www.mamboteam.com

21.10.2021.
 
 

Zawody o Puchar Kapitana Sportowego - spinningowe z łodzi, Wojnowice/Witosław - 16.06.2019 - otwarte

Zapraszamy na Dwuturowe Otwarte Zawody Spinningowe Teamów.

"Puchar Kapitana Sportowego Koła PZW Osieczna"

Zapisy: telefonicznie - 609-509-737.

Opłata: 30zł - nie dotyczy członków Koła PZW nr 179 Osieczna

Planowany harmonogram zawodów:
6:00 - 7:00 - Zbiórka, wodowanie łodzi
7:00 - 10:00 - I tura zawodów - jezioro Wojnowickie
10:00 - 11:30 - Przerwa. poczęstunek
11:30 - 14:30 - II tura - jezioro Witosławskie
14:30 - 15:30 - Zakończenie zawodów, wręczenie pucharów

 

Zmieniony ( 27.05.2019. )
 
Wędkarski Dzień Dziecka 2019 - 1.06.2019
ŚmiechŚmiechŚmiech

 Zapraszamy dzieci z opiekunami do wspólnego wędkowania i zabaw.  Spotykamy się nad jeziorem w Osiecznej. 

Początek w sobotę 1 czerwca o godzinie 14:00.
Zbiórka na łące przy stanicy wędkarskiej

Przewidziano wiele konkursów, zabaw i innych atrakcji
Oczywiście nie zabraknie czasu na wędkowanie.


Każdy może liczyć na nagrodę oraz poczęstunek. Zapraszamy. Szczegóły - tel. 609-509-737

ŚmiechŚmiechŚmiech

 

Zmieniony ( 27.05.2019. )
 
Można łowić - jeziora posprzątane

Wiosna przywitała czyste jeziora i okoliczne lasy w naszej Gminie

Tegoroczna majówka choć może bardzo kapryśna pogodowo to przyciągnęła wyjątkowo liczne rzesze wędkarzy nad nasze łowiska co dowodzi, że w Gminie Osieczna znajdują się bardzo dobre, czyste i rybne jeziora.

Zanim jednak turyści, wędkarze i ich rodziny mogły czerpać przyjemność z obcowania z naturą na naszych terenach to duża grupa osób ciężką pracą zadbała o czystość i odpowiednie przygotowanie naszych akwenów i ich brzegów. Prace porządkowe brzegów jezior i przyległych terenów leśnych organizowane przez Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna zakończone zostały podczas ostatniej dużej akcji nad jeziorem w Ziemnicach. Pogoda jak i frekwencja wyjątkowo dopisały w tym roku uczestnikom. Elektem były sprawnie przeprowadzone działania podczas, których zebrano łącznie ponad 2600 kg śmieci.

 

Do uczestników dołączyli również sołtys wsi Ziemnice Pani Helena Francuskiewicz oraz członkowie Rady Powiatu Leszczyńskiego Panowie Marcin Barczyk oraz Karol Neumann czynnie włączając się do działań czym bardzo mile i pozytywnie zaskoczyli społeczników. Była to również znakomita okazja, aby wspólnie porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych szczebli samorządowych o bieżących sprawach i problemach z którymi Osieckie Koło zmaga się na co dzień. Zadeklarowano również chęć zacieśnienia dalszej współpracy.

"Podsumowując to tegoroczna akcja porządkowania brzegów i leśnych terenów przyległych była największą dotychczas przeprowadzoną przez Koło z Osiecznej i objęła jednocześnie siedem jezior będących pod opieką Koła i leżących na terenie gminy Osieczna oraz też Krzemieniewo (jeziora Górzno, Świerczyna Mała, Drzeczkowskie, Wojnowickie, Witosławskie, Ziemnickie oraz Omińskie). Prace były prowadzone przez kilka weekendów od wczesnych godzin rannych. W całym przedsięwzięciu wzięło łącznie udział prawie 130 osób" - podkreśla prezes koła Tomasz Franek

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karczma Borowa udostępnione zostały drogi leśne wokół zbiorników co ułatwiło poruszanie się i transportowanie worków. Każdy uczestnik otrzymał gorące napoje i regeneracyjny posiłek po zakończonych działaniach o których przygotowanie zadbali prezesi koła Mieczysław Ratajczak i Tomasz Franek oraz gospodarz koła Ryszard Marciniak.

Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom akcji oraz ich rodzinom w tym młodzieży za bardzo liczny udział i zaangażowanie podczas prowadzonych prac. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu spacery, jazda rowerem, bieganie czy wędkowanie oraz spędzanie czasu wokół jeziora będzie dla wszystkich przyjemniejsze.

/t/

Zmieniony ( 20.05.2019. )
 
Mistrzostwa Okręgu w Spławiku 2019 - U15 oraz U20

Trwają  Mistrzostwach Okręgu Poznań. pierwwsza tura odbyła się nad Kanałem Wojnowickim.
Koło PZW Osieczna reprezentowali w kategorii U15 kol. Symeon Weiss, w kategorii U 20 kol. Daniel Niezgódka.
Osiągnięte wyniki można znaleźć tutaj:
http://www.pzw.org.pl/poznan/wiadomosci/187430/66/splawikowe_mistrzostwa_okregu_juniorow_i_kadetow__2019

Druga tura planowana jest już 25 maja, a odbyć się ma na j. Durowskim.


 

 

Zmieniony ( 16.05.2019. )
 
Zajęcia szkółki w maju

Kolejny raz w tym sezonie uczestnicy Szkółki Wędkarskiej spotkali się nad Jeziorem Łoniewskim.
W planie: doskonalenie umiejętności łowienie ryb. Pod okiem instruktora kol. Jacka Borowiec pomimo mocnego wiatru - który utrudniał wyrzuty, dzieci złowiły wiele ryb, a niektórzy pobili swoje rekordy życiowe. Dodatkowo uczestnicy trenowali celność rzutów kulami zanętowymi oraz jak prawidłowo zakłądać na haczk różnego rodzaju przynęty.
Po dwóch godzinach wędkowania dzieci zadowolone z osiągniętych wyników rozeszły się do domów.

 

 Galeria

Zmieniony ( 16.05.2019. )
 
Duży sukces zawodnika Sensas Team Osieczna

Tradycyjnie już w naszym regionie wystartowały zawody w wędkarstwie sportowym z udziałem zawodników z klubu Sensas Team Osieczna działającego od tego roku przy kole PZW Nr 179 Osieczna. Podjęto decyzję również, że w 2019 zawodnicy klubu będą startować w zawodach ogólnopolskich.

 


W dniu 1 maja w Częstochowie na zbiorniku Huta odbyły zawody eliminacyjne z cyklu VDE Robinson Cup 2019 w których udział wzięło 114 zawodników z całej Polski w tym Marcin Gabiś i Tomasz Franek reprezentujący klub z Osiecznej. Częstochowski akwen to bardzo wymagające technicznie łowisko, dlatego dzień wcześniej zawodnicy przeprowadzili trening z którego wynikało, że należy dopasować mieszankę zanętową na średnie i duże ryby, które dawały szanse na zajęcie dobrego miejsca. Taktyka okazała się słuszna, ponieważ brania dużych ryb pojawiły się w dniu zawodów zawodników jednakże u Marcina Gabisia ryby były tak duże że zrywały mu żyłki i ostatecznie uplasował się na 9 miejscu w sektorze z wynikiem 2780 punktów. Znacznie lepiej poradził sobie Tomasz Franek który złowił 7 z 11 ryb które udało się zaciąć (6 linów i jazia) co zapewniło mu zwycięstwo w sektorze F z wynikiem 3100 punktów co stanowiło piąty wynik wagowy w całych zawodach. Tym samym to duży krok w stronę awansu do finału, który odbędzie się jesienią w Krakowie.

 Wyniki zawodów

 /jb/

Zmieniony ( 16.05.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 90 z 469

Wkrótce

  24.10. - Osieczna Fishing Series - j. Łoniewskie


 

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Skarbnik informuje

Składki można opłacać:
pn-sobota: 10:00-18:00
w sklepie wędkarskim WIJA
ul. Zamkowa 1/2, Osieczna
Informacje tel. 609-509-737

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!