www.mamboteam.com

27.09.2022.
 
 

Oznaczanie tarlisk
Zarząd koła PZW Osieczna nr 179 informuje, że prowadzi znakowanie obrębów chronionych i tarlisk na jeziorach będących pod opieka koła.
Nowe tablice informacyjne wraz z posadowieniem zostały już zamontowane przez członków Koła oraz Społecznej Straży Rybackiej na jeziorze Wojnowickim i Łoniewskim, a w najbliższym czasie zostaną również umieszczone nad jeziorem w Drzeczkowie. Ponadto miejsca tarlisk sandacza w Osiecznej zostały tradycyjnie oznaczone bojkami.


Zarząd Koła Osieczna dziękuje Tomaszowi Marszałkowi oraz Przemysławowi Stawińskiemu za wykazaną inicjatywę i pomoc w przygotowaniu i montażu nowych tablic i słupów.
Koszt nowych tablic oraz słupów został pokryty z środków Koła PZW Osieczna oraz z funduszu ochrony wód Okręgu PZW Poznań.
/tf/
Zmieniony ( 25.04.2021. )
 
Zakaz organizacji zawodów wędkarskich

Zarząd Koła PZW Osieczna przypomina, że w związku z panującą pandemią koronawirusa covid-19, nadal obowiązuje zakaz organizacji zawodów wędkarskich. 
Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie i będzie możliwość bezpiecznego przeprowadzenia imprez, to poinformujemy o tym w odpowiednim komunikacie.

https://poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/217449/60...

Zmieniony ( 22.04.2021. )
 
Posprzątane na sezon 2021
Za oknami coraz bardziej wiosenna pogoda, co oznacza że zaczyna się kolejny sezon wędkarski. Jak co roku sami wędkarze dbają o to, aby stanowiska były dobrze przygotowane, a wokół panował porządek. Czyste otoczenie ma cieszyć nie tylko amatorów wędkarstwa, ale i każdego kto odpoczywa, biega czy spaceruje w obrębie jezior i lasów.
Pandemia nie osłabiła zatem planów wędkarzy z koła Wędkarskiego w Osiecznej, którzy już dziewiąty rok z rzędu przeprowadzili akcję porządkowania jezior i przyległych terenów leśnych. Choć kapryśna pogoda w tym roku pokrzyżowała kilkukrotnie ich plany to ostatecznie udało się uporządkować tereny leśne i brzegi jezior w Górznie, Świerczynie, Wojnowicach, Ziemnicach, Drzeczkowie i Osiecznej.
Wielkie wiosenne sprzątanie było prowadzone przez dwa weekendy. Łącznie udział wzięło 65 społeczników, których podzielono na bardzo małe grupy. Prace były prowadzone równolegle w  wyznaczonych miejscach na każdym z szczęściu jezior. Głównie zbierano śmieci po pseudo biwakowiczach, wędkarzach oraz podrzucane z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.
Zebrane śmieci z jezior leżących na terenie gminy Osieczna zostały załadowane do kontenera i zutylizowane na koszt Polskiego Związku Wędkarskiego przez Miejski Zakład Oczyszczania. Duże podziękowania kierowane są dla Gminy Krzemieniewo, która zapewniła worki i odbiór zebranych nieczystości z jeziora w Górznie. Za przygotowanie techniczne i logistyczne całej akcji odpowiadali prezes koła - Tomasz Franek oraz gospodarz Koła Ryszard Marciniak. Ponownie słodki poczęstunek dla uczestników sprzątania w Górznie przygotował pan Leszek Frąckowiak z Garzyna.
Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karczma Borowa organizatorzy uzyskali niezbędne pozwolenia na przemieszczanie się wyznaczonymi drogami leśnymi co znacząco ułatwiło przewożenie zebranych odpadów.
/tf/
 
Zmieniony ( 11.04.2021. )
 
Sprzątanie jezior w Drzeczkowie, Ziemnicach, Wojnowicach oraz Osiecznej - 7 marca
Zaproszenie na społeczną akcje „Wielkie Sprzątanie Jezior” – 9 Edycja!!!
07.03.2021 – sprzątanie jezior w Drzeczkowie, Ziemnicach, Wojnowicach oraz Osiecznej 

 
Zbiórki uczestników o godzinie 08:00 w miejscach:
1 grupa przy kanale w Drzeczkowie. 
2 grupa na łączniku jezior Wojnowice/Witosław: 
3 grupa na plaży w Ziemnicach
4 grupa przy stanicy wędkarskiej w Osiecznej

Uwaga!
Aby zapewnić prawidłowy i bezpieczny przebieg akcji, każdy chętny uczestnik proszony jest o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu +48 661 112 964 (SMS, Messenger, WhatsApp)  w celu przypisania go do odpowiedniej grupy.
Na miejscu zbiórki będzie obecna osoba z Zarządu Koła u której będzie można pobrać worki oraz rękawiczki jednorazowe. 
Posiłki regeneracyjne zostaną dostarczone przez firmę cateringową i wydane indywidualnie każdemu uczestnikowi dlatego bardzo prosimy o potwierdzeniu udziału i ilości osób.
Przypominamy o obowiązku posiadania maseczki ochronnej zakrywającej nos i usta.
Zmieniony ( 04.03.2021. )
 
Sprzątanie jezior w Górznie oraz Świerczynie - 28 luty!

28.02.2021 – sprzątanie jezior w Górznie, Świerczynie, 

Zbiórki uczestników o godzinie 08:00 na plaży w Górznie

Koordynator: Ryszard Marciniak, Tomasz Franek

Uwaga!

Aby zapewnić prawidłowy i bezpieczny przebieg akcji, każdy chętny uczestnik proszony jest o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu +48 661 112 964 (SMS, Messenger, WhatsApp)  w celu przypisania go do odpowiedniej grupy.

Na miejscu zbiórki będzie obecna osoba z Zarządu Koła u której będzie można pobrać worki oraz rękawiczki jednorazowe.

Przypominamy o obowiązku posiadania maseczki ochronnej zakrywającej nos i usta oraz zachowaniu dystansu społecznego.

 
Ogłoszenie Dzielnicowy Rejon nr III
Zmieniony ( 18.02.2021. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 72 z 500

Wkrótce

  Zawody spinn OFS III tura - Drzeczkowo  23.10.22 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!