www.mamboteam.com

26.03.2023.
 
 

Druga tura mistrzostw koła w spławiku

Zapraszamy na drugą turę Mistrzostw Koła w wędkarstwie spławikowym. 

  

 

 

Zmieniony ( 19.04.2019. )
 
Spławikowe Mistrzostwa Koła - Wojnowice - Wyniki (1)

Zmieniony ( 15.04.2019. )
 
Pierwsza tura mistrzostw koła w spławiku
Zapraszamy na pierwszą z dwóch tur Mistrzostw Koła w wędkarstwie spławikowym. 
 
Zmieniony ( 22.03.2019. )
 
Rzutowe GPx Okręgu w Osiecznej

W dniu 9.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Osiecznej odbyły się Okręgowe Wędkarskie Zawody Rzutowe „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna”. W zawodach udział wzięli zawodnicy w dwóch kategoriach U 14 -dzieci do lat 14 i U 18 młodzież w wieku do 18 lat. W zawodach startowali reprezentanci: Koła PZW Fala Śrem, Koła PZW Odlewnik Śrem, Koła PZW Balaton Miejsca Górka, Koła PZW Kaźmierz, Koła PZW Kobylin i Koła PZW Osieczna. Rozegrano trzy konkurencje rzutowe : spinning cel 7,5g, rzuty do tarczy Arenberga, oraz spinning odległość 7,5 g. Przebiegowi zawodów towarzyszyła miła i sportowa atmosfera.

Wszyscy uczestnicy pochwalić się mogli celnymi rzutami do tarcz. Wyniki przedstawiono w załączonych tabelach. Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu, oraz Zarząd Koła PZW Osieczna składają serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Osieczna za ufundowane puchary i medale.

Podziękowania składamy także dyrekcji Szkoły Podstawowej w Osiecznej za udostępnienie sali.

Okręg Poznań na zawodach reprezentował Członek Zarządu Okręgu w Poznaniu kol. Sylwester Wilczyński oraz kol. Dionizy Mikołajczak. Sędzią głównym zawodów była Sędzia Klasy Międzynarodowej kol. Renata Pietruńko.

Organizacyjnie zawody wsparli ze strony Koła PZW Osieczna: Prezes Tomasz Franek, Prezes Mieczysław Ratajczak i Instruktor Szkółki Wędkarskiej kol. Jacek Borowiec.

Następne zawody rzutowe z tego cyklu odbędą się w Śremie w dniu 13 kwietnie gdzie zawodnicy konkurować będą o Puchar Burmistrza Miasta Śrem.

 


/jb/
Zmieniony ( 18.03.2019. )
 
Sprzątanie 3 - Ziemnice, Wojnowice, Ustronie
Zmieniony ( 11.03.2019. )
 
Posprzątane Górzno, Świerczyna, Drzeczkowo, Osieczna

Trwa kolejna, VII już edycja porządkowania jezior i przyległych lasów prowadzona przez Koło Wędkarskie w Osiecznej. Na ten rok Zarząd Koła zaplanował łącznie 3 tury, które obejmą 7 jezior leżących głównie na terenie Gminy Osieczna oraz Krzemieniewo. Do tej pory członkowie koła, ich rodziny oraz zaprzyjaźnione osoby przez dwie niedziele z rzędu (17.02 oraz 24.02) we wczesnych godzina rannych uporządkowały jeziora i przyległe tereny leśne w Górznie, Świerczynie, Drzeczkowie oraz oczywiście w naszej stolicy - Osiecznej. Pogoda wyjątkowo sprzyja uczestnikom, a niski poziom wód pozwala dotrzeć tam gdzie wcześniej było to niemożliwe. Efekt kilkuletnich prac Koła jest już mocno widoczny i jeziora wraz z przyległymi lasami leżące w Gminie Osieczna i Krzemieniewo należą do najczyściejszych w naszym regionie.

Akcje przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Dla uczestników przygotowane są ciepłe napoje (kawa, herbata) i posiłek regeneracyjny. O całe zaplecze organizacyjne dba prezes osieckiego Koła – Tomasz Franek oraz prez. hon. Mieczysław Ratajczak i gospodarz koła Ryszard Marciniak. Bardzo cieszy fakt wysokiej frekwencji. W każdej akcji wzięło udział prawie 50 uczestników.

Dotychczas zebrano łącznie ponad 900 kg śmieci z czego 400 kg w Górznie i Świerczynie oraz 520 kg w Osiecznej i Drzeczkowie. Jednakże należy podkreślić fakt, że ilość ta spada z roku na rok.

Niechlubnym liderem jeżeli chodzi o bałagan stało się jezioro Łoniewskie w okolicach letniska. Bulwersuje fakt, że przy letnisku znaleziono beczkę, w której stwierdzono pozostałości palenia śmieci – m.in. po wypalaniu przewodów elektrycznych. Znajdowano też elementy tapicerek meblowych, opon, pieluchy dla dzieci czy ogromne ilości butelek.

Wszystkie zebrane nieczystości zostaną zutylizowane na koszt Polskiego Związku Wędkarskiego i Koła w Osiecznej. 

Trzecia ostatnia tura zaplanowana jest na 17 marca i obejmie akweny w Wojnowicach, Ziemnicach oraz dodatkowo w Ustroniu.  

Zdjęcia w galerii  

/tf/

 

Zmieniony ( 27.02.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 513

Wkrótce

   Gruntowy Puchar Wiosny - Robczysko, 1.04., g.7:00
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!