www.mamboteam.com

16.07.2024.
 
 

Puchar Burmistrza Gminy Osieczna 2023 - Wyniki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.09.2023.
26 sierpnia Koło PZW nr 179 Osieczna przy wsparciu Burmistrza Gminy Osieczna zorganizowało cykliczne zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna.
Pomimo niezachęcających prognoz pogody na zbiórkę o 7 rano dotarła zdecydowana większość z zapisanych zawodników. Gości przywitał Prezes Koła - Tomasz Franek, który również przedstawił plan zawodów. Po sprawnym losowaniu zawodnicy rozeszli się na stanowiska, gdzie rozpoczęli przygotowania do trwającej 4 godziny tury.
Już pierwsza godzina łowienia pokazała, że nie będą to łatwe zawody. Niewielkie krąpie oraz lubiące spinać się leszczyki brały nierówno, przeszkadzały niewymiarowe wzdręgi, a miejscowo pokazała się uklejka.
Po pierwszej, pochmurnej i deszczowej części zawodów rozpogodziło się co wpłynęło na częstsze brania. Dały o sobie znać większe ryby zrywając przypony ”wycienionych” zestawów.
O godzinie 13 rozbrzmiał sygnał zakończenia łowienia i rozpoczęło się ważenie ryb.
Najlepszymi, którzy z rąk Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka, otrzymali puchary byli:
1. Kaczmarek Ireneusz - Koła Metalplast Leszno - 6475g
2. Dąbrowicz Robert - Koło Zakład Karny Rawicz - 6430g
3. Walczak Bartosz - Koło Zakład Karny Rawicz - 6295g
Pan Bogdan Nowakowski Przewodniczący Rady Osiedla miasta Osieczna ufundował puchar i nagrodę za największą rybę zawodów. Wyróżnienie to trafiło do:
Zabroni Zdzisław z Borku Wielkopolskiego za złowienie leszcza 725g.
Po wspólnym posiłku przystąpiono do odczytania wyników zakończonych zmagań. Puchary i nagrody osobiście wręczył zwycięzcom Burmistrz Gminy Osieczna.
Była to też dobra okazja aby podziękować włodarzowi gminy za wieloletnie wsparcie i współpracę z naszym kołem. Na ręce Pana Burmistrza Prezes Koła złożył okolicznościowy grawerton.
Zarząd Koła PZW Osieczna składa serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Stanisławowi Glapiakowi i Panu Przewodniczącemu Rady Osiedla Osiecznej Bogdanowi Nowakowskiemu za ufundowanie oraz osobiste wręczenie pucharów.
Dziękujemy uczestnikom za udział w zawodach - niektórzy przyjeżdżają na naszą coroczną imprezę od ponad 20 lat.
Dziękujemy członkom koła, którzy wcześniej przygotowali teren oraz pomogli w organizacji zawodów.
Zawody sędziowali koledzy Tomasz Franek, Bartosz Borowiec, Marcin Matejewski. O napoje i poczęstunek na zawodach zadbali koledzy Jacek Borowiec i Mieczysław Ratajczak.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wkrótce

   Zawody rodzinne - Pawłowice - 20 lipca

Rezerwacja łowisk

Rezerwacja jezior na zawody
Łoniewskie
Drzeczkowskie
Górznickie
Świerczyńskie Małe
Wojnowickie
Ziemnickie

STRAŻ RYBACKA
Jeżeli widzisz, że ktoś kłusuje, w wodzie są sieci lub jesteś świadkiem innego zdarzenia związanego z ochroną wód - dzwoń:
  • SSR Osieczna - tel. 697-218-115
  • PSR Leszno - tel. 512-260-506
  • Policja - tel. 997

Reklama

Hosting
Profesjonalny Hosting
 
Top!