www.mamboteam.com

27.09.2022.
 
 

Karty wędkarskie wydane przed 1997 r. utraciły ważność

Zarząd Główny PZW informuje, że karty wędkarskie wydane przed 1997 rokiem utraciły ważność. Według obowiązujących przepisów, karty wędkarskie wydane do 31 stycznia 1997r. są nieważne! Dokumenty wydane po tej dacie są aktualne - nie wymagają wymiany.


Prosimy o sprawdzenie daty wydania dokumentu aby uniknięcia kłopotów z opłacaniem składek.
Jeżeli okaże się, że karta jest nieważna należy udać się do Starostwa Powiatowego celem wymiany dokumentu na nowy (potrzebne jest zdjęcie jak do dowodu osobistego + 10zł).
 
Zmieniony ( 01.12.2018. )
 
Zawody spinnigowe Osieczna i Metalplast Leszno - Wyniki
18 listopada 2018 roku wędkarze z kół PZW Osieczna i Metalplast Leszno spotkali się nad Jeziorem Witosław, aby rozegrać drużynowe spinningowe zawody wędkarskie z łodzi. Każde z kół wystawiło po 6 dwuosobowych drużyn. Klasyfikacja opierała się na sumie punktów uzyskanych przez zawodników danego koła. Pierwszy w tym roku atak zimy i temperatura -7 0C dawała nadzieje na dobre brania drapieżników. Zbiórka o godzinie 6.45, wodowanie łodzi, losowanie kolejności wypłynięć i od godziny 7.30 łowienie.
Już po pierwszej godzinie łowienia okazało się, że złowienie w tym dniu ryby będzie nie lada wyczynem. Najprawdopodobniej wpływ na to miało duże wahnięcie ciśnienia atmosferycznego jakie wystąpiło w ostatnich kilku godzinach. Mimo małej ilości złowionych ryb trzeba odnotować, że wędkarze zaliczyli piękne  okazy. Złowiono ponad 75 cm sandacza, pięknego 66 cm szczupaka i 38 cm okonia. Wędkowanie utrudniał mróz, który powodował oblodznei przelotek,  żyłek i plecionek co powodowało skrócenie oddawanych rzutów. Po 5 godzinnej turze ustaliła się poniżej podana klasyfikacja:

I miejsce Koło PZW Osieczna 2590 pkt:
2120 pkt. kol. Tomasz Marszałek i kol. Przemysław Stawiński
470 pkt. kol. Paweł Homski i kol. Michał Bartkowiak

II miejsce Koło PZW Metalplast Leszno 1740 pkt.
1740 pkt. kol. Mateusz Gliński i kol. Artur Giera


Zawody zakończono wspólną fotografią i ustalono, że zawody te wchodzą na stałe do kalendarza zawodów zaprzyjaźnionych kół. Nadmienić należy, że  puchar ufundowany został przez właściciela sklepu wędkarskiego Ryś kol. Ryszarda Skrzypka. Zawody sędziowali kol. Dariusz Kostka Koło PZW Osieczna i kol Marcin Nowacki Koło PZW Metalplast Leszno.

galeria
/jb/
Zmieniony ( 22.11.2018. )
 
Zakaz stawiania bojek

Zasady wędkowania regulujące stosowanie markerów do oznaczania łowiska

Uchwała Nr 72/18 
Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu
podjęta w dniu 27 września 2018 r. 
w sprawie zasad prowadzenia amatorskiego połowu ryb na wodach ogólnodostępnych
              

 

Na podstawie § 47 pkt 15 Statutu PZW, Zarząd Okręgu wprowadza na wszystkich wodach ogólnodostępnych PZW zakaz stawiania bojek(wyznaczających miejsce nęcenia, wędkowania) za wyjątkiem markerów połączonych na stałe linką z wędziskiem. Zakaz obowiązuje od 1 stycznia 2019 r.

 
źródło: http://www.pzw.org.pl/poznan

Zmieniony ( 16.11.2018. )
 
Od 2019 wypełniamy "Rejestr połowu ryb"

Rejestr amatorskiego połowu ryb - nowość od 2019r.

 

źródło: http://www.pzw.org.pl/poznan
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu jako uprawniony do rybactwa, w zezwoleniu wydanym na podstawie Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18.04.1985 r. z późn. zm. w związku z Uchwałą nr 3/I/2018 Prezydium Zarządu Głównego z dnia 19.01.2018 r., Uchwałą nr 42/2018 Zarządu Okręgu z dnia 19.02.2018 r. wprowadził obowiązek prowadzenia od 2018 r. Rejestru Amatorskiego Połowu Ryb na wodach ogólnodostępnych będących własnością lub użytkowanych przez Okręg.

 
Rejestr amatorskiego połowu ryb w wodach Okręgu PZW w Poznaniu służy wyłącznie do wpisywania ryb złowionych na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Poznaniu.
Rejestr należy zdać w Kole wędkarskim do dnia 30 kwietnia następnego roku i nie później niż do dnia wnoszenia składek członkowskich na nowy rok kalendarzowy.
 
Nie ma obowiązku prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb podczas zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. „żywej rybie". Podczas zawodów rozgrywanych na tzw. „martwej rybie" rejestr ma obowiązek prowadzić organizator zawodów na osobnym druku i zdać w terminie 30 dni od zakończenia zawodów do Koła - opiekuna wody, który wydał zgodę na organizację zawodów.
 
Pouczenie: 
Ustawa o rybactwie śródlądowym z dnia 18.01.1985 r. z późn. zm. stanowi:
Art. 27a Kto:
2) dokonuje amatorskiego połowu ryb:
b) nie posiadając zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje się do warunków zezwolenia lub nie prowadzi rejestru amatorskiego połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia,
- podlega karze grzywny lub nagany
 
Nie prowadzenie rejestru jak również nie zdanie rejestru jest naruszeniem §14 ust. 1 pkt. 1 i 5 Statutu PZW i może być podstawą wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec członka Związku. Ponadto członek Związku, który uchyla się od obowiązku zdania rejestru traci prawo do ulg w składach członkowskich.
 
Instrukcja prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb
Ryby objęte limitem ilościowym określonym w sztukach przez „Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW" przeznaczone do zabrania z łowiska (nie uwolnione natychmiast), uprawiający amatorski połów ryb ma obowiązek wpisać do rejestru niezwłocznie po ich złowieniu. Pozostałe gatunki ryb, a przeznaczone do zabrania, wpisuje się po zakończeniu wędkowania. Wagę dopuszcza się wpisać po wędkowaniu.
Przez „ryby przeznaczone do zabrania" rozumie się również ryby przechowywane w siatkach wędkarskich.
Zabrania się podmieniania ryb przechowywanych w siatkach wędkarskich, które zostały już wprowadzone do rejestru (dotyczy ryb objętych limitem ilościowym, których wprowadzenie w rejestr następuje niezwłocznie po złowieniu). Tym samym zabrania się dokonywania skreśleń i korekt.
Przykład:
wędkarz złowił 2 węgorze od dł. 60 i 70 cm, które wrzucił do siatki wędkarskiej, celem ich zabrania na koniec wędkowania. Tym samym miał obowiązek wprowadzić je do rejestru. W danym dniu wędkarz nie może już zabrać innego węgorza chociażby jeden ze złowionych wcześniej został wypuszczony, ponieważ w rejestrze figurują już jako ryby złowione i zabrane w danym dniu.
 
Wędkarz jest zobowiązany do:
• wpisania w rejestrze daty połowu i łowiska z chwilą rozpoczęcia wędkowania
• wypełniania rejestru trwałym środkiem piszącym, czytelnie
• w przypadku zapełnienia rejestru, na dalsze wpisy, należy pobrać nowy, uzupełniający rejestr
• zdania rejestru w czasie wnoszenia składek członkowskich na kolejny rok pod rygorem utraty prawa do ulg
 
WZÓR REJESTRU W ZAŁĄCZENIU


źródło: http://www.pzw.org.pl/poznan
załącznik: kliknij tutaj

Zmieniony ( 29.11.2018. )
 
Jesienne zajęcia na boisku

Korzystając z pięknej słonecznej pogody uczestnicy Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW 179 Osieczna w trakcie swoich zajęć trenowali na boisku szklonym rzuty do tarcz. Pod czujnym okiem instruktora oddawali rzuty do tarcz spinningowych i do tarczy Arenberga.
Wszystkim udało się oddać wiele celnych rzutów. W nagrodę najlepsi pojadą na cykl Okręgowych Zawodów Rzutowych organizowanych przez Okręgową Komisję ds. Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu.  

 /jb/

Zmieniony ( 16.11.2018. )
 
Spinningowe Mistrzostwa Rejonu VIII - relacja

Zgodnie z terminarzem Rejon VIII przeprowadził zawody spinningowe o tytuł Mistrza Rejonu VIII na rok 2018.
Zawody odbyły się nad malowniczym zbiornikiem w Jeżewie w dniu 4 listopada. Piękna pogoda jaką mamy tej jesieni sprawiła, że do zawodów przystąpiła spora grupa spinningistów.
Koło Wędkarskie z Osiecznej reprezentowała trzyosobowa grupa w składzie Tomasz Siniecki, Janusz Siniecki, Paweł Homski. Bogaty rybostan zbiornika i sprzyjająca pogoda sprawiła, że od początku zawodów łowiono wiele ryb różnych gatunków. Dominowały tradycyjnie okonie i szczupaki. Ale na wędkach meldowały się również sandacze, a nawet bolenie czy jazie. Te które udało się doholować do podbieraka zazwyczaj nie przekraczały wymiaru ochronnego. Przekonali się o tym zawodnicy koła Osieczna, którzy to skusili na sztuczne przynęty po kilka lub kilkanaście szczupaków, sandaczy i okoni. Konsekwentna taktyka obławiania kilku stałych miejscówek sprawiła jednak, że naszym kolegom napłynęły w ostatnich godzinach te większe ryby dające punkty i w końcowym rozliczeniu uplasowali się na znakomitych pozycjach.

Na drugim miejscu podium stanął Janusz Siniecki, 5 miejsce w zawodach przypadło Tomaszowi Sinieckiemu, a na 8 miejscu uplasował się Paweł Homski.


 od lewej: Tomek, Janusz, Paweł

Zawody należy uznać za bardzo udane. Spora ilość brań, wygranych i przegranych pojedynków z rybami dawała zawodnikom dużą dawkę emocji w tym dniu.

pełne wyniki tutaj

/tf/

 

Zmieniony ( 09.11.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 500

Wkrótce

  Zawody spinn OFS III tura - Drzeczkowo  23.10.22 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!