www.mamboteam.com

21.10.2021.
 
 

Zawody nocne Puchar Prezesa w Ziemnicach - 29/30.07.2017

Zawody o "Puchar Prezesa" nocne parami.

Zbiórka w sobotę 29 lipca o godz 19:00 na plaży w Ziemnicach.
Wędkujemy od 20:00 do 6:00 rano w niedzielę.

 Zapraszamy.

 

Zmieniony ( 20.07.2017. )
 
Zawody w Sączkowie - Wyniki
Wędkarze Koła PZW Osieczna zgodnie z planem zawodów na 2017 rok spotkali się nad brzegiem Jeziorka Kazimierz w Sączkowie, aby rozegrać tradycyjne zawody wędkarskie „O Największą Rybę Roku”. Jeziorko Kazimierz jest łowiskiem specjalnym o dużej populacji okazałych ryb.
Zbiórka o godzinie 7.00 i po losowaniu wędkarze w towarzystwie rodzin przystąpili do łowienia. Większość zawodników łowiła na zestawy gruntowe, które jak się okazało w klasyfikacji końcowej dały zawodnikom czołowe lokaty w zawodach. Już w pierwszych minutach zawodów wędkarze zacinali wiele ryb, niestety te największe nie pozwoliły się wyholować. Większość ryb to karpie , ale trafiały się też płocie, krąpie i karasie. Egzotyczną rybę złowił kol. Jan Kolańczyk, był to ponad 2 kg okaz jesiotra. Większość zawodników złowiła ryby, niestety niektórzy nie mieli nawet brania, ale tak się zdarza gdy nastawiamy się na łowienie okazów. Odnotować należy, że Jezioro Kazimierz obdarzyło nas wieloma rybami, których holowanie sprawiło nam wiele radości.

Po 4 godzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Grażyna Wilczyńska - karp 2970g
II miejsce kol. Mieczysław Ratajczak - karp 2430g
III miejsce kol. Roman Klefas - karp 2370 gZawody sędziował kol. Dariusz Kostka, puchary zwycięzcom wręczał Prezes Koła kol. Tomasz Franek, o nagrody i poczęstunek zadbał Skarbnik Koła kol. Jacek Borowiec, kiełbaski na grillu upiekł Gospodarz Koła kol. Ryszard Marciniak. Wszyscy zawodnicy niezależnie od zajętego miejsca otrzymali nagrody i upominki.
Zarząd Koła cieszy liczny udział w zawodach dzieci i młodzieży. Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania wszystkim paniom, które brały udział w naszej imprezie nie tylko towarzysząc wędkarzom, ale czynnie łowiąc ryby w trakcie zawodów.
Zmieniony ( 11.07.2017. )
 
Zarybienie sandaczem
W miesiącu czerwcu 2017 roku jeziora będące pod opieką Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu, zostały zarybione narybkiem sandacza. Do jezior leżących na terenie naszej gminy trafiło wiele tysięcy sztuk narybku sandacza.

Z ramienia koła w zarybianiu uczestniczyli kol. Mieczysław Ratajczak , kol. Aleksander Trzmiel i kol. Jacek Borowiec. Zarybienie nadzorował ichtiolog mgr inż. Andrzej Łakomy.

Zdjęcia w galerii
Zmieniony ( 10.07.2017. )
 
Zakończenie szkółki
Pod koniec czerwca nad Jeziorem Łoniewskim przy Stanicy Wędkarskiej spotkali się uczestnicy Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Osieczna. Spotkanie miało na celu podsumowanie działania szkółki w roku szkolnym 2016/2017. Dzieci nie tylko uczestniczyły w cotygodniowych zajęciach prowadzonych przez instruktora wędkarstwa kol. Jacka Borowiec, ale też aktywnie uczestniczyły w zawodach organizowanych przez Zarząd Okręgu w Poznaniu. Brały udział cyklu zawodów rzutowych oraz w Mistrzostwach Okręgu w wędkarstwie spławikowym. Na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Koła ufundował dla dzieci, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach dyplomy i nagrody, które wręczył  Prezesa kol. Mieczysław Ratajczak i Instruktor Wędkarstwa kol. Jacek Borowiec. Dla kilku uczestników było to ostatnie spotkanie, gdyż kończą edukację w szkole w Osiecznej. Zarząd Koła składa im serdeczne podziękowania za wieloletnie uczestniczenie w zajęciach oraz reprezentowanie Koła w licznych imprezach organizowanych przez inne jednostki PZW.
Zarząd Koła zaprasza chcące zapoznawać się urokami wędkarstwa dzieci do zapisywania się na zajęcia szkółki wędkarskiej na rok szkolny 2017/2018.
Ogłoszenie o naborze do szkółki ukaże się we wrześniu na tablicy ogłoszeń w szkole w Osiecznaj.
/jb/

Zdjęcia w galerii
Zmieniony ( 10.07.2017. )
 
Puchar Kapitana Sportu 2017 - Wyniki
18 czerwca 2017 na Jeziorze Wojnowice rozegraliśmy spinningowe zawody wędkarskie z łodzi o „Puchar Kapitana Sportu”.
W zwodach udział wzięło 18 wędkarzy, którzy o godzinie 6.00 spotkali się na zbiórce. Zapisy, pobranie kart startowych i od godziny 7.00 wędkowanie.
Słoneczne, bezchmurne niebo nie wróżyło dobrego żerowania drapieżników. Po wypłynięciu na jezioro możne było zaobserwować, że część zawodników ustawiła się na środku jeziora nastawiając się na połów sandacza, druga część wędkarzy przy brzegu próbowała złowić szczupaka lub okonia. Końcowa klasyfikacja pokazała, że zarówno na głębokiej wodzie jak i przy brzegu można było złowić ryby. Niestety połowa zawodników nie zaliczyła żadnej miarowej ryby. Po pięciogodzinnej turze ustaliły się poniżej podane wyniki:

I miejsce kol. Janusz Siniecki 2950 pkt (dwa sandacze)
II miejsce kol. Jacek Borowiec 1520 pkt (szczupak i cztery okonie)
III miejsce kol. Tomasz Franek 290 pkt (okoń 29,2 cm)


Odnotować należy ,że jeszcze kilku wędkarzy złowiło pojedyncze okonie. Zawody sędziowali Kapitan Sportu kol. Dariusz Kostka i kol. Bogdan Szmania. Po wspólnym posiłku i zdjęciu uczestnicy zawodów umówili się, że w przyszłym roku spotkają się aby razem powędkować.
/jb/
Zmieniony ( 22.06.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 469

Wkrótce

  24.10. - Osieczna Fishing Series - j. Łoniewskie


 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!