www.mamboteam.com

18.05.2024.
 
 

Mikołajki 2019
11.12.2019.
W środę dzieci uczęszczające na zajęcia Szkółki Wędkarskiej spotkały się  Mikołajem. Mikołaj na początku spotkania złożył wszystkim życzenia i poczęstował obecnych w szkolnej świetlicy cukierkami. Następnie dzieci, które uczęszczają na zajęcia Szkółki Wędkarskiej zostały obdarowane przez Mikołaja paczkami. Spotkanie z Mikołajem zakończyliśmy pamiątkowymi fotografiami.
W imieniu dzieci składam serdeczne podziękowania Zarządowi Koła Osieczna za ufundowane podarunki - instruktor Jacek Borowiec.

/jb/ 

 
Zawody spinningowe Osieczna-Leszno 2019 - Wyniki
29.11.2019.
W dniu 24.11.2019 roku na Jeziorze Łoniewskim rozegrane zostały drużynowe spinningowe zawody wędkarskie teamów zaprzyjaźnionych kół PZW Osieczna i PZW Metalplast Leszno. W zawodach udział wzięło 18 zespołów. 10 zespołów reprezentowało Koło Osieczna, 8 zespołów to reprezentanci Koła PZW Metalplast Leszno. Wynik drużyny klasyfikowany na podstawie 5 najlepszych teamów  z każdego koła. Zbiórka o godzinie 6.45, omówienie regulaminu i od godziny 8.00 wędkowanie.
Przyjemna jak na tę porę roku pogoda dawała nadzieje na dobre brania ryb. Po starcie zauważyć można było że większość zawodników nastawiła się na połów dużych ryb-celując w sandacze i szczupaki tylko niektórzy zawodnicy metodą bocznego troku próbowali łowić okonie.
Odnotować należy, że w jednej z drużyn pierwszy raz w zawodach spinningowych wystartowała
pani która reprezentowała Koło PZW Osieczna.
Jak pokazały końcowe wyniki, lepsze rezultaty osiągnęli wędkarze nastawieni na duże ryby. 
Odnotować trzeba, że wędkarze mieli wile brań sandaczy, tylko jednego udało się wyholować i był to zwycięski w zawodach sandacz o wymiarze 80cm.


Złowiono także kilka szczupaków i okoni i to szczupaki decydowały o kolejnych miejscach. Końcowe wyniki drużynowe pokazały, że w tym roku lepsi okazali się wędkarze reprezentujący Koło PZW Osieczna . Poniżej wyniki jakie ustaliły się po 5-cio godzinnej turze:

I MIEJSCE KOŁO PZW OSIECZNA - 7200 PKT
II MIEJSCE KOŁO PZW METALPLAST LESZNO - 3170 PKT
 
Indywidualne wyniki poszczególnych teamów:
I miejsce kol. Aleksander Trzmiel i kol. Paweł Homski - 2300 pkt. – Koła PZW Osieczna
II miejsce kol. Michał Bartkowiak i kol. Robert Basiak - 1910 pkt. – Koło PZW Osieczna
III miejsce kol. Tomasz Siniecki i kol. Janusz Siniecki - 1700 pkt. – Koło PZW Osieczna
III miejsce kol. Jerzy Łukawski  i kol. Paweł Jóźwiak - 1700  pkt. – Koło Metalplast Leszno

Zawody sędziowali : kol. Artur Wojdowski i kol. Tadeusz Ficek. Zawody zakończono wspólnym posiłkiem i pamiątkową fotką, oraz obietnicą rozegrania takich samych zawodów w przyszłym roku.
/jb/ 
 
Zarybienie jesień 2019
27.11.2019.
W ubiegłym tygodniu Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu zakończył akcję cyklicznych zarybień jezior na rok 2019.
W Gminie Osieczna opiekunem większości jezior jest Koło wędkarskie PZW Nr 179 z Osiecznej. Członkowie Zarządu Koła wraz z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Społecznej Straży Rybackiej tradycyjnie nadzorowali każde zarybienie. Jak podkreśla prezes koła Tomasz Franek w tym roku do akwenów trafiło bardzo dużo materiału zarybieniowego. Ryby w większości pochodziły z własnych ośrodków zarybieniowych z Zaborówca, Dąbrówki Kościelnej oraz Zglińca. Kolejny bardzo ciepły rok sprzyjał przyrostowi ryb. Dla ograniczenia dużej populacji drobnej ryby zdecydowano się również zwiększyć ilość wpuszczanego szczupaka, sandacza i węgorza. Poza rybami drapieżnymi do wody trafiły już tradycyjnie karpie, liny, karasie, a także amur.
Po zarybieniu Społeczna Straż Rybacka dozorowała zbiorniki do czasu aż ryby spokojnie się rozpłynęły w jeziorach. 

 
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2019 - Wyniki
14.11.2019.
W dniu 10 listopada 2019 roku wędkarze Koła PZW Osieczna spotkali się nad Zalewem Rydzyna aby rozegrać zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie spinningowym na 2019 rok. 
Zbiórka o godzinie 7.00, omówienie regulaminu zawodów i od godziny 7.30 rozpoczęto łowienie. Znający akwen zawodnicy od początku nastawili się na łowienie szczupaków. Pozostali próbowali na boczny trok połowić okonie. W tym dniu lepszą taktyką było nastawienie się na łowienie szczupaków. Ostatecznie w trakcie zawodów złowiono 6 szczupaków i tylko 2 wymiarowe okonie. Trzeba zaznaczyć, że kilka szczupaków wygrało walkę z wędkarzami, a także że zacięto wiele niewymiarowych okoni. 

Po pięciogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Mariusz Andersz - 4380 pkt - 3 szczupaki i okoń
II miejsce kol. Paweł Homski - 1550 pkt - szczupak
III miejsce kol. Dawid Zeh - 1150 pkt -  szczupak
IV miejsce kol. Marek Wojtkowiak - 950 pkt -  szczupak
V miejsce kol. Jacek Borowiec - 290 pkt -  okoń

Zawody sędziowali Sędzia Główny kol. Dariusz Kostka i sędzia kol. Mieczysław Ratajczak. 
Puchary  zwycięzcom wręczył  prezes kol. Mieczysław Ratajczak.

Zawody zakończono wspólnym posiłkiem i pamiątkową fotografią.

 

/jb/
 
Drugie tarlisko na j. Łoniewskim
13.11.2019.
Uchwałą Nr 134/19 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu w dniu 24 października 2019 r. w sprawie utworzenia tarliska na jez. Łoniewskim na wniosek Koła PZW Nr 179 Osieczna utworzył tarlisko na jeziorze Łoniewskim. W miejscu oznakowanym jako tarlisko zabrania się prowadzenia amatorskiego połowu ryb w wyznaczonym terminie.
 
Tarlisko ustanawia się w okresie od 01 stycznia do 31 maja każdego rok.
 
Tarlisko obejmuje obszar w zachodnim plosie jeziora wokół cypla na tzw. „kamionce" znajdującej się na przesmyku jeziora pomiędzy letniskiem a zachodnim brzegiem, o długości 200 m i głębokości 100 m od brzegu.
Tarlisko zostanie oznakowane przez Koło PZW Nr 179 Osieczna bojami i tablicami informacyjnymi.
 Informacja o pierwszym tarlisku dostępna jest tutaj .
 
Zawody spinningowe Osieczna-Leszno - 24.11.2019
08.11.2019.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 563

Wkrótce

   Dzień Dziecka - Osieczna - 1 czerwca
   Dzień Dziecka - Górzno - 2 czerwca

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!