 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.04.2021.
Za oknami coraz bardziej wiosenna pogoda, co oznacza że zaczyna się kolejny sezon wędkarski. Jak co roku sami wędkarze dbają o to, aby stanowiska były dobrze przygotowane, a wokół panował porządek. Czyste otoczenie ma cieszyć nie tylko amatorów wędkarstwa, ale i każdego kto odpoczywa, biega czy spaceruje w obrębie jezior i lasów.
Pandemia nie osłabiła zatem planów wędkarzy z koła Wędkarskiego w Osiecznej, którzy już dziewiąty rok z rzędu przeprowadzili akcję porządkowania jezior i przyległych terenów leśnych. Choć kapryśna pogoda w tym roku pokrzyżowała kilkukrotnie ich plany to ostatecznie udało się uporządkować tereny leśne i brzegi jezior w Górznie, Świerczynie, Wojnowicach, Ziemnicach, Drzeczkowie i Osiecznej.
Wielkie wiosenne sprzątanie było prowadzone przez dwa weekendy. Łącznie udział wzięło 65 społeczników, których podzielono na bardzo małe grupy. Prace były prowadzone równolegle w  wyznaczonych miejscach na każdym z szczęściu jezior. Głównie zbierano śmieci po pseudo biwakowiczach, wędkarzach oraz podrzucane z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.
Zebrane śmieci z jezior leżących na terenie gminy Osieczna zostały załadowane do kontenera i zutylizowane na koszt Polskiego Związku Wędkarskiego przez Miejski Zakład Oczyszczania. Duże podziękowania kierowane są dla Gminy Krzemieniewo, która zapewniła worki i odbiór zebranych nieczystości z jeziora w Górznie. Za przygotowanie techniczne i logistyczne całej akcji odpowiadali prezes koła - Tomasz Franek oraz gospodarz Koła Ryszard Marciniak. Ponownie słodki poczęstunek dla uczestników sprzątania w Górznie przygotował pan Leszek Frąckowiak z Garzyna.
Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karczma Borowa organizatorzy uzyskali niezbędne pozwolenia na przemieszczanie się wyznaczonymi drogami leśnymi co znacząco ułatwiło przewożenie zebranych odpadów.
/tf/
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   zebranie - 26 listopada 13:00, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!