www.mamboteam.com

25.06.2022.
 
 

Rzutowe GPx Okręgu w Osiecznej

W dniu 9.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Osiecznej odbyły się Okręgowe Wędkarskie Zawody Rzutowe „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna”. W zawodach udział wzięli zawodnicy w dwóch kategoriach U 14 -dzieci do lat 14 i U 18 młodzież w wieku do 18 lat. W zawodach startowali reprezentanci: Koła PZW Fala Śrem, Koła PZW Odlewnik Śrem, Koła PZW Balaton Miejsca Górka, Koła PZW Kaźmierz, Koła PZW Kobylin i Koła PZW Osieczna. Rozegrano trzy konkurencje rzutowe : spinning cel 7,5g, rzuty do tarczy Arenberga, oraz spinning odległość 7,5 g. Przebiegowi zawodów towarzyszyła miła i sportowa atmosfera.

Wszyscy uczestnicy pochwalić się mogli celnymi rzutami do tarcz. Wyniki przedstawiono w załączonych tabelach. Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu, oraz Zarząd Koła PZW Osieczna składają serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Osieczna za ufundowane puchary i medale.

Podziękowania składamy także dyrekcji Szkoły Podstawowej w Osiecznej za udostępnienie sali.

Okręg Poznań na zawodach reprezentował Członek Zarządu Okręgu w Poznaniu kol. Sylwester Wilczyński oraz kol. Dionizy Mikołajczak. Sędzią głównym zawodów była Sędzia Klasy Międzynarodowej kol. Renata Pietruńko.

Organizacyjnie zawody wsparli ze strony Koła PZW Osieczna: Prezes Tomasz Franek, Prezes Mieczysław Ratajczak i Instruktor Szkółki Wędkarskiej kol. Jacek Borowiec.

Następne zawody rzutowe z tego cyklu odbędą się w Śremie w dniu 13 kwietnie gdzie zawodnicy konkurować będą o Puchar Burmistrza Miasta Śrem.

 


/jb/
Zmieniony ( 18.03.2019. )
 
Sprzątanie 3 - Ziemnice, Wojnowice, Ustronie
Zmieniony ( 11.03.2019. )
 
Posprzątane Górzno, Świerczyna, Drzeczkowo, Osieczna

Trwa kolejna, VII już edycja porządkowania jezior i przyległych lasów prowadzona przez Koło Wędkarskie w Osiecznej. Na ten rok Zarząd Koła zaplanował łącznie 3 tury, które obejmą 7 jezior leżących głównie na terenie Gminy Osieczna oraz Krzemieniewo. Do tej pory członkowie koła, ich rodziny oraz zaprzyjaźnione osoby przez dwie niedziele z rzędu (17.02 oraz 24.02) we wczesnych godzina rannych uporządkowały jeziora i przyległe tereny leśne w Górznie, Świerczynie, Drzeczkowie oraz oczywiście w naszej stolicy - Osiecznej. Pogoda wyjątkowo sprzyja uczestnikom, a niski poziom wód pozwala dotrzeć tam gdzie wcześniej było to niemożliwe. Efekt kilkuletnich prac Koła jest już mocno widoczny i jeziora wraz z przyległymi lasami leżące w Gminie Osieczna i Krzemieniewo należą do najczyściejszych w naszym regionie.

Akcje przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Dla uczestników przygotowane są ciepłe napoje (kawa, herbata) i posiłek regeneracyjny. O całe zaplecze organizacyjne dba prezes osieckiego Koła – Tomasz Franek oraz prez. hon. Mieczysław Ratajczak i gospodarz koła Ryszard Marciniak. Bardzo cieszy fakt wysokiej frekwencji. W każdej akcji wzięło udział prawie 50 uczestników.

Dotychczas zebrano łącznie ponad 900 kg śmieci z czego 400 kg w Górznie i Świerczynie oraz 520 kg w Osiecznej i Drzeczkowie. Jednakże należy podkreślić fakt, że ilość ta spada z roku na rok.

Niechlubnym liderem jeżeli chodzi o bałagan stało się jezioro Łoniewskie w okolicach letniska. Bulwersuje fakt, że przy letnisku znaleziono beczkę, w której stwierdzono pozostałości palenia śmieci – m.in. po wypalaniu przewodów elektrycznych. Znajdowano też elementy tapicerek meblowych, opon, pieluchy dla dzieci czy ogromne ilości butelek.

Wszystkie zebrane nieczystości zostaną zutylizowane na koszt Polskiego Związku Wędkarskiego i Koła w Osiecznej. 

Trzecia ostatnia tura zaplanowana jest na 17 marca i obejmie akweny w Wojnowicach, Ziemnicach oraz dodatkowo w Ustroniu.  

Zdjęcia w galerii  

/tf/

 

Zmieniony ( 27.02.2019. )
 
Sprzątanie 2 - Drzeczkowo, Osieczna
 
Podsumowanie zebrania sprawozdawczego
W dniu 20 stycznia 2019 roku odbyło się roczne sprawozdawcze zebranie członków Koła PZW Osieczna. Członkowie spotkali się w nowych pomieszczeniach Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej.


W trakcie zebrania sprawozdanie z działalności koła za 2018 rok złożył prezes Tomasz Franek. Prezes podczas odczytywania sprawozdania za rok 2018 podkreślił, że największą inwestycją prowadzoną przez koło była budowa pomostu wędkarskiego nad jeziorem Łoniewskim. Przy tej okazji złożył szczególne podziękowania kolegom: Mieczysławowi Ratajczakowi, Jackowi Borowiec i Romanowi Kleofasowi za bardzo duże zaangażowanie i włożoną pracę w całym etapie pilotowania projektu i budowy.
Finanse koła omówił skarbnik koła kol. Jacek Borowiec. Sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej złożył kol. Zenon Gralak. Sąd koleżeński w 2018 roku nie rozpatrywał żadnej sprawy.
Z działalności sportowej koła sprawozdanie złożył Kapitan Sportu kol. Dariusz Kostka. Po wystąpieniu kol. Dariusza Kostki nastąpiło wręczenie pucharów w edycji Najwszechstronniejszy Wędkarz Koła Osieczna za 2018 rok
Poniżej wyniki:
I miejsce kol. Tomasz Siniecki
II miejsce kol. Jacek Borowiec
III miejsce kol. Tomasz Flak

Następnym punktem zebrania było przedstawianie planu pracy na 2019 rok. Przedstawiono plan zawodów na 2019 rok, terminarz porządkowania brzegów jezior będących pod opieką koła. Omówiono zasady współpracy z innymi Kołami PZW w ramach Rejonu VIII oraz z terenowymi jednostkami samorządowymi i administracyjnymi. Podjęto uchwałę o zwolnieniu z opłaty osoby przystępujące do egzaminu na kartę wędkarską.
Zmieniony ( 12.02.2019. )
 
Sprzątanie 1 - Górzno, Świerczyna
Zmieniony ( 18.02.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 493

Wkrótce

  MK Gruntowe  26 czerwca - Pawłowice
  Zawody karpiowe 2 lipca - Pawłowice

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!