www.mamboteam.com

21.10.2021.
 
 

Zawody aktyw - odlboys - Wyniki
1 września 2018 roku wędkarze Koła PZW Osieczna nad Jeziorem Łoniewskim rozegrali spławikowe zawody wędkarskie. W zawodach udział brali wędkarze, którzy w roku 2018 aktywnie uczestniczyli w pracach na rzecz koła. W drugiej kategorii „oldboy” rywalizowali wędkarze , który ukończyli 60 lat. W zawodach udział wzięło 29 wędkarzy w tym 21 w kategorii „aktyw” i 8 w kategorii „oldboy”.

Brak wiatru w tym dniu nie sprzyjał dobrym braniem, ale wynik ponad 7kg ryb osiągnięty przez zwycięzcę zawodów w kategorii „aktyw” kol. Romana Klefasa zasługuje na duże uznanie. Poza jednym uczestnikiem zawodów wszyscy wędkarze mogli się pochwalić złowionymi rybami.

 

Zawody sędziowali: sędzia główny zawodów kol. Dariusz Kostka oraz sędzia kol. Aleksander Trzmiel.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody oraz upominki, a zwycięzcom puchary wręczali: Prezes Koła Osieczna Tomasz Franek i Wiceprezes Koła Osieczna kol. Aleksander Trzmiel. Po czterogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki.

 

Kategoria oldboys: 

I miejsce kol. Zenon Gralak - 3760g
II miejsce kol. Jacek Borowiec -3650g
III miejsce kol. Mieczysław Ratajczak - 2750g 

Kategoria aktyw :

I miejsce kol. Roman Klefas - 7450g
II miejsce kol. Dariusz Kostka - 7004g
II miejsce kol. Homski Paweł - 4960g 

Całość wyników w załączonej tabeli. klik

/jb/

 

Zmieniony ( 20.09.2018. )
 
Wywożenie przynęt - zasady
 

Ze względu na liczne pytania wędkarzy oraz konflikty nad wodą i różne interpretacje przepisów wędkarskich w zakresie wywożenia przynęt wyjaśniamy:

 

1. Na jeziorach ogólnodostępnych PZW na których dopuszcza się używanie sprzętu pływającego do celów wędkarskich dopuszcza się wywożenie zestawów karpiowych (sumowych) łodziami i pontonami. Środki te muszą być zarejestrowane jako sprzęt służący do połowu ryb. Dopuszcza się również używanie modeli RC (sterowanych radiem). Na pozostałych akwenach, gdzie używanie sprzętu pływającego jest zabronione dopuszcza się stosowanie wyłącznie modeli RC do wywozu przynęt.

 

2. Wywożenie przynęty jak i zarzucanie przynęty na duże odległości nie uprawnia wędkującego do roszczenia praw do odległego łowiska lub opuszczenia łowiska przez innego wędkującego. Zgodnie z RAPR PZW wielkość stanowiska wędkującego metodą gruntową to 10 m. Inny wędkarz wędkujący metodą spławikowo-gruntową może ustawić się już w odległości 10 m na brzegu, a jeżeli wędkuje z łodzi 50 m. Tym samym wywożąc przynętę (wyrzucając zestaw) pod drugi brzeg stawu, jeziora, pod drugą ostrogę na rzece, wędkarz nie może rościć sobie praw i zakazywać wędkować innemu wędkarzowi na drugim brzegu akwenu, jak również zakazywać przepływać w tym rejonie łodzią.

 

3. Ponadto wędkarz, który wywozi zestaw na znaczne odległości powinien zatopić linkę (żyłkę) w taki sposób by nie dopuścić do możliwości wplątania się jej w śrubę przepływającego statku (łodzi, pontonu). Za powstałe w ten sposób szkody armator może domagać się odszkodowania w postępowaniu cywilnym.

 

4. Wędkarz, pływający łodzią powinien również zachować szczególną ostrożność i roztropność przemieszczając się wzdłuż brzegu. Powinien mieć na uwadze, że w odległości mniejszej niż 50 m od brzegu mogą być zestawy innych wędkarzy i istnieje ryzyko wkręcenia się żyłki w śrubę. Na kapitanie statku ciąży obowiązek upewnienia się co do występującego zagrożenia.

 

5. Wszelkie konflikty na przedmiotowym tle są naruszeniem zasady wzajemnego poszanowania, którym powinni cechować się członkowie PZW. Za naruszenie tej zasady Członek PZW może odpowiadać dyscyplinarnie przed Sadem Koleżeńskim PZW.

 

6. Na łowiskach specjalnych PZW mogą obowiązywać odrębne obostrzenia lub zasady. 

źródło 
Klik tutaj.

Zmieniony ( 30.08.2018. )
 
Zawody dla Aktywu i Oldbojów Koła - j. Łoniewskie - 1.09.2018

Zgodnie z terminarzem zapraszamy na Zawody dla Aktywu i Oldbojów Koła 

  • dla członków powyżej 60 lat
  • dla członków którzy wykonywali prace na rzecz koła 
  • j. Łoniewskie
  • zbiórka 6:30 
  • 2 wędki z brzegu

 
 
 
 
 
  

 

Zmieniony ( 28.08.2018. )
 
Puchar Burmistrza Osiecznej 2018 - Wyniki

Tradycyjnie w przedostatnią sobotę sierpnia w trakcie obchodzonych Dni Osiecznej nad Jeziorem Łoniewskim rozegrane zostały zawody wędkarskie „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna”.

W tym roku w zawodach wystartowało 44 wędkarzy reprezentujących koła wędkarskie Okręgu w Poznaniu. Ze względu na wiele imprez odbywających się w tym dniu wędkarze nad brzegiem jeziora spotkali się już o godzinie 5.15. Zmrok panujący o tej godzinie, zmusił organizatorów do zainstalowania podręcznego oświetlenia, pozwoliło to sprawniej sporządzić listy startowe.

Uczestników zawodów przywitał Prezes Koła Osieczna kol. Tomasz Franek.

Regulamin zawodów przedstawił Sędzia Główny Zawodów kol. Dariusz Kostka. Następnie losowanie stanowisk i od godziny 7.00 wędkowanie.

W zanętę wpłynęło wiele ryb. Łowiono płocie, krąpie, leszcze, okonie, a nawet trafił się wymiarowy węgorz. Aby w tym roku zająć czołowe miejsce w zawodach trzeba było złowić prawie 10 kg ryb w czterogodzinnej turze. Do tego wyniku zbliżyło się 3 zawodników. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zwodach punktowali, a osiągnięty wynik ogólny ponad 200kg ryb złowionych w trakcie zawodów pokazuje, że były to bardzo dobre wyniki. Wszystkie złowione w trakcie zawodów ryby w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody. Wyniki zawodów pokazane są w załączonej tabeli. Zawody sędziowali: sędzia główny zawodów kol. Dariusz Kostka, sędzia sekretarz kol. Artur Wojdowski, sędzia kol. Bartosz Borowiec. Organizacyjnie wsparli pracę Komisji Sędziowskiej kol. Aleksander Trzmiel i kol. Marcin Matejewski. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe upominki, wśród uczestników rozlosowano dodatkowo trzy nagrody.

W towarzystwie Prezesa Koła Osieczna kol. Tomasza Franka zwycięzcom zawodów puchary i nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak. Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowania za ufundowanie pucharów i nagród na zawody, a w szczególności za ich osobiste wręczenie. Serdeczne podziękowania składamy także producentowi glin wędkarskich Panu Szymonowi Macedońskiemu za ufundowanie kilkunastu kompletów glin wędkarskich, które zostały rozlosowanie wśród uczestników zawodów. Zawody zakończyliśmy wspólnie spożytym na łonie natury posiłkiem. Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowania wszystkim członkom koła , którzy brali czynny udział w pracach przygotowując teren nad jeziorem do zawodów. 

Pierwsze sześć miejsc poniżej
/pełne wyniki tutaj/
/zdjęcia tutaj /

MICHALAK Adrian Miasto Leszno 9950
GRONOWSKI Łukasz LSM Leszno 9350
WALCZAK Bartosz ZK Rawicz  9200
DZIEWIĄTKA Eugeniusz Perkoz Poniec 7770
SZEPE Krystian Albatros Bojanowo 7320
RĘKOŚ Jacek Wschowa 7250 

  

 Wyniki pdf - klik

Zmieniony ( 28.08.2018. )
 
Zawody otwarte "Puchar Burmistrza MiG Osieczna" - 25.08.2018
Zapraszamy na "Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna"

Zbiórka 5:15, na łące nad jeziorem Łoniewskiem.
 
Wpisowe 30zł. Decyduje kolejność zgłoszeń, tel. 661 112 964.
 
Zmieniony ( 08.08.2018. )
 
Zawody Nocne Rydzyna - Wyniki
Członkowie Koła PZW Osieczna w dniu 20 lipca spotkali się nad Zalewem Rydzyna celem rozegrania całonocnych zawodów wędkarskich. Zbiórka o godzinie 20.00 ,losowanie stanowisk i od godziny 21.00 wędkowanie. W trakcie zawodów można było łowić na dowolną metodę z wyjątkiem spinningu. Część wędkarzy po założeniu świetlików łowiła na spławik, większość łowiła z gruntu stosując tradycyjny koszyczek zanętowy ze wskaźnikiem brań lub łowiąc na federy na tzw. methodę. Jak pokazała końcowa klasyfikacja zawodów najlepsze wyniki mieli wędkarze łowiący methodą. Podsumowując, może nie osiągnięto rewelacyjnych wyników ale w trakcie spotkania łowiono jak na zawody średnie i duże ryby. W trakcie zawodów dominującą, łowioną rybą był karaś. Trafiały się ponad kilogramowe osobniki. Łowiono także leszcze, płocie, wzdręgi i okonie.


Po zakończeniu zawodów o godzinie 5.00 ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Jacek Borowiec - 6890g 
II miejsce kol. Tomasz Siniecki - 6850g 
III miejsce kol. Bartosz Borowiec - 5150g 

Zawody sędziowali: kol. Dariusz Kostka- sędzia główny, kol. Roman Klefas- sędzia sekretarz.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczał Prezes Koła Osieczna kol. Tomasz Franek.

/jb/

 

Zmieniony ( 25.07.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 469

Wkrótce

  24.10. - Osieczna Fishing Series - j. Łoniewskie


 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!