www.mamboteam.com

01.12.2023.
 
 

Posprzątane jeziora Górzno, Świreczyna, Ziemnice Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.03.2022.

Wędkarze z koła wędkarskiego PZW Osieczna oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości  spotkali się w niedzielny poranek 6 marca na plaży w Górznie, aby przeprowadzić kolejną już 10 edycję sprzątania jezior i przyległych terenów leśnych.

Na zbiórce wyznaczonej na 8:00 rano stawiło się prawie 60 społeczników na których czekały gorące napoje i poczęstunek regeneracyjny. Wszystkich przybyłych powitali: prezes koła - Tomasz Franek oraz Ryszard Marciniak - gospodarz i organizator tego cyklicznego wydarzenia w Górznie. Podczas odprawy uczestnicy zostali podzieleni na grupy, po czym rozeszli się w różne rejony jezior. Głównym celem było posprzątanie zbiornika i przyległych terenów leśnych w Górznie i Świerczynie oraz w Ziemnicach, gdzie wystartowała równoległa akcja. Tradycyjnie już Gmina Krzemieniewo zadbała o odbiór i utylizację śmieci zebranych wokół jeziora w Górznie. Te zebrane z pozostałych jezior zostaną odebrane i zutylizowane przez MZO Leszno na koszt Polskiego Związku Wędkarskiego.

Dzięki uprzejmości strażaków z OSP Krzemieniewo kolejny raz przeprowadzono dla wszystkich uczestników akcji pokaz sprzętu i ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej. Te działania mają na celu edukowanie, utrwalanie wiedzy oraz umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.


klik

 

Na zakończenie przygotowano dla każdego uczestnika ciepły posiłek oraz napoje.

Podsumowując, to ogółem zebrano około 15 worków z terenu wokół jeziora w Górznie, 8 z jeziora i lasu Świerczyńskiego i 7 z brzegów jeziora w Ziemnicach. W 80% są to butelki, puszki i śmieci z gospodarstw domowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   zebranie - 26 listopada 13:00, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!