www.mamboteam.com

16.07.2024.
 
 

Wyniki XXII zawodów o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna - 2021 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.08.2021.

Tradycyjnie już stałym punktem rozpoczynającym obchody „Dni Osiecznej” są zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna, które od wczesnych godzin rannych są rozgrywane nad brzegiem Jeziora Łoniewskiego. Po roku przerwy spowodowanej sytuacją pandemiczną i obostrzeniami ponownie zawodnicy powrócili do Osiecznej by rozegrać już XXII edycję zawodów.

Na zbiórce wyznaczonej na godzinę 6:00 rano stawiło się 45 zawodników z Wielkopolski w tym były Mistrz Świata juniorów w wędkarstwie spławikowym. Uczestnicy zostali mile przywitani śniadaniem i słodkim poczęstunkiem, który przygotował skarbnik koła kol. Jacek Borowiec.

Pogoda dopisała i zawodnicy systematycznie odławiali leszczyki, krąpie, płocie, ukleje, wzdręgi oraz pojedyncze duże złote karasie i liny. Zdarzały się brania bardzo dużych ryb lecz zazwyczaj wygrywały pojedynek z zawodnikiem i zrywały haczyki lub zestawy.

Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji dosłownie do „ostatniej ryby” komisja sędziowska przystąpiła do ważenia i obliczenia wyników, które przedstawiły się następująco:

W klasyfikacji ogólnej:

I  Miejsce: Sławomir Szczęsny Dolsk z wynikiem - 8375g

II Miejsce: Robert Dąbrowicz Miejska Górka z wynikiem - 8295g

III Miejsce: Maks Żyto Krobia z wynikiem - 8020g

Puchar w klasyfikacji „Najlepsza Kobieta” zdobyła Sylwia Frankiewicz Osieczna z wynikiem - 3555g

Puchar dla najlepszego zawodnika z Gminy Osieczna zdobył  Roman Klefas Kąkolewo z wynikiem - 7475g.

Dodatkowo wręczono puchar za „Największa Ryba Zawodów” ufundowany przez Przewodniczącego Rady Osiedla miasta Osieczna - Bogdana Nowakowskiego.

Zdobywcą został Paweł Kuszyński Borek Wielkopolski za złotego karasia o wadze 1250g.

Po wspólnym posiłku przystąpiono do ceremonii zakończenia i odczytania wyników zakończonych zmagań. Puchary i nagrody osobiście wręczył wszystkim zwycięzcom Burmistrz Gminy Osieczna - Stanisław Glapiak. 

Zawody sędziował prezes koła - Tomasz Franek wraz z asystentami. Teren zawodów został przygotowany i zabezpieczeniowy przez członków Koła PZW Osieczna w tym Mieczysława Ratajczaka i Romana Klefasa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   Zawody rodzinne - Pawłowice - 20 lipca

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!