www.mamboteam.com

26.03.2023.
 
 

Jesienne zajęcia na boisku

Korzystając z pięknej słonecznej pogody uczestnicy Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW 179 Osieczna w trakcie swoich zajęć trenowali na boisku szklonym rzuty do tarcz. Pod czujnym okiem instruktora oddawali rzuty do tarcz spinningowych i do tarczy Arenberga.
Wszystkim udało się oddać wiele celnych rzutów. W nagrodę najlepsi pojadą na cykl Okręgowych Zawodów Rzutowych organizowanych przez Okręgową Komisję ds. Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu.  

 /jb/

Zmieniony ( 16.11.2018. )
 
Spinningowe Mistrzostwa Rejonu VIII - relacja

Zgodnie z terminarzem Rejon VIII przeprowadził zawody spinningowe o tytuł Mistrza Rejonu VIII na rok 2018.
Zawody odbyły się nad malowniczym zbiornikiem w Jeżewie w dniu 4 listopada. Piękna pogoda jaką mamy tej jesieni sprawiła, że do zawodów przystąpiła spora grupa spinningistów.
Koło Wędkarskie z Osiecznej reprezentowała trzyosobowa grupa w składzie Tomasz Siniecki, Janusz Siniecki, Paweł Homski. Bogaty rybostan zbiornika i sprzyjająca pogoda sprawiła, że od początku zawodów łowiono wiele ryb różnych gatunków. Dominowały tradycyjnie okonie i szczupaki. Ale na wędkach meldowały się również sandacze, a nawet bolenie czy jazie. Te które udało się doholować do podbieraka zazwyczaj nie przekraczały wymiaru ochronnego. Przekonali się o tym zawodnicy koła Osieczna, którzy to skusili na sztuczne przynęty po kilka lub kilkanaście szczupaków, sandaczy i okoni. Konsekwentna taktyka obławiania kilku stałych miejscówek sprawiła jednak, że naszym kolegom napłynęły w ostatnich godzinach te większe ryby dające punkty i w końcowym rozliczeniu uplasowali się na znakomitych pozycjach.

Na drugim miejscu podium stanął Janusz Siniecki, 5 miejsce w zawodach przypadło Tomaszowi Sinieckiemu, a na 8 miejscu uplasował się Paweł Homski.


 od lewej: Tomek, Janusz, Paweł

Zawody należy uznać za bardzo udane. Spora ilość brań, wygranych i przegranych pojedynków z rybami dawała zawodnikom dużą dawkę emocji w tym dniu.

pełne wyniki tutaj

/tf/

 

Zmieniony ( 09.11.2018. )
 
Komunikat o zebraniu przedstawicieli Rejonu VIII

Uwaga!
Zebranie przedstawicieli Kół PZW Rejonu VIII.


Szanowni Państwo,

Zarząd Rejonu VIII ma zaszczyt zaprosić Państwa na jesienne zebranie, które odbędzie się w Restauracji hotelu "Cukropol" Gostyń w piątek 16 listopada o godzinie 18:00.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia.

W przypadku dalszych pytań lub niejasności proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Tomasz Franek
Koło PZW Osieczna Nr 179
Sekretarz Rejonu VIII
mobile: 661 112 964
e-mail: tfranek@wp.eu 
Zmieniony ( 09.11.2018. )
 
Zawody spinningowe parami z łodzi Osieczna - Leszno - 18.11.2018

Zapraszamy członków kół PZW Osieczna oraz Metalplast Leszno na zawody spinningowe.
Zbiórka na łączniku jezior Witosław - Wojnowice w dniu 18 listopada 2018. 

Zapisy:
Leszno - 601-853-718
Osieczna - 609-509-737

 
 
Zarybienie jesień 2018

W okresie października 2018 roku  Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu przeprowadził akcję zarybienia jezior. W naszym powiecie zarybione zostały wszystkie jeziora. Do wody trafiły liny, szczupaki, sandacze, karasie, karpie. 
W zarybieniu udział wzięli członkowie Koła  PZW Osieczna . Zarybienie nadzorował przedstawiciel Wód Polskich. Ryby po wpuszczeniu do wody szybko się rozpraszały, co świadczy o dobrej kondycji materiału zarybieniowego. Coroczne akcje zarybiania naszych jezior wzbogacają naszą ofertę skierowaną do wędkarzy łowiących ryby nad naszymi jeziorami.

 

 

/jb/ 

Zmieniony ( 31.10.2018. )
 
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2018 - Wyniki
14 października na j. Łoniewskim odbyły się spinningowe zawody o tytuł Mistrza Koła Osieczna na 2018 rok. 
Zawody rozgrywane były z łodzi w dwuosobowych obsadach. Słoneczna piękna pogoda jaka panowała w tym dniu spowodowała, że ryby kompletnie nie brały, dlatego duże uznanie dla wędkarzy, którzy  w tak niesprzyjających warunkach potrafili złowić wymiarowe ryby. Punktowało tylko dwoje zawodników. 
Zwycięzca zawodów złowił dwa okonie, a kolega z łodzi jednego okonia. Trzeba zaznaczyć, że kilku wędkarzy złowiło ryby, niestety nie miały one wymiaru.

Po 5-o godzinnej turze mistrzami zostali:

I miejsce - Marcin Matejewski - 2 okonie
II miejsce - Rafał Hałpka - 1 okoń

zdjęcia
/jb/
Zmieniony ( 05.11.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 513

Wkrótce

   Gruntowy Puchar Wiosny - Robczysko, 1.04., g.7:00
   terminarz zawodów

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!