www.mamboteam.com

07.12.2023.
 
 

Od 2019 wypełniamy "Rejestr połowu ryb"
16.11.2018.

Rejestr amatorskiego połowu ryb - nowość od 2019r.

 

źródło: http://www.pzw.org.pl/poznan
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu jako uprawniony do rybactwa, w zezwoleniu wydanym na podstawie Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18.04.1985 r. z późn. zm. w związku z Uchwałą nr 3/I/2018 Prezydium Zarządu Głównego z dnia 19.01.2018 r., Uchwałą nr 42/2018 Zarządu Okręgu z dnia 19.02.2018 r. wprowadził obowiązek prowadzenia od 2018 r. Rejestru Amatorskiego Połowu Ryb na wodach ogólnodostępnych będących własnością lub użytkowanych przez Okręg.

 
Rejestr amatorskiego połowu ryb w wodach Okręgu PZW w Poznaniu służy wyłącznie do wpisywania ryb złowionych na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Poznaniu.
Rejestr należy zdać w Kole wędkarskim do dnia 30 kwietnia następnego roku i nie później niż do dnia wnoszenia składek członkowskich na nowy rok kalendarzowy.
 
Nie ma obowiązku prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb podczas zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. „żywej rybie". Podczas zawodów rozgrywanych na tzw. „martwej rybie" rejestr ma obowiązek prowadzić organizator zawodów na osobnym druku i zdać w terminie 30 dni od zakończenia zawodów do Koła - opiekuna wody, który wydał zgodę na organizację zawodów.
 
Pouczenie: 
Ustawa o rybactwie śródlądowym z dnia 18.01.1985 r. z późn. zm. stanowi:
Art. 27a Kto:
2) dokonuje amatorskiego połowu ryb:
b) nie posiadając zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje się do warunków zezwolenia lub nie prowadzi rejestru amatorskiego połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia,
- podlega karze grzywny lub nagany
 
Nie prowadzenie rejestru jak również nie zdanie rejestru jest naruszeniem §14 ust. 1 pkt. 1 i 5 Statutu PZW i może być podstawą wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec członka Związku. Ponadto członek Związku, który uchyla się od obowiązku zdania rejestru traci prawo do ulg w składach członkowskich.
 
Instrukcja prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb
Ryby objęte limitem ilościowym określonym w sztukach przez „Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW" przeznaczone do zabrania z łowiska (nie uwolnione natychmiast), uprawiający amatorski połów ryb ma obowiązek wpisać do rejestru niezwłocznie po ich złowieniu. Pozostałe gatunki ryb, a przeznaczone do zabrania, wpisuje się po zakończeniu wędkowania. Wagę dopuszcza się wpisać po wędkowaniu.
Przez „ryby przeznaczone do zabrania" rozumie się również ryby przechowywane w siatkach wędkarskich.
Zabrania się podmieniania ryb przechowywanych w siatkach wędkarskich, które zostały już wprowadzone do rejestru (dotyczy ryb objętych limitem ilościowym, których wprowadzenie w rejestr następuje niezwłocznie po złowieniu). Tym samym zabrania się dokonywania skreśleń i korekt.
Przykład:
wędkarz złowił 2 węgorze od dł. 60 i 70 cm, które wrzucił do siatki wędkarskiej, celem ich zabrania na koniec wędkowania. Tym samym miał obowiązek wprowadzić je do rejestru. W danym dniu wędkarz nie może już zabrać innego węgorza chociażby jeden ze złowionych wcześniej został wypuszczony, ponieważ w rejestrze figurują już jako ryby złowione i zabrane w danym dniu.
 
Wędkarz jest zobowiązany do:
• wpisania w rejestrze daty połowu i łowiska z chwilą rozpoczęcia wędkowania
• wypełniania rejestru trwałym środkiem piszącym, czytelnie
• w przypadku zapełnienia rejestru, na dalsze wpisy, należy pobrać nowy, uzupełniający rejestr
• zdania rejestru w czasie wnoszenia składek członkowskich na kolejny rok pod rygorem utraty prawa do ulg
 
WZÓR REJESTRU W ZAŁĄCZENIU


źródło: http://www.pzw.org.pl/poznan
załącznik: kliknij tutaj

 
Jesienne zajęcia na boisku
16.11.2018.

Korzystając z pięknej słonecznej pogody uczestnicy Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW 179 Osieczna w trakcie swoich zajęć trenowali na boisku szklonym rzuty do tarcz. Pod czujnym okiem instruktora oddawali rzuty do tarcz spinningowych i do tarczy Arenberga.
Wszystkim udało się oddać wiele celnych rzutów. W nagrodę najlepsi pojadą na cykl Okręgowych Zawodów Rzutowych organizowanych przez Okręgową Komisję ds. Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu.  

 /jb/

 
Spinningowe Mistrzostwa Rejonu VIII - relacja
09.11.2018.

Zgodnie z terminarzem Rejon VIII przeprowadził zawody spinningowe o tytuł Mistrza Rejonu VIII na rok 2018.
Zawody odbyły się nad malowniczym zbiornikiem w Jeżewie w dniu 4 listopada. Piękna pogoda jaką mamy tej jesieni sprawiła, że do zawodów przystąpiła spora grupa spinningistów.
Koło Wędkarskie z Osiecznej reprezentowała trzyosobowa grupa w składzie Tomasz Siniecki, Janusz Siniecki, Paweł Homski. Bogaty rybostan zbiornika i sprzyjająca pogoda sprawiła, że od początku zawodów łowiono wiele ryb różnych gatunków. Dominowały tradycyjnie okonie i szczupaki. Ale na wędkach meldowały się również sandacze, a nawet bolenie czy jazie. Te które udało się doholować do podbieraka zazwyczaj nie przekraczały wymiaru ochronnego. Przekonali się o tym zawodnicy koła Osieczna, którzy to skusili na sztuczne przynęty po kilka lub kilkanaście szczupaków, sandaczy i okoni. Konsekwentna taktyka obławiania kilku stałych miejscówek sprawiła jednak, że naszym kolegom napłynęły w ostatnich godzinach te większe ryby dające punkty i w końcowym rozliczeniu uplasowali się na znakomitych pozycjach.

Na drugim miejscu podium stanął Janusz Siniecki, 5 miejsce w zawodach przypadło Tomaszowi Sinieckiemu, a na 8 miejscu uplasował się Paweł Homski.


 od lewej: Tomek, Janusz, Paweł

Zawody należy uznać za bardzo udane. Spora ilość brań, wygranych i przegranych pojedynków z rybami dawała zawodnikom dużą dawkę emocji w tym dniu.

pełne wyniki tutaj

/tf/

 

 
Komunikat o zebraniu przedstawicieli Rejonu VIII
09.11.2018.

Uwaga!
Zebranie przedstawicieli Kół PZW Rejonu VIII.


Szanowni Państwo,

Zarząd Rejonu VIII ma zaszczyt zaprosić Państwa na jesienne zebranie, które odbędzie się w Restauracji hotelu "Cukropol" Gostyń w piątek 16 listopada o godzinie 18:00.

Bardzo proszę o potwierdzenie przybycia.

W przypadku dalszych pytań lub niejasności proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Tomasz Franek
Koło PZW Osieczna Nr 179
Sekretarz Rejonu VIII
mobile: 661 112 964
e-mail: tfranek@wp.eu 
 
Zawody spinningowe parami z łodzi Osieczna - Leszno - 18.11.2018
05.11.2018.

Zapraszamy członków kół PZW Osieczna oraz Metalplast Leszno na zawody spinningowe.
Zbiórka na łączniku jezior Witosław - Wojnowice w dniu 18 listopada 2018. 

Zapisy:
Leszno - 601-853-718
Osieczna - 609-509-737

 
 
Zarybienie jesień 2018
30.10.2018.

W okresie października 2018 roku  Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu przeprowadził akcję zarybienia jezior. W naszym powiecie zarybione zostały wszystkie jeziora. Do wody trafiły liny, szczupaki, sandacze, karasie, karpie. 
W zarybieniu udział wzięli członkowie Koła  PZW Osieczna . Zarybienie nadzorował przedstawiciel Wód Polskich. Ryby po wpuszczeniu do wody szybko się rozpraszały, co świadczy o dobrej kondycji materiału zarybieniowego. Coroczne akcje zarybiania naszych jezior wzbogacają naszą ofertę skierowaną do wędkarzy łowiących ryby nad naszymi jeziorami.

 

 

/jb/ 

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 198 z 550

Wkrótce

   
   terminarz zawodów 2023r

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!